Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wakacje w PL

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Wakacje w PL

Postprzez Swiatogor » piątek, 10 lip 2015, 13:58

Czasami nie trzeba daleko jeździć. Ja uwielbiam wschodnią Polskę i najchętniej wypadam właśnie tam. Ale może macie inne miejsca?

Tymczasem, jeśli macie ochotę na Skandynawię w Polsce, to polecam Poleski Park Narodowy i okolice. Wiecie, co mnie tam urzekło? No to uruchamiajcie wyobraźnię...

Godzina 20.oo jakieś półdzikie pole namiotowe w wiosce nad jeziorem, których nazw nawet nie pamiętam. Ledwie zajechaliśmy, rowery na bok, rozkładamy namioty, rozpalamy ognisko. Kilka chwil później wpadają miejscowi młodzi. Chyba świętowali jakąś osiemnastkę. Ognisko, trochę alkoholu, lecz wszystko w mega sympatyczny sposób. Gdzieś koło 23.oo jeden z nich podchodzi do nas i mówi, że właśnie idzie do miejscowego sklepikarza, i jeśli czegoś potrzebujemy, to może nam kupić. Złożyliśmy zamówienie na paczkę fajek i jakieś dwa piwa. Dostaliśmy czegośmy chcieli.

A później... Była gdzieś druga w nocy. Młodzi już się zbierali i zaczęło się wielkie sprzątanie. Wszystkie śmieci do worów; rano śladu nie było. Jedynie miejsce po ognisku. Butelki, puszki, kapsle, wszystko wylądowało w workach na śmieci i zostało złożone w przewidzianych do tego miejscach. Słyszałem tę ich krzątaninę, ale, szczerze mówiąc, trochę mnie rano zatkało...

A sam Park? No cóż; jeżeli myślicie, że czyste i wypielęgnowane śródleśne parkingi, drwa na ognisko ułożone pod wiatami, przygotowane paleniska (włącznie z kijkami do smażenia kiełbasek) znajdziecie tylko gdzieś daleko od Polski, to jesteście w błędzie. Wszystko to tam jest.

Jedyny który mnie tam wk... to jakiś tępy i nadęty ćwok w Volvo z numerami SK :twisted: - (mam nadzieję, że mu nasza "dyskusja" w pięty poszła, a sympatyczne dziewczęta* sprzedające bilety do Parku, które były, nieszczęśliwie, świadkami owego dyskursu, niniejszym pozdrawiam).

Macie jakieś inne miejscówki godne polecenia?

* Jeżeli jakimś cudem zdarzy wam się to kiedyś przeczytać, to do tej pory nie kupiłem tego Kindle. Jakoś nie potrafię się przekonać :) :) :)
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Wakacje w PL

Postprzez Swiatogor » sobota, 11 lip 2015, 11:57

Tak jeszcze dodam. Bilet tygodniowy do PPN to coś koło 20 pln. Reszta, tzn wiaty, parkingi, paleniska, drewno, czyściutkie toi-toi, to chyba za free. Bynajmniej my nie mieliśmy komu zapłacić mimo, że chcielibyśmy, bo jest tego warte. Lecz tam nie było żywego ducha. Nikt tego nie pilnuje, ale też i nikt tego chyba nie rozkrada.

Aaaa... i jeszcze! Naprawdę nie ma niczego fajniejszego niż to, gdy człowiek wychodzi rano z namiotu i widzi nad sobą (choć może lepiej napisać "słyszy") orlika krzykliwego. Kto tego nie przeżył, niech żałuje :)
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Wakacje w PL

Postprzez davnbb » sobota, 11 lip 2015, 13:07

Kiedyś jeździłem w okolice Wigierskiego Parku Narodowego - może nikt nam drewna pod nos nie podsuwał ale było super. To było miejsce odcięte od cywilizacji jaką znamy - zasięgu GSM brak, nie ma prądu - tylko lasy, jeziora i przyroda.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości