Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Holokaust w Polsce

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Holokaust w Polsce

Postprzez Pyramide » niedziela, 19 kwi 2015, 06:43

Coś tam jednak ten Pan wie i na czymś opiera swoje wywody.Wielu z nas raczej też zna i pamięta opowiadania swoich babć i dziadków na temat pomocy Żydom jak też wydawania Niemcom osób ukrywających.Media też czasem ujawniają takie kwiatuszki jak Jedwabne.
Pamiętali dziadkowie te czasy podobnie jak ostatnio "bardzo bliskim" zwł naszym politykom UPA.
http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60 ... 34665.html
Rządzący w RP znowu się oburzają a nawet ślą jakieś noty.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez Grego » niedziela, 19 kwi 2015, 08:24

Zamiast słać noty protestacyjne mogliby raczej przypomnieć USA o ich współsprawstwie w Holokauście. No ale na to murzyńskość nie pozwala. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez Pyramide » niedziela, 19 kwi 2015, 09:09

Masz racje. A wieści od panów Karski i Kukliński tylko potwierdzają naszą "braterskość"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez Swiatogor » niedziela, 19 kwi 2015, 09:44

Pyramide napisał(a):Coś tam jednak ten Pan wie i na czymś opiera swoje wywody


Obawiam się, że tan pan bardzo mało wie na ten temat, a jego wypowiedź spowodowana jest zwykłą ignorancją. Jeśli natomiast rzeczywiście coś wie, to pozostają tylko uprzedzenia, albo zła wola.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez Pyramide » wtorek, 21 kwi 2015, 05:18

Coś nie widać tych przeprosin, na które tak czekają nasi politycy. Obawiam się że Polska będzie musiała przeprosić za te wypowiedzi z prawa i lewa pod adresem tego pana.
Onet.pl
"Intencją dyrektora FBI Jamesa Comeya na pewno nie było sugerowanie, że Polska w jakiś sposób odpowiada za Holokaust - zapewniła rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf, ale unikała odpowiedzi na pytanie, czy Polska usłyszy przeprosiny."
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez error_terror » wtorek, 21 kwi 2015, 05:26

Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez Grego » wtorek, 21 kwi 2015, 19:57

Pyramide napisał(a):Coś nie widać tych przeprosin, na które tak czekają nasi politycy.
Nie po to pan daje w pysk niewolnikowi, żeby go przepraszać, tylko żeby niewolnik nie zapomniał kto jest panem. Niestety taki jest status IIIRP.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez Grego » czwartek, 23 kwi 2015, 13:51

http://www.wprost.pl/ar/503811/Bialy-Do ... ic-Polske/
Według informacji "Gazety Wyborczej" James Comey zrozumiał swój błąd i był gotów przeprosić Polskę za swoje słowa o holokauście. Miał mu tego jednak zabronić Biały Dom.

O jak miło! To wypadałoby chyba teraz żeby Komorowski za rączkę z Kopacz podziękowali za te prawie wygłoszone przeprosiny i zaintonowali hymn USA na znak że nie ma między nami żadnych rozbieżności a nasz sojusz jest mocny i trwały. A wogóle to urazy nie chowaliśmy i nie trzeba było ... No bo przecież prawie przeprosili co nie? :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez Grego » piątek, 24 kwi 2015, 04:14

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 35980.html
Czyż ja nie jestem prorokiem? Komorowski i Kopacz pospołu.
Polski rząd żąda przeprosin.
USA nie przepraszają.
Polski rząd: To w zupełności wystarczy. :lol:
Dla przypomnienia: kiedy pod rosyjska ambasadą spłonęła polska budka wartownicza Sikorski przepraszał i kajał się jeszcze zanim Rosja raczyła zażądać przeprosin.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez staszeks » sobota, 25 kwi 2015, 22:22

Grego napisał(a):http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/komorowski-list-dyrektora-fbi-wskazuje-na-gleboka-refleksje,535980.html
Czyż ja nie jestem prorokiem? Komorowski i Kopacz pospołu.
Polski rząd żąda przeprosin.
USA nie przepraszają.
Polski rząd: To w zupełności wystarczy. :lol:
Dla przypomnienia: kiedy pod rosyjska ambasadą spłonęła polska budka wartownicza Sikorski przepraszał i kajał się jeszcze zanim Rosja raczyła zażądać przeprosin.

A moim zdaniem całe zamieszanie z przeprosinami ma na celu odwrócenie uwagi od tego, ze kupujemy we Francji śmigłowce
aby wyrównać jej straty związane z mistralami.
Łącznie z tym,że nawet wypowiedź szefa FBI była celowa (amerykańscy urzędnicy takiego szczebla raczej nie plotą co ślina na język przyniesie - oczywiście za wyjątkiem jednej pani ale jej rola jest właśnie taka)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez Grego » niedziela, 26 kwi 2015, 07:56

A my kupujemy jakieś śmigłowce we Francji? Na razie o tym gadamy, a historia uczy że z gadaniny przedwyborczej po wyborach zostaje niewiele a właściwie nic.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez staszeks » niedziela, 26 kwi 2015, 08:39

Grego napisał(a):A my kupujemy jakieś śmigłowce we Francji? Na razie o tym gadamy, a historia uczy że z gadaniny przedwyborczej po wyborach zostaje niewiele a właściwie nic.

Kupujemy
A, czy kupimy? :wink:
Francuzi też kiedyś sprzedawali Rosji Mistrale.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez Grego » niedziela, 26 kwi 2015, 09:18

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/867 ... rtuny.html
Ciekawy artykuł. Moim zdaniem tak się to powinno załatwić. Naziści z USA, Niemiec i innych krajów są wspólnie odpowiedzialni za Holokaust. I dopiera można dyskutować.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez ZIZ » niedziela, 26 kwi 2015, 23:46

No, no - takie teksty na omlecie:
http://wiadomosci.onet.pl/polacy-zrobil ... sie/pwjd00
Tak, tak, lemingi najwyższy czas liznąć coś z historii a nie tylko robić laskę USraelowi
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Holokaust w Polsce

Postprzez Grego » poniedziałek, 27 kwi 2015, 04:00

ZIZ napisał(a):Tak, tak, lemingi najwyższy czas liznąć coś z historii a nie tylko robić laskę USraelowi
Sprzeczność sama w sobie. Leming z definicji wyrzekł się wszelkiego samodzielnego myślenia, na rzecz przynależności do licznego stada. Nie obchodzi go historia, ani żadna inna forma dociekania prawdy, bo on otrzymuje poglądy w pigułce w postaci Newsweeka, GW itp. Inaczej nie byłby lemingiem.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości