Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kocham książki:)

Teatr, muzyka, fotografia, malarstwo i nie tylko... Rozmowy o kulturze.

Re: Kocham książki:)

Postprzez Tegie » poniedziałek, 14 kwi 2014, 13:47

@aneva z całą pewnością spodoba Ci się cała seria kryminałów Jo Nesbo. Polecam!
Tegie
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 14 kwi 2014, 13:31

Re: Kocham książki:)

Postprzez Swiatogor » środa, 3 gru 2014, 19:13

Tokarczuk; "Księgi Jakubowe".

W zasadzie wszystko w tej książce jest nie z mojej bajki. I jestem ledwie po kilkudziesięciu stronach. Ale chyba już mogę polecić. Jest w tym coś. Nie zmarnowała 6 lat.

-/-

I tak trochę z innej strony: są takie książki, których nigdy bym nie przeczytał. Nie i już. Lecz: mogę ich wysłuchać.
Trylogia husycka Sapkowskiego wydana audio przez Supernową. Kupiłem i spacerując po lesie przesłuchałem chyba ze dwa razy. Poczęstowałem znajomych. Nie było nikogo, komu by nie smakowało.
Smacznego.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Kocham książki:)

Postprzez aneva » sobota, 20 gru 2014, 18:51

Swiatogor - zgadzam się, w "Księgach Jakubowych" coś jest - dzieło, jakiego dawno nie było. I nie chodzi tu tylko o jego monumentalność, ale o zamysł książki - czytając ją, co chwilę sobie coś w necie sprawdzałam, na własną rękę drążyłam temat :) Poza tym, jak to u Tokarczuk, misternie tkana fabuła i absolutnie fantastyczna postać Jenty - autorka lubi zmieniać perspektywy patrzenia na świat przedstawiony.Pamiętam, że taki zabieg zastosowała w książce "Dom dzienny, dom nocny" - tam narratorka widziała świat z perspektywy snu. "Księgi Jakubowe" wymagają dużego skupienia uwagi, dlatego czytanie nie idzie szybko (przynajmniej ja tak miałam). Ale warto, zdecydowanie!
Jeśli jeszcze nie czytałeś "Domu dziennego..." to polecam, bardzo - moim zdaniem najlepsza jej książka. Obok "Ksiąg Jakubowych" i "Prawieku".
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Re: Kocham książki:)

Postprzez Swiatogor » niedziela, 21 gru 2014, 23:03

aneva napisał(a):Jeśli jeszcze nie czytałeś "Domu dziennego..." .


Czytałem. Lata temu. I też mi się podobało. Ta sama atmosfera jakiejś mgły.

Z Tokarczuk jest imho tak, że albo się ją lubi, albo odrzuca. Ja lubię.

Zastanawiam się z czyim by przyrównać to jej pisanie i nikt nie przychodzi mi go głowy. Może Iris Murdoch? Susan Sontag? Nie. Raczej nie...

Może nie poddaje się porównaniom bo i po co one, skoro książki bronią się same. To jest po prostu styl Tokarczuk i kropka.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Kocham książki:)

Postprzez Swiatogor » niedziela, 21 gru 2014, 23:10

aneva napisał(a):"Księgi Jakubowe" wymagają dużego skupienia uwagi, dlatego czytanie nie idzie szybko (przynajmniej ja tak miałam).


Ja czytam szybko. Może czasami zbyt szybko i zbyt zachłannie. Lecz z tą książką bujam się już jakiś czas. Nawet nie dlatego, że nie dałoby się jej szybko przeczytać, bo może by się i dało, ale kolejne porcje wymagają ode mnie jakiegoś chwilowego wypisania się z codzienności, a to nie zawsze się udaje. Pewnie jeszcze mi z nią zejdzie :)
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Kocham książki:)

Postprzez kasiaju08 » sobota, 17 sty 2015, 09:26

Często ludziom odechciewa się czytania się czytania książek po starciu się z często bardzo ciężkimi do zrozumienia lekturami . To przykre ale prawdziwe.
Avatar użytkownika
kasiaju08
nowicjusz
 
Posty: 19
Na forum od: 14 sty 2015, 12:59
Lokalizacja: Płock

Re: Kocham książki:)

Postprzez kasiaju08 » środa, 4 lut 2015, 12:31

zwykle książki pochłaniam, ale prawie pół roku zajęło mi przeczytanie "Traktatu o łuskaniu fasoli" W. Mysliwskiego. Cudowna książka, ale trzeba jednak mieć nastrój do przeczytania jej.
Avatar użytkownika
kasiaju08
nowicjusz
 
Posty: 19
Na forum od: 14 sty 2015, 12:59
Lokalizacja: Płock

Re: Kocham książki:)

Postprzez asap » poniedziałek, 16 lut 2015, 22:28

Kasiaju08 myślę, że to kwestia przedstawienia tych lektur przez nauczyciela. Jesli nauczyciel nie ma dobrego podejścia to nigdy nie sprzeda książki jako dzieła a zawsze będzie to przykry obowiązek. Poza tym czytanie książek powinno się wpajać od najmłodszych lat, nie każdy siegnął i sięgnie po książke z własnej woli, czasami trzeba kogoś zachęcić :) Ja parenaście lat temu czytałam po 100 książek w wakacje i byłam z tego niezmiernie dumna, choć wtedy były to książki przygodowe dla dzieci czy minipowiesci, to nauczyłam się, że ksiażki warto czytać, bo to one otwierają horyzonty i wyobraźnię :)
Ponieważ kocham książki to zamawiam je bardzo często, nie zawsze nowości, czasem sięgam po starocie - po coś, co widziałam już zekranizowane a chciałabym zweryfikować wersję ksiażkową. Teraz pozytywnie zaskakuje mnie książka "Americam Psycho" - polecam, niezależnie od kolejności czytania/oglądania - bardzo MOCNA książka:)
Wszystkim, którzy kochają ksiażki tak, jak ja i zamawiają je często lub w dużych ilościach polecam księgarnię xxxxxxxxxx bardzo wygodne wyszukiwanie, kategoryzacja, szeroki asortyment a przede wszystkim: konkurencyjne ceny oraz dostawa w stanie idealnym i z bardzo dużą dbałością:)
Miłego czytania!:)
Ostatnio edytowano środa, 18 lut 2015, 15:40 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: regulamin pkt5.
asap
nowicjusz
 
Posty: 13
Na forum od: 20 sty 2015, 16:28

Re: Kocham książki:)

Postprzez woz28 » sobota, 18 kwi 2015, 21:48

Ja niestety mam jakąś awersję do książek. Nigdy nie lubiłem czytać i chyba to się już nie zmieni.
woz28
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 18 kwi 2015, 21:47
Lokalizacja: Bielko Biała

Re: Kocham książki:)

Postprzez Del_Rey » sobota, 18 kwi 2015, 22:04

woz28 napisał(a):Ja niestety mam jakąś awersję do książek. Nigdy nie lubiłem czytać i chyba to się już nie zmieni.

Urzekła mnie twoja historia.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Kocham książki:)

Postprzez Wojtke » czwartek, 21 maja 2015, 07:48

Del_Rey napisał(a):
woz28 napisał(a):Ja niestety mam jakąś awersję do książek. Nigdy nie lubiłem czytać i chyba to się już nie zmieni.

Urzekła mnie twoja historia.


To chyba taka przypadłość 90% ludzi którzy byli zmuszani do czytania lektur. Krzyżacy, Pan Tadeusz w 4 czy 5 czy 6klasie to nie był dobry pomysł by zachęcić ludzi do czytania. Nie mam nic do tych książek oczywiście, sam zamierzam się zmierzyć z Krzyżakami i innymi polskimi dziełami w najbliższym czasie. Obecnie czytam Starą Baśń -Kraszewskiego, szczerzę mówiąc będąc w pedałówce rzucił bym ją w kąt, sądząc po tym jakim językiem jest napisana(choć "lżejszym" od Sienkiewicza)dziś jest dla mnie wielką powieścią przede wszystkim historyczną.
Odpowiadając na stwierdzenie, że nigdy się czytać nie lubiło i to się nie zmieni - też tak myślałem, dopóki nie przeczytałem książki która mnie interesowała, było to coś o sataniźmie i łyknąłem ją w 1 dzień - podczas gdy czytanie lektur to było 1 dzień 1 strona;p Ale to były też inne czasy - w piłkę się grało na polu.

Gdy masz coś co Cię interesuje i znajdziesz książkę na ten temat i dzięki niej pogłębisz swoją wiedzę, to gwarantuję, że to "nie czytanie" szybko się zmieni.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Kocham książki:)

Postprzez error_terror » poniedziałek, 8 cze 2015, 13:48

aneva napisał(a):Poszukuję dobrych kryminałów, tak mnie jakoś naszło, że przeczytałabym sobie jakiś ambitny kryminał. Słyszałam, że skandynawskie robią furorę. Możecie coś polecić?

Kryminały medyczne Robina Cook'a wszystkie pozycje - świetne.
Skandynawskie? proszę Erik Axl Sund -"Obłęd Oblicza Victorii Bergman"
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Kocham książki:)

Postprzez Pyramide » środa, 9 wrz 2015, 20:21

Polecam książkę Henryka Niewiadomski ps. Dziad pt. "Świat wg. Dziada Sensacje XXI wieku"
Pojechał w niej po sądach,prokuraturze,policji i po kolei wszystkich w tym czasie rządzących.
Warto przeczytać. W necie krąży wydanie.Proponuje poszukać.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kocham książki:)

Postprzez Swiatogor » poniedziałek, 5 paź 2015, 21:56

Oriana Fallaci "INSZALLAH".

Bardzo włoska, wręcz kipi pizzą i makaronem, ale i siakoś coraz bardziej uniwersalna.
W końcu z Włochami nam jakoś, mimo wszystko, bliżej.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Kocham książki:)

Postprzez Wojtke » niedziela, 22 lis 2015, 16:06

Na długie jesienne wieczory :)

1. Ayn Rand "Atlas Zbuntowany"
2. Henry Hazlitt "Ekonomia W Jednej Lekcji"
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron