Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Muzyka łągodzi obyczaje

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Muzyka łągodzi obyczaje

Postprzez staszeks » niedziela, 25 sie 2013, 21:23

dlatego tez pozwalam sobie polecić
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Muzyka łągodzi obyczaje

Postprzez staszeks » środa, 28 sie 2013, 20:29

Właśnie dostałem takiego e-maila:

Witam serdecznie wszystkich tangueros,
przekazuję w wasze ręce notatkę do rozpowszechnienia wśród swoich znajomych z informacją, że jest to jedyna szansa zapoznać się z Tangiem Argentyńskim w jego najlepszym wydaniu (zanim udamy się na Sylwestra tangowego Po Raz Drugi a nawet Trzeci)
Być może czeka nas piękny Sylwester w sali Redutowej? gdybyśmy zdecydowali, że jesteśmy warci takiej pięknej sali, zaczynamy już o tym przed i w trakcie koncertu opowiadać.
Co o tym myślicie? jakieś sugestie?
<
Jeśli mogę prosić abyście przekazali ta notatkę swoim znajomym w celu rozszerzenia kręgu ludzi którzy być może " kupią bilet" , byłby to mały wkład w wysiłki wszystkich którzy chcą tango popularyzować i reklamować organizując te wydarzenia
(notatki do wyboru w doc i pdf)
Oto one w skrócie:
>
1.Po pierwsze: Koncert Sextetu Roberto Siri z Buenos Aires który odbędzie się w Bielskim Centrum Kultury 22 września 2013 r o 19:00 na który można zaprosić nawet tych którzy nie tańczą- koncert trwa 1,5 godziny , w trakcie jest pokaz Kasi Press i Irka Michalewicza a po koncercie na piętrze na pięknym parkiecie, Milonga Live i cd. milongi do 2:00.
>
2. warsztaty tanga " W zgodzie z muzyką" Open Level- czyli dla wszystkich z ww instruktorami z Wrocławia sobota/niedziela 21/22 września
>
3. 4 dni milong w Masce od czwartku 19.09, piątek 20.09, sobota warsztatowa z pokazem no i sobotnia po-koncertowa z Live music do grającego piękne tanga Sexteto Siri z Argentyny.

Dziękując z góry za pozytywne załatwienie sprawy
Anka

--
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Muzyka łągodzi obyczaje

Postprzez staszeks » niedziela, 13 paź 2013, 18:39

Właśnie dostałem takiego e-maila

....Witam bardzo serdecznie!
Gdyby ktoś nie słyszał o tym iż w dniu 15.X .2013 juz od godziny ok 18:30 do konca trwania koncertu Quinteto Cinco Esquinas czyli najmarniej do 22:00 -
"RESTAURACJA REST & CAFE otworzy w sali Redutowa dla uczestników bar - do nabycia: wino, drinki, kawa herbata oraz coś słodkiego i male przekąski a na kolację zaprasza na parter Redutowej do swojej sali restauracyjnej- kucharza mają ponoć doskonałego! - to zapraszam!

Aha i jeszcze oferta- GDYBY KTOŚ MIAŁ OCHOTĘ ZJEŚĆ OBIAD LUB SNIADANIE W TOWARZYSTWIE Członków Zespołu Quinteto Cinco Esquinas prosze o kontakt!
jesteśmy otwarci na oferty - kontakt : bbtango@etaniec.com lub tel.601 46 13 66.
Podaję kwoty :
śniadanie to koszt ok 120 zł - mozna takie śniadanie zjeść z muzykami i pocwiczyc hiszpanski lub angielski : 15.X ok 10:00 rano oraz 16.X ok 11:00 w "Nalesnikarni" na Pl. Wolności
obiad ok 200 zł - - 15.X. ok 15:00 w "Naleśnikarni" lub 16.X. ok 15:00 - odnowiony i piękny "Pierożek" na Rynku

Besos
Anka
-- .....
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Muzyka łągodzi obyczaje

Postprzez JiB2 » sobota, 7 gru 2013, 09:40

Coś na pokrzepienie serc w tą wstrętną pogodę. Nie wiem czy to najlepszy wątek, ale daję to tutaj, bo wyczytałem w porannej prasie, że oto mamy najlepszych młodych muzyków w Polsce! Dziwne, że w naszej prasie o tym tak cicho, skoro koncert tuż tuż.
Warto przeczytać krótki news, a w szczególności posłuchać dwóch nagrań, Bizeta i drugiego nagrania koncertu Griega.
Aż się łezka w oku kręci.

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... LokBielTxt


PS: Tym bardziej, jak ktoś nie był nigdy w sali koncertowej Szkoły Muzycznej przy ul. Wyspiańskiego, to ma okazję zobaczyć jaką fajną mamy w Bielsku salę koncertową i jakie zawodowe instrumenty. I jeszcze jedno. Zauważyłem na nagraniu, że w drugim rzędzie skrzypiec gra córka naszej aktorki z Teatru Polskiego, córka Marii Suprun. No! Gratulacje!
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Re: Muzyka łągodzi obyczaje

Postprzez JiB2 » sobota, 28 lut 2015, 14:45

Widzę, że w forum bałagan z tematami muzycznymi. Ten wątek jednak chyba najlepszy. Jak co roku jest Zadymka Jazzowa i jak zwykle od trzech lat nie udało mi się wybrać osobiście. Ale nawet tym nie lubiącym jazzu polecam obejrzeć materiał francuskiej Mezzo Tv, który już jest dostępny na youtubie z ostatniego roku 2014. Z osobnych komentarzy które czytałem w sieci, potwierdza się opinia, że bielskie koncerty są jednymi z tych najlepszych na świecie.
Miłego słuchania i oglądania. Napisy końcowe też są fajne, a może łagodzące obyczaje?

https://www.youtube.com/watch?v=VfInlj52CMI

https://www.youtube.com/watch?v=h6G7K1nIPxE

https://www.youtube.com/watch?v=SEUQI5IcyRY
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Re: Muzyka łągodzi obyczaje

Postprzez tren_d » sobota, 28 lut 2015, 19:36

staszeks napisał(a):Właśnie dostałem takiego e-maila:

Witam serdecznie wszystkich tangueros,
przekazuję w wasze ręce notatkę do rozpowszechnienia wśród swoich znajomych z informacją, że jest to jedyna szansa zapoznać się z Tangiem Argentyńskim w jego najlepszym wydaniu (zanim udamy się na Sylwestra tangowego Po Raz Drugi a nawet Trzeci)
Być może czeka nas piękny Sylwester w sali Redutowej? gdybyśmy zdecydowali, że jesteśmy warci takiej pięknej sali, zaczynamy już o tym przed i w trakcie koncertu opowiadać.
Co o tym myślicie? jakieś sugestie?
<
Jeśli mogę prosić abyście przekazali ta notatkę swoim znajomym w celu rozszerzenia kręgu ludzi którzy być może " kupią bilet" , byłby to mały wkład w wysiłki wszystkich którzy chcą tango popularyzować i reklamować organizując te wydarzenia
(notatki do wyboru w doc i pdf)
Oto one w skrócie:
>
1.Po pierwsze: Koncert Sextetu Roberto Siri z Buenos Aires który odbędzie się w Bielskim Centrum Kultury 22 września 2013 r o 19:00 na który można zaprosić nawet tych którzy nie tańczą- koncert trwa 1,5 godziny , w trakcie jest pokaz Kasi Press i Irka Michalewicza a po koncercie na piętrze na pięknym parkiecie, Milonga Live i cd. milongi do 2:00.
>
2. warsztaty tanga " W zgodzie z muzyką" Open Level- czyli dla wszystkich z ww instruktorami z Wrocławia sobota/niedziela 21/22 września
>
3. 4 dni milong w Masce od czwartku 19.09, piątek 20.09, sobota warsztatowa z pokazem no i sobotnia po-koncertowa z Live music do grającego piękne tanga Sexteto Siri z Argentyny.

Dziękując z góry za pozytywne załatwienie sprawy
Anka

--


Przekażę swoim znajomym a nawet kolegom, koleżankom i przyjaciołom! Właśnie patrzę i widzę że to rok 2013 :)
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Muzyka łągodzi obyczaje

Postprzez staszeks » sobota, 28 lut 2015, 22:19

ale cały czas jest aktualne:
http://www.bbtango.etaniec.org/
a parę ciekawch zdjęć znajdziesz wychodząc stąd:
https://www.google.pl/search?q=bbtango& ... d=0CEQQsAQ
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Muzyka łągodzi obyczaje

Postprzez JiB2 » sobota, 23 maja 2015, 14:59

W latach 90 'tych mieliśmy taki zespół bielski pod nazwą The Crew. Graliśmy głównie próby garażowe, ale czasami koncerty klubowe, jak Dom Kultury w Szczyrku, IV LO im. KEN, Asnyk, Żeromski, Juwenalia AGH w Krakowie, Number One i inne takie pierdoły.
Próby mieliśmy w garażu u Pana Jacka Grabowskiego seniora przy ulicy Moniuszki. Potem przenieśliśmy się na ulicę Michałowicza 55 do schronów obrony cywilnej w piwnicach Sp 5, Gimnazjum nr 10, a obecnie IV L.O. im Ken. Tych schronów już nie ma.
W składzie grali:
1. Wojciech Kopczyński - perkusja ( Polmuz rewitalizacja Gretch)
2. Michał Feist - bass (Jazz bas Fender)
3. Jacek Grabowski junior - gitara elektryczna i solo ( Gitara Jackson odkupiona od Dżemu w prywatnych okolicznościach w Bieszadach)
4. Jerzy Balcer - pseudo vocal.

Jeżeli ktoś z Państwa to jeszcze PAMIĘTA LUB MA MATERIAŁY Z TAMTYCH CZASÓW UPRZEJMIE PROSZĘ O ODZEW.
Kurde tak mi się przypomniało
https://www.youtube.com/watch?v=ZEwYsTrQi3w
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron