Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kto slyszal o programie SAP i moglby mi go nieco przyblizyc.

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Coach » czwartek, 17 sie 2006, 00:09

Jezeli mowisz o SAP to jest to kompleksowy zbior adaptacyjnych rozwiazan biznesowych. Moze to tez byc spektrum rozwiazan informatycznych gdzie przeprowadzone sa wszystkie operacje gospodarcze, hurtownia danych, portal, obsluge urzadzen mobilnych etc, etc. Badz konkretny bo nie wiem o ktory module ci chodzi. Jezeli chcesz sie wiecej dowiedziec wejdz na sap.com. SAP "chodzi" na ABAPie.
Coach
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » czwartek, 17 sie 2006, 13:28

Mnie chodzi o SAP R i SAP 3.MIlo widziana jest ich znajomosc.Czy jest to bardzo obszerne pole?Wazne jest dla mnie ogolne zaznajomienie z tematem.Szczegoly, jak podejrzewam dotra sie same juz w praktyce.
Coach,jestes z BB?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez GeN » piątek, 18 sie 2006, 08:38

Remi - ujmę to tak: skoro nawet nie potrafiłeś rozpoznać nazwy (skrótu), to daj sobie spokój i nie licza na >docieranie w praktyce<. To inna liga.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » piątek, 18 sie 2006, 09:19

Genku, przeciez każdy ma prawo sie tego nauczyc. sa firmy, któe wykorzystują ten program i z pewqnoscia jeśłi przyjmą już kogoś kto nawet nie jest z nim zaznajomiony - naucza go tego. chyba że przyjmą kogoś kto już na nim pracował. ale nie zawsze jest to jedyne kryterium przyjęć.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez GeN » piątek, 18 sie 2006, 09:53

janusz1111 - oczywiście, każdy ma prawo. Nawet więcej niż prawo. Jednak musisz przyznać, że zadane pytanie (co to jest [program] SAP?) jednak dyskwalifikuje kandydata na stanowisko. Rzodźwięk pomiedzy wiedzą pytającego a istotą zagadnienia jest mniej więcej taki, jak w wypadku pytania <Co to jest tan komputer, bo jest oferta pracy dla programistów?>. IMO najpierw wiedza, a przynajmniej jakiś podstawowy zakres, potem dopiero <rozpoznanie bojem> czy jak to tam zwał pytający. Inaczej sprawa jest stawiana na głowie, a efekt jest (delikatnie mówiąc) mizerny. To zresztą znacznie szerszy problem, kiedy co drugi posiadacz jakiegoś peceta potrafiący zainstalować jakis program uważa się za znawcę tematu. Niby też ma prawo, wszak coś potrafi. A że efekty są mało profesjonalne... Jednak to chyba temat do innej rozmowy.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GeN » piątek, 18 sie 2006, 09:55

janusz1111111 - przepraszam z obcięcie jedynek w poniżej. Wiesz jak to jest. Za krotki rejestr ;)
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GeN » piątek, 18 sie 2006, 09:57

Jeszcze raz ja. Coś dzisiaj mi nie funguje. Zagubione pytanie miało postać: Co to jest ten komputer, bo jest oferta pracy dla programistów?
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Lapa Christi » poniedziałek, 21 sie 2006, 08:33

Ja natomiast mogę powiedzieć, że SAP to System Alarmowania Pożarowego :) Większość większych obiektów użytku publicznego takowy powiada :) ale to chiba nie o tym :P
Lapa Christi
użytkownik
 
Posty: 765
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » poniedziałek, 21 sie 2006, 13:21

Sprawa jest bardzzo prosta.Nie zamierzam sie starac o stanowisko gdzie wymagana jest znajomosc SAP.Docierac sie tez nie mam zamiaru.Po prostu mnie to interesuje. Jestem wlasnie posiadaczem PC-eta i zamiast gier, mam od czasu do czasu ochote cos nowego poznac.I wlasnie chodzi mi tym razem o SAP.Nie chce go zamawiac u handlowca bo jest po prostu za drogi, a poza tym nic to dla mojego osobistego uzytku.Firmy tez nie posiadam.
Ale MAM PRAWO chciec sie z tym programem zapoznac,niezaleznie od tego czy jestem profi, czy totylko moje hobby.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Ja » wtorek, 5 wrz 2006, 17:49

Na początek musisz nauczyć się obsługiwać GOOGLE.COM ;)
Ja
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 4 wrz 2006, 16:20
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Ja » wtorek, 5 wrz 2006, 17:59

Ja napisał(a):Na początek musisz nauczyć się obsługiwać GOOGLE.COM ;)

Ale jeśli jesteś specjalistą analitykiem, księgowym, strategiem, masz pojęcie o planowaniu w biznesie i masz doświadczenie na w/w stanowiskach to po kursie SAP mogą rozerwać Cie na kawałki.
Ja
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 4 wrz 2006, 16:20
Lokalizacja: Bielsko Biała


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości