Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez aneva » niedziela, 11 maja 2014, 12:15

Potwierdzam, wczoraj sprawdziłem jest dokladnie tak jak piszesz. Smak rewelacyjny, natomiast ciasto grubości kartki papieru i skandalicznie mało składników, ciężko najeść sie do syta. do tego brak dowozu.[/quote]

A wpadłeś na to, że jest to knajpa WŁOSKA? A wiesz, że we Włoszech TAK właśnie ma wyglądać pizza - cieniutkie ciasto i niewiele składników (tak,tak!). To co Ty nazywasz pizzą (gruby placek, na który nawalono kilkanaście składników i polano sosem) tak się ma do włoskiej pizzy, jak rosół z torebki do rosołu robionego z prawdziwej kury. Co kto lubi.
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez zuzet » niedziela, 11 maja 2014, 13:38

aneva we Włoszech to ty byłaś palcem po mapie.Różne grubości ciasta na pizzę robi się we Włoszech,od grubych do cieniutkich.Chcesz zaistnieć na forum to nie pisz bzdur bo jednym głupim wpisem twój nick będzie kojarzył się z głupotką.
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez darek-bb » niedziela, 11 maja 2014, 14:39

aneva napisał(a): potwierdzam, wczoraj sprawdziłem jest dokladnie tak jak piszesz. Smak rewelacyjny, natomiast ciasto grubości kartki papieru i skandalicznie mało składników, ciężko najeść sie do syta. do tego brak dowozu.

A wpadłeś na to, że jest to knajpa WŁOSKA? A wiesz, że we Włoszech TAK właśnie ma wyglądać pizza - cieniutkie ciasto i niewiele składników (tak,tak!). To co Ty nazywasz pizzą (gruby placek, na który nawalono kilkanaście składników i polano sosem) tak się ma do włoskiej pizzy, jak rosół z torebki do rosołu robionego z prawdziwej kury. Co kto lubi.

Wyobraz sobie ze to knajpa polsko-wloska.
Ostatnio edytowano niedziela, 11 maja 2014, 14:45 przez darek-bb, łącznie edytowano 3 razy
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez Pyramide » niedziela, 11 maja 2014, 14:42

Np.pizza typu Lazio ? dostępna w wielu częściach Włoch jako pizza głownie na wynos ma grubości ciasta od 1 do 2 cm a jako pizza serwowana w restauracjach (ma cieńszy placek, wypiekana jest na ogół w piecach opalanych drewnem).
Generalnie ciasto na pizze powinno mieć ok 3 milimetrów.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez Przemek73 » wtorek, 13 maja 2014, 11:10

Kto raz zjadł pizzę w Neapolu już nigdy nie ruszy wynalazków typu Telepizza itp. :mrgreen: Najbardziej "włoską" pizzę w BB można zjeść właśnie w Tratorii, Margericie i Sorento.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 22 wrz 2014, 17:39

Dziś z żoną byliśmy w pizzerii Kamera, tak zupełnie z przypadku. Nigdy tam nie byłem a akurat przejeżdżaliśmy i taki spontan, czemu nie :) parking zatłoczony ale jakoś daliśmy radę. Wnętrze ciekawe i z dobrym tematem przewodnim. Widać że dobrze prosperują bo ruch w pizzach na telefon spory a i na miejscu pełen lokal mimo iż jest poniedziałek a nie weekend :) pizza smaczna choć niczego mi nie urwało, cena standard tylko mogliby dawać przynajmniej jeden sos w cenie. Miejsce by wpaść, zjeść i spadać. Ale by wybrać się tam ze znajomymi i chwilę posiedzieć raczej nie.




PS. wie może ktoś co będzie po Palazzo na Złotych? Upadli czy może się przenieśli?
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez vampire23 » wtorek, 23 wrz 2014, 11:09

Dokładnie, włoska pizza jest rozmiaru najmniejszej w naszych lokalach (we Włoszech nie robi się pizzy w wielu rozmiarach, typu mała, średnia, duża, megaX, superX, itp.). Ciasto jest cienkie i przeważnie są trzy-cztery składniki. Brak sosów i keczupu. Tylko oliwa z oliwek. Włosi często wychodzą po 22 na miasto właśnie jeść pizze - jedna pizza na osobę.

Zgadzam się, najbardziej smakiem przypominającą tą włoską jest pizza w Tratorii, ta z rukolą.
Ale ostatnio fakt, przesadzili. Pizze już zrobili mega cienkie, porcje makaronów zmniejszyli o 1/3, a ceny bez zmian.
Nie spodobało mi się to.
vampire23
użytkownik
 
Posty: 80
Na forum od: 4 wrz 2008, 14:49

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez jejujejuczarodzieju » wtorek, 23 wrz 2014, 21:26

A ja na pizzę nie chodze ze znajomymi ale z kolegami, koleżankami i przyjaciółmi. Znajomych spotykam raz na rok na ulicy.
Nazywanie ludzi z którymi się spotykamy na codzień znajomymi to niezły obciach. Obciach i pretensjonalność do kwadratu.

ps. mój nick też jest obciachowy i pretensjonalny ale taki miał być w zamierzeniu.
jejujejuczarodzieju
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez Prima50 » wtorek, 23 wrz 2014, 22:41

Jak już rozmawiamy w ten sposób- co kogo interesuje z kim jeden i drugi na pizzę chodzą? Niech sobie każdy chodzi z kim chce i nazywa te osoby jak chce. Ale chyba nie w tym istota tematu...
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez turalyon » czwartek, 25 wrz 2014, 19:40

Od 2 miesięcy jest kolejna pizzeria w bielsku z tradycyjnym piecem opalanym drewnem - Bazylia w cyganskim koło przystaku. Byłem 3 razy - 2 razy super, raz za bardzo przypiekli. Dam im kolejną szanse
turalyon
użytkownik
 
Posty: 391
Na forum od: 10 lip 2008, 14:42

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez majster_jk » czwartek, 25 wrz 2014, 22:37

Co się stao z Palazzo na ZŁ???

Telefon jeszcze ostatnio działał ale po przyjeździe dostałem ulotkę z Targowej...
Avatar użytkownika
majster_jk
użytkownik
 
Posty: 178
Na forum od: 14 lis 2006, 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zeszli na psy - czyli gdzie lepiej nie kupować pizzy

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 2 maja 2015, 09:49

Jest tam teraz Diavolos, Niestety.
Klimat jak w kuchni, obsługa taka sobie, pizza słaba. Zakładam że ich plajta to tyko kwestia czasu.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości