Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

BBORN Dębowiec

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez sweeper » czwartek, 8 sty 2015, 14:22

thinidus napisał(a):Sporo lodu na stoku, przydał by się świeży opad.

albo regularne rartrakowanie (na innych stokach jest to dwa razy dziennie)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 13 sty 2015, 19:45

Widzę że humory dopisują :)
A może weekend był za mocny ;)

"Dziś na Dębowcu jest jak w Alpach - mówi Wiesław Gębala, kierownik Kolei Linowej Dębowiec.|"
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pyramide » środa, 14 sty 2015, 17:41

Co tam "specjaliści" słychać na stoku? spływa już,woda leje się,krzesełka krążą puste,koszty strat już przeliczone,kasztelan do dymisji,podatki wzrosły,cam zawieszona/nie ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Del_Rey » środa, 14 sty 2015, 18:51

Pyramide napisał(a):Co tam "specjaliści" słychać na stoku? spływa już,woda leje się,krzesełka krążą puste,koszty strat już przeliczone,kasztelan do dymisji,podatki wzrosły,cam zawieszona/nie ?

Wiec w koncu tez zrozumiałas, ze inwestycja byla do kitu. W koncu.
Zeszły sezon-kaplica, obecny, jeszcze wieksza.
Wczoraj ok 10ej zero ludzi, wyciag tez stał, a na dole jezdzilo dwóch twardzieli ba biegówkach, I to wtedy, gdy w koncu sie wybrałem ze przyjezdnymi znajomymi, bo koniecznie chcieli na szybko na narty wyskoczyc, a do Szczyrku było za długo czasowo.To sie przejechali dupą na lodzie. Porobili za to selfiki na fejsbuka , bo foty ładnie wychodza na tle bialego zjazdu. Niech znajomi widza, ze sie uprawia sport :)To ze kolor bialy na kamerce, nie znaczy, ze da sie jezdzic. . Dzis 3 razy tamtedy jechałem i dwa razy zero ludzi na stoku, a popołudniu 2 osoby.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 14 sty 2015, 19:01

Pyramide - po do debilne pytania. Włącz kamerkę i zobacz jak jest :)
Alpy mamy hahahahahahaha.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez sweeper » czwartek, 15 sty 2015, 10:16

kamerka działa, sens tej strony internetowej poddaję jednak pod wątpliwość - dlaczego?
ponieważ jak była potrzebna informacja o warunkach to strona była martwa i nikt się tym nie zainteresował (gdzie stoi serwer? u ruskich?)
można było skorzystać z serwisu OOGNET (tak jak robi to większość ośrodków) ale nie... EuroLan swoje zarobić musi...

informacja o warunkach śniegowych to kompletna abstrakcja

i dla porównania:
stan obecny stok Dębowca:
Obrazek
stan obecny Biały Krzyż:
Obrazek
jeszcze 10 minut temu pracowała armatka śnieżna widoczna w tle po prawej stronie

mało obchodzi mnie skąd pochodzi woda do naśnieżania, istotne jet to czy są warunki do jazdy i ceny w okolicznych punktach usługowych gdyż to finalnie daje klienta
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 15 sty 2015, 10:37

sweeper napisał(a):mało obchodzi mnie skąd pochodzi woda do naśnieżania


to jest własnie największy problem tego miasta! jego mieszkańców to miasto mało obchodzi. To właśnie dlatego Krywult wygrał wybory.
Ludzi obchodzi tylko to co widzą, ale to że za naśnieżanie tego stoku woda z kranu, oni sami zapłacą i to obojętnie czy z niego korzystają czy nie, to już jest mało ważne :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez sweeper » czwartek, 15 sty 2015, 11:06

patrzę na to z punktu widzenia klienta - obojętne czy mieszkańca czy gościa
jest dobrze naśnieżony i utrzymany stok to są klienci i pieniądze "odrobione" w formie podatków z usług wokół stoku
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 15 sty 2015, 11:54

sweeper napisał(a):patrzę na to z punktu widzenia klienta - obojętne czy mieszkańca czy gościa
jest dobrze naśnieżony i utrzymany stok to są klienci i pieniądze "odrobione" w formie podatków z usług wokół stoku


No widzisz sweeper i mi się wydaje że popełniasz błąd przez takie rozumowanie.
Bo owszem o ile gościa może gó... obchodzić skąd jest woda do naśnieżania stoku bo wpada na kilka dni pośmigać jak ma warunki potem wraca do siebie i tyle to dla mieszkańca powinno mieć to znaczenie ponieważ to właśnie on ten mieszkaniec musi dofinansować ze swoich podatków tenże stok. Bo skoro można naśnieżyć stok za x zł to po jaką cholerę wydawać na to 1.5x czy 2x a może i więcej???
Czy jak kupujesz sprzęt lub samochód na wlasny użytek też stosujesz tą samą logikę - nieważne ile kosztuje utrzymanie ma być i ładnie wyglądać????

A cóż zdjęcia ktore zamieściłeś - dowodzą tylko temu że lokalizacja stoku jest niewłaściwa ...
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez sweeper » czwartek, 15 sty 2015, 12:23

Pan Kazimierz napisał(a):dla mieszkańca powinno mieć to znaczenie ponieważ to właśnie on ten mieszkaniec musi dofinansować ze swoich podatków tenże stok

nie musiałby przy spełnieniu typowych warunków stawianych przez klientów każdego innego stoku
z tego powodu wolę jechać do Szczyrku, tam pojeździć na "oślej łączce", zjeść obiad, coś kupić ekstra, wypożyczyć sprzęt
łącznie z paliwem na dojazd będzie kosztować mnie to mniej niż Dębowiec który mam pod nosem i nie musiałbym się nigdzie ruszać

Pan Kazimierz napisał(a):Czy jak kupujesz sprzęt lub samochód na wlasny użytek też stosujesz tą samą logikę - nieważne ile kosztuje utrzymanie ma być i ładnie wyglądać????

to jest zły przykład - zawsze w takich sytuacjach będę bronił inwestycji miejskiej dla mieszkańców
płacą podatki więc coś im się należy od miasta i nie musi się bilansować w budżecie (chociaż fajnie by było...)

Dębowiec mógłby się bilansować - przejeżdżających gości do Szczyrku/Wisły przekierować na Dębowiec + wspomniane wcześniej warunki i mieszkańcy mogliby mieć stok na koszt "hanysowa" a tak jest dupa i sami jeździmy do Szczyrku/Wisły zasilając "dutkami" kasę górali
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 16 sty 2015, 10:41

Sweeper sporo racji w twojej wypowiedzi ale nawet inwestycja miejska powinna być robiona z głową. Przyznasz sam że lepiej jeśli stok jest naśnieżany wodą pochodzącą ze studni, rzeczki itd niż z kranu. Chodzi o koszty. Obniżenie kosztów powoduje że możesz zaoszczędzoną kasę wydać na inne inwestycje. Pomijam lokalizację (tzn mała wysokość npm) i własność gruntu (dzierżawę).
Całość składa się na obraz tej inwestycji.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez sweeper » piątek, 16 sty 2015, 10:53

Pan Kazimierz napisał(a):Sweeper sporo racji w twojej wypowiedzi ale nawet inwestycja miejska powinna być robiona z głową Przyznasz sam że lepiej jeśli stok jest naśnieżany wodą pochodzącą ze studni, rzeczki itd niż z kranu. Chodzi o koszty.

pewnie, że tak
ale te pretensje należałoby kierować do Pana Bożka
rozumiem stanowisko ekologów jednak Polacy wyrośli już trochę z destrukcyjnego sposobu budowania i można było się "dogadać" w kwestiach naśnieżania i utrzymania ekosystemu
z drugiej strony można było nie robić nic i Bielszczanie nadal jeździliby do Wisły i Szczyrku, a tak po pracy mają gdzie poszusować
stąd taka "hybryda" z dzierżawionym gruntem i naśnieżaniem przy pomocy wody miejskiej
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 16 sty 2015, 11:22

sweeper napisał(a):z drugiej strony można było nie robić nic i Bielszczanie nadal jeździliby do Wisły i Szczyrku, a tak po pracy mają gdzie poszusować


I tak jeżdżą :D

A co do Pana Bożka ... ciekawe że nie przeszkadza mu spalarnia tworzyw sztucznych ( bo powiedzmy sobie odpady medyczne w głównej mierze składają się właśnie z takich tworzyw) zlokalizowana 500 metrów od tworu Natura 2000 (chyba tak to się nazywa) i w bezpośrednim sąsiedzctwie domów. To jest taka moim zdaniem ekologia wybiórcza ... stok nie ale trucie ludzi, zwierząt itd tak.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez sweeper » niedziela, 18 sty 2015, 12:38

wybrałem się w piątek wieczorem na stok i niestety Pyramide...
woda płynęła stokiem, warunki były tak fatalne, że skończyłem jazdę po godzinie
do tego skuter z przyczepką regularnie kursował ze śniegiem żeby nie stać w kałużach przy wyciągu
dramat, po prostu dramat
dla porównania wybrałem się wczoraj do Wisły na Klepki - problemy podobne jak u nas jednak stok zdecydowanie lepiej utrzymany

to co działa na plus Dębowca (jeszcze) to ukształtowanie stoku - jest wymagający i można fajnie bawić się podczas zjazdu
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pyramide » niedziela, 18 sty 2015, 13:37

Jedź dzisiaj właśnie wróciłam.Woda nie płynie,ludu nawet nawet i frajda bo dojazd z każdego miejsca zamieszkania w parę minut. Ale to wina kasztelana
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron