Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Parkowanie Kraków

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Parkowanie Kraków

Postprzez staszeks » poniedziałek, 23 mar 2015, 18:16

Kto często bywa w Krakowie i dokładnie wie jak tam działają parkingi?
a konkretniej gdzie na ich parkomatach jest informacja o akceptowanych monetach i sposobie przedłużenia (i rozliczenia tego)
czasu parkowania. Ja takiej informacji nie znalazłem i nie wiem, a bardzo bym chciał.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Parkowanie Kraków

Postprzez Prima50 » poniedziałek, 23 mar 2015, 19:05

Mieszkam w Krakowie aktualnie i nie mam pojęcia :D Ale znalazłem coś takiego:

" po upływie 5 minut od upływu czasu określonego na wydruku z parkomatu lub po upływie 5 minut od upływu czasu opłaconego za pomocą elektronicznych form płatności jest równoznaczne z niewniesieniem opłaty za parkowanie - 50 zł"

Czyli wychodzi, że trzeba wrócić i przedłużyć do 5 minut po upłynięciu ważności biletu. Z tego co wiem, to funkcjonują też płatności telefoniczne, ale jeżeli to jednorazowa sprawa, to chyba za dużo zachodu... A co do nominałów, to chyba od 5gr do 5zł przyjmują.

A potrzebujesz się gdzieś konkretnie dostać?
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parkowanie Kraków

Postprzez staszeks » wtorek, 24 mar 2015, 09:30

pierwsza godzina - 3zł
druga 3,50
trzecia 3.60
następne po 3
tylko automat zdaje się nie pamięta, numerów rejestracyjnych i każdy bilet traktuje jak nowy.
zdaje się, że w ramach dobrej woli parkingowi "na piechotę" przeliczają czas .(trzeba za szybą pozostawić stary bilet)
A więc jest kilka pytań:
1.
Przychodzę dokładnie po zakończeniu pierwszego okresu i zostawiam tylko nowy bilet - ja mi udowodnią, że powinienem
płacić więcej bo już parkowałem? (jeżeli automat pamięta numery i godziny to powinien i przeliczać a tego nie robi)
2.
Spróbujcie przeliczyć do której możecie parkować ( szczególnie, jeżeli przedłużacie pobyt rzucając niestandardowe kwoty,
co automat akceptuje bo akceptuje CHYBA od okresu 20 minut)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron