Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

tablice tymczasowe - czerwone

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

tablice tymczasowe - czerwone

Postprzez davnbb » niedziela, 2 sie 2015, 20:31

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z czerwonymi blachami? Czy można na nich jeździć bez ograniczeń przez 30 dni czy też jest z tym problem bo i z takimi opiniami spotkałem się w internecie.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: tablice tymczasowe - czerwone

Postprzez MakDrajwer » niedziela, 2 sie 2015, 20:33

Ja jeździłem bez problemów do końca ich ważności. Oczywiście z aktualnym oc.
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: tablice tymczasowe - czerwone

Postprzez davnbb » niedziela, 2 sie 2015, 21:16

Ubezpieczenie też chcę kupić (pakiet AC+OC) ale jest problem - pada pytanie o badania techniczne, które chcę zrobić po wyrobieniu czerwonych tablic. Aktualny przegląd z Austrii jest ważny do kwietnia 2016 roku ale nasz piękny rząd chce zgarnąć swoją kasę za kolejne badanie.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: tablice tymczasowe - czerwone

Postprzez MakDrajwer » poniedziałek, 3 sie 2015, 09:52

No to spróbuj wykupić samo oc na miesiąc a po przeglądzie dokupisz reszte pakietu.
A przeglądy z innych krajów w niektórych miastach honorują a w niektórych nie .
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: tablice tymczasowe - czerwone

Postprzez GP » niedziela, 9 sie 2015, 13:33

Z tego, co mi kiedyś mówiono w Wydziale Komunikacji wynika, że czerwone tablice są wydawane w konkretnym celu, np. w celu dojechania na badanie techniczne, więc jeżdżenie "ot tak sobie" z prawnego punktu widzenia jest wykluczone i może zostać zakwestionowane przy ewentualnej kontroli.

Co do przeglądów, to w niektórych krajach przeglądy robione są np. co dwa lata, a nie jak u nas co roku. W związku z tym, mimo że w jakimś kraju przegląd jest ważny, załóżmy do kwietnia 2016 roku, to w wg polskich przepisów jego ważność skończyła się w kwietniu 2015 (bo został wykonany w kwietniu 2014) :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: tablice tymczasowe - czerwone

Postprzez davnbb » niedziela, 9 sie 2015, 20:27

Ja juz temat załatwiłem, jakby ktoś potrzebował informacji to opiszę co i jak. W dowodzie nie wpisują celu wydania tablic a w wydziale komunikacji powiedzieli, że jedynym ograniczeniem jest czas na jaki wydawane są tablice - dostałem na dwa tygodnie. Bez problemu wykupiłem na nie pakiet ubezpieczenia (do AC potrzebne były badania techniczne). Po zmianie tablic telefonicznie załatwiłem przepisanie numerów w polisie.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: tablice tymczasowe - czerwone

Postprzez ojciecbb » wtorek, 11 sie 2015, 18:47

Jest w dowodzie czasowym cel wydania, tylko nie jest wpisane wprost, a jedynie artykuł kodeksu drogowego.
ojciecbb
użytkownik
 
Posty: 117
Na forum od: 11 lis 2007, 16:42

Re: tablice tymczasowe - czerwone

Postprzez Ubezpieczeniowiec » środa, 18 sty 2017, 10:48

Wiem, że temat stary, ale widzę, że mimo wszystko źle opisany.
Czerwone tablice mogą służyć do 2 celów:
1. np. przejazdu samochodem od granicy i wtedy cel jest wpisany w tymczasowym dowodzie.
2. W przypadku rejestracji samochodu sprowadzonego, wtedy ważność tablic jest ustalana na 1 mce. od wydania.
O ważności tablic świadczy stosowna naklejka na nich - naklejana w Gminie.
Samochodem takim można poruszać się dowolnie pod warunkiem, że wykupimy przynajmniej ubezpieczenie OC.
Jak najbardziej możemy wykonać badania techniczne, dostaniemy zaświadczenie na wydruku który potem złożymy w Gminie, a urzędnik przystempluje badania w nowym dowodzie.
Ubezpieczenie AC możemy również wykupić, tylko potem trzeba poprosić agenta o podmianę danych w bazie i najlepiej wpisanie nowego numeru z parafką lub wydruk nowej polisy.
Przeglądy zagraniczne są u nas honorowane pod warunkiem, że w dowodzie widnieje konkretna data od kiedy do kiedy, ja miałem dowód Duński z aktualnym badaniem i niestety musiałem badania robić, bo w dani posługują się kodami, każdy rok ma swój kod.
Ubezpieczeniowiec
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 17 sty 2017, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron