Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wstyd

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wstyd

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 15 sty 2015, 08:06

Rozliczają się co 1,5 roku.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Wstyd

Postprzez AsiaP » czwartek, 15 sty 2015, 08:17

man napisał(a):coś dla naiwniaków w stylu tych naszych forumowych, amatorskich obrońców Owsiaka
klasyczna kradzież 1,5 miliona złotych i w pełni legalna ....... jak po czymś takim można jeszcze wierzyć w uczciwość tego gościa ? ile respiratorów można by kupić za te półtora miliona złotych ?


Obrazek






Hahahah, nooo, mało powiedzieć (cytuję) "PUSTAK"- toż to MAN-PUSTOSTAN!
Ostatnio edytowano czwartek, 15 sty 2015, 08:20 przez AsiaP, łącznie edytowano 1 raz
AsiaP
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 4 sie 2011, 08:13

Re: Wstyd

Postprzez AsiaP » czwartek, 15 sty 2015, 08:19

man napisał(a):coś dla naiwniaków w stylu tych naszych forumowych, amatorskich obrońców Owsiaka
klasyczna kradzież 1,5 miliona złotych i w pełni legalna ....... jak po czymś takim można jeszcze wierzyć w uczciwość tego gościa ? ile respiratorów można by kupić za te półtora miliona złotych ?


Obrazek






Hahahah, nooo, mało powiedzieć (cytuję) "PUSTAK"- toż to MAN-PUSTOSTAN!
AsiaP
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 4 sie 2011, 08:13

Re: Wstyd

Postprzez kasius » czwartek, 15 sty 2015, 08:26

.
Ostatnio edytowano czwartek, 15 sty 2015, 08:28 przez kasius, łącznie edytowano 1 raz
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez kasius » czwartek, 15 sty 2015, 08:28

kasius napisał(a):
Grego napisał(a):Nie żebym się wtrącał, nic do Owsiaka nie mam. Na księgowości się kompletnie nie znam. Jednak z tego co napisał kasius wynika, że w sprawozdaniu za 2013 są także środki zebrane w 2012. Zatem przykład z mamusią i paskiem działa także w drugą stronę. :roll:


Grego, masz całkowitą rację.
Man pokazując nam wyliczenia z 2013 r, po pierwsze powinien przedstawić stan faktyczny, a nie wybierać z rozliczenia i wklejać na forum wybiórczo pozycje, które mu się tylko podobają.
Po drugie, man mówiąc o sprawozdaniu za 2013, powinien patrzeć też na to co zostało z 2012 i to co przejdzie na 2014 r, w związku z czasem 1,5 roku dozwolonym na wydatkowanie środków zebranych w danym Finale.
Księgowość, ma to do siebie, że liczby muszą się zgadzać.

Murarz powinien murować, szewc buty robić, a księgowy prowadzić księgi rachunkowe.
A tu mam wrażenie, że murarz wziął się za audyty ksiąg rachunkowych.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez man » czwartek, 15 sty 2015, 09:24

Przypomnę Ci tyko co napisałeś

kasius napisał(a):ja wiem że 92 % idzie na sprzęt i programy


teraz nagle wliczasz do tego nawet wynagrodzenia - chłopie weź miej jaja i albo odszczekaj te swoje kłamstwa, zamilcz lub proszę Cię nie upokarzaj się więcej bo nijak nie potrafisz udowodnić tych 92%

P.S. to są kwoty z rozliczenia za 2012 rok, a nie 2013 !!! 34 mln na sprzęt na zebrane 65 mln !!!
chcesz sprawdzić ile Owsiak wydał na sprzęt rok później ? może jednak lepiej nie :)
gwarantuje Ci, że procentowo to będzie to samo czyli WOŚP wydaje ok. 52% na sprzęt
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 15 sty 2015, 09:35

man napisał(a):
nie ktoś tylko Lidia i Jurek Owsiak
nie swoje pieniądze tylko pieniądze fundacji
i nie ze swojej kieszeni tylko z puszek WOSP do prywatnej spółki Owsiaków

Ależ Ty jesteś ogranicznikiem jednak...
http://www.krs-online.com.pl/zloty-melo ... 50643.html
Widzisz tam gdzieś Lidię Owsiak?
Widzisz tam członków Rady Nadzorczej?
Dalej uważasz, że to ich i tylko ich (Owsiaków) firma?
I co to znaczy, że "prywatna"? A jaka ma być - państwowa?

Żeby było zabawniej - rozumiesz cokolwiek, co wynika z tego dokumentu, który wkleiłeś? Ponieważ "Złoty Melon" jest właśnością WOŚP (WOŚP, nie Owsiaków - wbij to sobie w czerep), to sobie Fundacja podniosła kapitał założycielski spółki. Nie tylko nie jest jak mówisz (że ZM jest prywatną własnością Owsiaków), ale jest wręcz odwrotnie - to Fundacja tym steruje. Dziwne, żeby 100% udziałów w firmie miał ktoś inny, niż właściciel :)

ale co tam jakieś 1,5 miliona złotych ? najwyżej parę dzieciaków nie dostanie sprzętu lub kilku seniorów nie doczeka wiosny, liczy się interes ZŁOTEGO MELONA, albo raczej PÓŁTORA MELONA


Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą, ale w ograniczonym zakresie, poza tym to wiąże się z utratą przywileju niepłacenia podatków. Poza tym, fundacja musi wydawać kasę na swoje cele statutowe, więc słabo to wygląda, jeśli chcesz cokolwiek wyprodukować (płyty, koncerty, koszulki). Dlatego założyli sobie firmę. Ponieważ są (byli) jej właścicielami, cały wypracowany zysk z automatu szedł na Fundację i zwiększał jej stan konta.
Robiąc Przystanek Woodstock (imprezę o kosztach kilkumilionowych) firma nie mogła mieć kapitału założycielskiego rzędu np. 50 tysięcy - nikt nie podpisałby z nią umowy na np. budowę sceny i świateł za miliony. To, czego oczywiście pojąć nie jesteś w stanie - nikt tego 1,5 miliona nie wsadził Jurkowi do kieszeni, a nawet gdyby - kapitału z. nie możesz wydawać - więc nawet wafelka sobie za to JO nie mógł kupić. Krążą za to po sieci dane, ile ZM wpłacił Fundacji i są to znacznie wyższe kwoty niż te 1,5 miliona kapitału założycielskiego, którego - przypomnę - nikt z pracowników ZM nie miał prawa tknąć.

Naprawdę, włącz myślenie.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Wstyd

Postprzez man » czwartek, 15 sty 2015, 09:46

Nebelwerfer napisał(a):"Złoty Melon" jest właśnością WOŚP

Dziś tak, przed 2003 roki nie. Szkoda tylko dzieciaków, które nie dostały wtedy tego sprzętu bo Juras postanowił sam sobie sprzedać Melona za 1,5 miliona złotych (ponad 5% z puszek). Ludzie wrzucali do puszek w nadziei, że to na sprzęt. Przykre
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez staszeks » czwartek, 15 sty 2015, 09:51

kasius napisał(a):
staszeks napisał(a):A ja mam pytanie;
załóżmy, Owsiak przestaje działać.
Proszę oszacować.
Ile pieniędzy pójdzie na dzieci, a ile idzie teraz.
Ja tam sadzę, ze stan obecny jest korzystniejszy.


staszeks, chodzi też o to jakie standardy panują teraz w internecie czy w mediach.
Ja uważam, że żeby kogoś obrzucać publicznie inwektywami, to trzeba mieć do tego odpowiednią wiedzę, podstawy, dowody.
A teraz z Owsiaka zrobiono złodzieja jedynie na podstawie jakichś urojeń chorych z nienawiści umysłów.
I niektóre internetowe plotkary powtarzają bez końca swoje kłamstwa, w myśl zasady, że ludzie w końcu przyjmą je jako prawdę.

Na tym forum i w tym temacie kiedyś napisałem:
"niestety w dzisiejszych czasach internetowej anonimowości znajdują się ludzie, którzy na łące pełnej pięknych, kolorowych kwiatów potrafią znaleźć małe szambo wypełnione fekaliami, potrafią tam wejść, dokładnie się umazać, nabrać jeszcze na zapas do pełnych ust, a potem pluć na wszystkich i wszystko co ich otacza, wylewając przy tym swe żale, frustracje i kompleksy."

Myślę, że dla inteligentniejszych ta metafora będzie zrozumiała.

Ależ, zgadzam się z Tobą zupełnie.
zasadności i poziomu wypowiedzi po prostu nie ruszałem.
Chciałem tylko pokazać, ze zagadnienie ma jeszcze inne strony.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Wstyd

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 15 sty 2015, 09:57

man napisał(a):Dziś tak, przed 2003 roki nie.

Kłamstwo, nawet chyba podwójne. http://www.imsig.pl/pozycja/2003/80/KRS ... 9ACI%C4%84
Jedynym właścicielem był WOŚP, a spółka została założona w 2003 roku, więc piszesz jakby Owsiak był właścicielem firmy, zanim jeszcze zdążył ją założyć, łgarzu.

Szkoda tylko dzieciaków, które nie dostały wtedy tego sprzętu bo Juras postanowił sam sobie sprzedać Melona za 1,5 miliona złotych (ponad 5% z puszek). Ludzie wrzucali do puszek w nadziei, że to na sprzęt. Przykre

Ciebie szkoda i Twojej nauczycielki matematyki - ależ wstyd. ZM nie został sprzedany/kupiony - twierdzę więc, że znowu kłamiesz.
Pieniądze z puszek idą na zakup sprzętu, zgodnie z "umową", ZM finansował się głównie sam i zysk przekazywał do Fundacji, a więc m.in. na sprzęt. Jedyne co w tym widzę przykrego, to Twoja osoba ze swoimi oskarżeniami.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Wstyd

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 15 sty 2015, 10:30

man napisał(a):P.S. to są kwoty z rozliczenia za 2012 rok, a nie 2013 !!! 34 mln na sprzęt na zebrane 65 mln !!!

Zieew...Ile można, człowieniu?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... WOSP_.html
http://www.fakt.pl/szokujace-zstaewinie ... 446,1.html
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Wstyd

Postprzez man » czwartek, 15 sty 2015, 17:29



aleś sobie źródło znalazł :mrgreen:
gimnazjalista - praktykant Radzio Iwicki z pokojowego patrolu Owsiaka - weź się chłopie nie kompromituj

Obrazek
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez stec » czwartek, 15 sty 2015, 19:48

Proponuje żeby wszyscy wyznawcy guru w czerwonych gaciach w ramach poparcia nosili plakietki "jestem Juras", a dziewczyny "jestem Dzitka".
stec
użytkownik
 
Posty: 283
Na forum od: 11 lis 2009, 00:40

Re: Wstyd

Postprzez Del_Rey » czwartek, 15 sty 2015, 19:55

A dla przykładu, to jaka koszulkę nosisz?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Wstyd

Postprzez Pyramide » czwartek, 15 sty 2015, 19:56

...a w Bielsku "Jestem man stec"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości