Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-latków?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez janeczek » wtorek, 4 sie 2015, 10:21

Anke napisał(a):
janeczek napisał(a):Haha, lol. I po co takie głupa rżnięcie z tym wypytywaniem mana o dowód?


Jasne, czemu nie. Może podamy ciebie jako osobę rozpijającą młodzież. Ktoś nam zabroni? Przecież na pewno rozpijasz dzieci. Fakt jest faktem, c'nie?


Podawaj śmiało. Niech podeślą kontrolę z tajniakami i nie nie wykażą, bo nawet sam nie piję :D Równocześnie podaj Klimat i niech tam pójdą popatrzeć, oj będą mieli co notować...

Kpiną z prawa jest zakładanie, że skoro na imprezie z dostępnym alkoholem są dzieciaki, to żłopią ten alkohol i klub trzeba zamknąć. Jest coś takiego jak domniemanie niewinności.


Nikt nie mówi o zamykaniu. Niech się tam przejdą "przypadkowo" inspektory jak to zrobili w jakiejś żabce czy czymś w Straconce. Wlepią kary i klub się ogarnie. Lepiej od razu napisać "nie da się" "domniemanie niewinności" i być z siebie zadowolonym.

Ciekawe czy jak widzisz zataczającego sie gościa wychodzącego z knajpy i wsiadającego do szoferki ciężarówki to też rozkładasz ręce, bo "kpiną byłoby zakładać, że coś wypił bez przeprowadzenia testów krwi"? :D
janeczek
użytkownik
 
Posty: 53
Na forum od: 5 sty 2012, 02:37

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 4 sie 2015, 10:38

janeczek napisał(a):Nikt nie mówi o zamykaniu. Niech się tam przejdą "przypadkowo" inspektory jak to zrobili w jakiejś żabce czy czymś w Straconce. Wlepią kary i klub się ogarnie. Lepiej od razu napisać "nie da się" "domniemanie niewinności" i być z siebie zadowolonym.

Daj spokój. Inspektory najpierw by musiały mieć zatwierdzone nadgodziny i dodatek za robotę w nocy+jakieś kieszonkowe, żeby nie prowadzić kontroli o suchym pysku. No i dobra, załóżmy że kogoś takiego wpuszczają (bo w knajpach jest selekcja na bramce i jakiś komisyjny Andrzej raczej się nie łapie w standard), a on po godzinach obserwacji w końcu widzi młodocianego, który wydaje się być lekko wypity. I teraz trzeba udowodnić, że napił się w tym lokalu, a nie np. w parku na before party, czyli np. przeglądać taśmy z monitoringu + wezwać policję, żeby młodego zbadała alkomatem, przy czym inspektor nie ma prawa młodego w klubie przetrzymywać bez jego zgody, ochrona klubu też raczej nie, a za nieuzasadnione wezwanie funckjonariuszy z alkomatem (gdyby młody był trzeźwy) zapłacić musiałby inspektor. Tyle zachodu i kasy, żeby pogrozić palcem klubowi i pouczyć młodzieńca, że alkohol jest be.
Ciekawe czy jak widzisz zataczającego sie gościa wychodzącego z knajpy i wsiadającego do szoferki ciężarówki to też rozkładasz ręce, bo "kpiną byłoby zakładać, że coś wypił bez przeprowadzenia testów krwi"? :D

Akurat w takich sprawach państwo samo sobie utrudnia korzystanie z owoców społeczniactwa. I w sumie chyba dobrze.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Anke » wtorek, 4 sie 2015, 10:45

janeczek napisał(a):Równocześnie podaj Klimat i niech tam pójdą popatrzeć, oj będą mieli co notować...



A niby dlaczego równocześnie mam podawać Klimat? Mnie się na przykład podoba tylko tobie zaszkodzić, bezpodstawnie i tylko dlatego, że mam, na przykład, wyimaginowany ból dupy. Rozumiesz chyba, że dowody są właśnie po to, by byle cioł nie robił sobie z prawa szmaty? Jeśli uważasz że Klimat łamie prawo idź i szukaj dowodów, urojenia ani przeświadczenie że "wszyscy tak robią", nie są podstawą do nakładania kar. Masz szeroki wachlarz możliwości, a nawet motywację jak widzę, idź i działaj a nie nawołuj do zamknięcia bogu ducha winnej (na razie) knajpy. Co następne? Zakaz wyjścia z domu dla gówniarzy bo paranoicy boją się rozpusty i armagieddonu na ulicach?


janeczek napisał(a):Niech podeślą kontrolę z tajniakami i nie nie wykażą, bo nawet sam nie piję


Wg metody mana i chyba twojej, nikogo nie będzie obchodziło, żeś abstynent, bo ja będę twierdzić, żeś pijak i deprawator i mają cię zamknąć. Bez dowodów.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez man » wtorek, 4 sie 2015, 17:08

metod na zrobienie porządku z dzieciakami jest masa
- kontrolowany zakup przez nieletniego
- ukryta kamera czy sprawdzane są dowody
- no i po imprezie legitymowanie pijanych dzieciaków + zeznanie
sprawa banalnie prosta tylko trzeba chcieć więc jeśli jest "przyzwolenie" Ratusza i Komisji na upijanie się dzieciaków w Klimacie i Pomarańczy, to tak jak mówi Anka nic się nie da zrobić
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Anke » wtorek, 4 sie 2015, 17:32

man napisał(a):- kontrolowany zakup przez nieletniego
- ukryta kamera czy sprawdzane są dowody
- no i po imprezie legitymowanie pijanych dzieciaków + zeznanie



W końcu załapałeś.

jeśli jest "przyzwolenie" Ratusza i Komisji na upijanie się dzieciaków w Klimacie i Pomarańczy


Na to też musisz mieć dowód, że jest przyzwolenie.

Zrozum człowieku, to nie jest państwo policyjne, może kiedyś tak było, że kontrolowali nawet niemowlęta w becikach, czy nie przemycają w pieluchach bimbru na nielegalny handel, ale teraz jednak jest trochę inaczej. Rodzic ma pilnować swojego dzieciaka a nie mieć pretensje do właściciela klubu, że mu dziecko rozpija.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 4 sie 2015, 17:44

man napisał(a):metod na zrobienie porządku z dzieciakami jest masa

Kiedyś hulały Izby Wytrzeźwień. To jeszcze względnie miało jakiś sens.

- kontrolowany zakup przez nieletniego

Ziobro obiecał, że wprowadzi możliwość prowokacji przez służby i nikt nie ma wątpliwości, że PiS by taki shit wprowadził. Niemniej jednak...szkodliwość społeczna niewspółmierna do skali takiego środka.

- ukryta kamera czy sprawdzane są dowody

A jak kamera sprawdzi, czy dowód nalezy do danej osoby, nie jest podrabiany, pożyczony od starszej osoby, drukowany w domu na atramentówce i nalepiony na kartę Rodzinka? Może od razu ochipujmy wszystkie dzieci i niech policja sprawdza na Google Maps, które się zbliża do knajpy.
- no i po imprezie legitymowanie pijanych dzieciaków + zeznanie

Teraz jest moda na brak współpracy z policją :) więc niezmuszony dzieciak nic nie powie. A gdyby miał na tym coś skorzystać, to zeznania będą mało wiarygodne i sprawa wróci do punktu wyjścia - restauratorowi trzeba będzie udowadniać, że sprzedał browar młodemu. Kto ma na to czas?

sprawa banalnie prosta tylko trzeba chcieć więc jeśli jest "przyzwolenie" Ratusza i Komisji na upijanie się dzieciaków w Klimacie i Pomarańczy, to tak jak mówi Anka nic się nie da zrobić


Jak jest banalnie prosta, to idź pod te siedliska zła, dorwij pijanego niepełnoletniego, wykręć 112 i zobacz, co się stanie.
Przyzwolenie Ratusza to sobie akurat wymyśliłeś. Mariola z 2C, która walnie po cichaczu browara w Pomarańczy, to nie jest taka hekatomba, żeby stawiać na nogi antyterrorystów i połowę policjantów w mieście, albo montować kamerę w każdej szklance.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez man » wtorek, 4 sie 2015, 18:11

jasne ....... gościu w Straconce to już co innego, tutaj jednak się da ........
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Anke » wtorek, 4 sie 2015, 18:13

man napisał(a):jasne ....... gościu w Straconce to już co innego, tutaj jednak się da ........


man, czy ty jesteś ten gościu ze Straconki? Jeśli tak, to w pełni rozumiem że masz ból sempiterny.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 4 sie 2015, 18:22

man napisał(a):jasne ....... gościu w Straconce to już co innego, tutaj jednak się da ........

Znasz tę sprawę? Ja w ogóle. Być może facet się naraził władzom, albo miał wyjątkowego pecha, nie wiem.
Fakt faktem, ogarnięcie tematu alkoholizacji młodzieży w centrum miasta i tak pozostaje awykonalne.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez janeczek » wtorek, 4 sie 2015, 19:00

Anke, widzę że ciężko kumasz co czytasz (albo nie czytasz). Powtórzę się, niech stracę. Nie chodzi o zamykanie klubu na podstawie podejrzeń tylko właśnie o zbadanie sprawy. Nie trzeba sie bawić w prowokacje, wystarczy klubowy monitoring :)

Oczywiście można też udawać, że nic się nie da i dalej oglądać rzygające małolaty wychodzące na czworakach z klubu.

Ale to oczywiście czyste bajanie. Państwo nie potrafi poradzić sobie z Cocomo, które tnie klientów na kilkaset tysi w jedną noc, a będzie się zajmować imprezą małolatów? Nie sądzę :D
janeczek
użytkownik
 
Posty: 53
Na forum od: 5 sty 2012, 02:37

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Anke » wtorek, 4 sie 2015, 19:20

janeczek napisał(a):że ciężko kumasz


Czego wg ciebie nie kumam? Na przykład wtedy, gdy mówisz, że ja udaję iż nic się nie da, po czym konkludujesz, że państwo nie radzi sobie z Cocomo, więc się nie da? Rzeczywiście, nie kumam.

wystarczy klubowy monitoring


Idź i monitoruj albo skłoń Krywulta, żeby monitorować kazał. Zaiste, jak zakumam i zgodzę się z tobą, że tak należałoby zrobić, to Krywult coś zrobi...
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez man » wtorek, 4 sie 2015, 20:39

Nebelwerfer napisał(a):
man napisał(a):jasne ....... gościu w Straconce to już co innego, tutaj jednak się da ........

Znasz tę sprawę? Ja w ogóle. Być może facet się naraził władzom, albo miał wyjątkowego pecha, nie wiem.
Fakt faktem, ogarnięcie tematu alkoholizacji młodzieży w centrum miasta i tak pozostaje awykonalne.


znam stąd http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... ie-poradze
weszło dwóch z Komisji, sąsiad kupił zgrzewkę i zapomniał portfela - sklepik już nie ma koncesji
w Klimacie masz teraz w wakacje co weekend 200 zmasakrowanych dzieciaków i nic ...........

pozostaje wierzyć przedstawicielowi Ratusza, że "rolą organu wydającego decyzje w sprawie sprzedaży napojów alkoholowych jest dążenie do eliminowania z obrotu alkoholem takich przedsiębiorców, którzy naruszają zasady jego sprzedaży" :mrgreen:
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Sheena » środa, 5 sie 2015, 00:50

Cóż, realia są takie, ze urzędnicy pracują od 7 do 15, a policja bez wezwania nie ma prawa ot tak wejść do klubu i kontrolować, bo to nie ich zadanie. Dlatego miejsca typu Klimat czy Pomarańcza mogą czuć się bezpieczne dopóki nie znajdzie się ktoś, kto im udowodni, że sprzedali alkohol nieletniemu.
Każdy ma prawo do swoich poglądów, mnie niezmiennie od lat martwi jedna rzecz, kompletnie nie związana z moim zawodem, a z tym co widzę i czytam, a mianowicie brak odpowiedzialności społecznej. Jednym z filarów demokracji jest społeczeństwo obywatelskie, które zakłada współdziałanie społeczeństwa na rzecz wspólnego dobra (brzmi tak bardzo komunistycznie, ale tak mimo wszystko funkcjonuje rzeczywistość-człowiek robi wszystko po to nie po to, żeby jemu było dobrze, ale po to, żeby jego kraj dobrze funkcjonował-tzw. patriotyzm, w Polsce maksymalnie wypaczony od dobrych 70 lat, nie licząc wyjątków). Tymczasem widzę opinie takie jak: "to mnie nie dotyczy", "to nie moja sprawa", "to nie moje dzieci", "rodzice mają wychowywać, nie ja, nie szkoła, nie państwo". Otóż moi drodzy, te dzieci, które powinni wychowywać tylko i wyłącznie rodzice za 2 lata, 5 lub 15 dostaną możliwość głosowania w wyborach, pójdą do pracy albo zostaną wiecznymi bezrobotnymi, zostaną politykami którzy będą nami rządzić, może lekarzami, którzy podejmą decyzję o naszym życiu a może zwyczajnie nie dożyją dorosłego wieku, bo nie będą znać umiaru w piciu czy zażyją jakieś inne świństwo. Jeśli mam jakikolwiek wpływ na to, co robią, będę z tego korzystać. To nie jest sprawa i interes tylko i wyłącznie rodziców. To-patrząc szerzej-jest sprawa i interes wszystkich. Żeby kiedyś za ileś tam lat w tym kraju było normalnie. Spychologia do niczego nie prowadzi. Przymykanie oczu też nie. "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie"

Anke napisał(a):
janeczek napisał(a):że ciężko kumasz


Czego wg ciebie nie kumam? Na przykład wtedy, gdy mówisz, że ja udaję iż nic się nie da, po czym konkludujesz, że państwo nie radzi sobie z Cocomo, więc się nie da? Rzeczywiście, nie kumam.

wystarczy klubowy monitoring


Idź i monitoruj albo skłoń Krywulta, żeby monitorować kazał. Zaiste, jak zakumam i zgodzę się z tobą, że tak należałoby zrobić, to Krywult coś zrobi...


Anke, jak zgadzam się z Tobą w większości poglądów, tak akurat w tym temacie nie do końca. Tak, państwo nie radzi sobie z Cocomo. Przepraszam, już nie Cocomo a Euphorią. Oficjalna zmiana właściciela, oficjalnie zmiana nazwy, żadna z pracownic tegoż klubu nie jest zatrudniona w night clubie. Wszystkie mają umowę w firmie zewnętrznej=zero odpowiedzialności dla właścicieli klubu. Menedżer dostaje 4000 na rękę plus % od obrotu. Dobry procent. Ale w razie nieprawidłowości nie odpowiada mafia rządząca tym miejscem tylko w pierwszej kolejności menedżer, pracownicy, a w drugiej firma świadcząca usługę HR. Tu są zeznania, dowody a i tak państwo nic nie wskóra, bo wszystko na papierze jest ok, są fakty, są winni i odpowiedzialni. Jakiś czas temu szukałam pracy. Trafiłam na rozmowę m.in. tam. Dostałam tę pracę i odmówiłam. Ze względów etycznych, pracuję na tym samym stanowisku za 1600zł. Krywult nie ma nic do rzeczy, tak jak uważam, że jest beznadziejnym prezydentem, to w świetle obowiązującego prawa w PL nie ma żadnych narzędzi, które miałyby wpływ na tą sytuację. To, że właściciele Sfery i jej najemcy są faworyzowani w pewnych kwestiach ma związek tylko i wyłącznie z kasą, sponsoring imprez zabroniony nie jest . Jakby przejrzeć papiery, to wszystko się zgadza w kolumnie cyfr, poza tym kto i jak do czego doszedł. Etyki i szerszych korzyści działań nikt pod uwagę nie bierze, bo i po co? Ale polskiemu kapitalizmowi uczciwość nie jest wcale na rękę, bo nagle okazałoby się, że trzeba się przyłożyć do pracy a nie tylko "świecić d**ą". I to nie tyczy się tylko biznesu ze streaptisem a każdej innej branży.
Sheena
użytkownik
 
Posty: 204
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Pyramide » środa, 5 sie 2015, 06:26

man bronisz,może też znasz faceta ze Straconki i masz racje.Ale przytocz uzasadnienie Komisji odwoławczej i samego UM. Tak dla obiektywnego spojrzenia na sprawę. Jeżeli jest tak jak w artykule to facet wg. mnie w sadzie ma sprawę wygraną. Niech walczy.UM nie jest instytucja ostateczna i nieomylną.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 5 sie 2015, 08:53

man napisał(a):Od jakiegoś czasu zauważyłem nową modę w naszym pięknym mieście. Dwa największe kluby w Bielsku-Białej organizują imprezy na które wstęp mają dzieci w wieku 16 lat.


Gdzie są rodzice tych gówniarzy? I dlaczego dzieci mają być inne skoro rodzice zapewne spędzają czas podobnie?
Przykład idzie z góry, dzieci obserwują i bardzo często powielają zachowania rodziców. Przed tym się nie ucieknie.
Jaka jest szansa że rodzic idiota "wyhoduje" bo przecież nie wychowa normalne dziecko?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości