Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

kompleks rowerowy

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

kompleks rowerowy

Postprzez slawtaz » niedziela, 4 paź 2015, 19:37

Widział ktoś może w necie mapę tego szumnie otwartego kompleksu w sobote? Jestem ciekaw czy warto tam jechać, bo jak czytałem w gazecie o jednokierunkowych trasach oraz trasach np.: o długości 900m, to się zastanawiam czy w tym nie ma więcej szumu, niż faktycznego działania.
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Re: kompleks rowerowy

Postprzez davnbb » niedziela, 4 paź 2015, 19:53

endurotrails.pl/sciezki-bielsko/#-3

Generalnie nic Cię nie kosztuje przejechać się i sprawdzić.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: kompleks rowerowy

Postprzez slawtaz » niedziela, 4 paź 2015, 20:58

Dzięki. Ależ kosztuje zmarnowany czas, który mógłbym przeznaczyć na ciekawsze miejsca, zwłaszcza gdy nie jestem z samego Bielska.
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Re: kompleks rowerowy

Postprzez davnbb » niedziela, 4 paź 2015, 22:46

Miejsce samo w sobie jest ciekawe a zresztą trochę świeżego powietrza jeszcze nikogo nie zabiło ;-) co do tras to wygląda na to, że są różnej długości - jutro jak znajdę chwile to jadę sprawdzić tą najdłuższą.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: kompleks rowerowy

Postprzez davnbb » poniedziałek, 5 paź 2015, 20:15

Byłem i sprawdziłem "Twistera"- długość ponad 4 km. Widzę, że głos jaki oddałem na tą inwestycję nie był stracony. Naprawdę kawał dobrej roboty. Jak ktoś ma sprzęt i umiejętności to można poszaleć. Z drugiej strony początkujący też da radę.
Na drugi tydzień biorę na tapetę "Stary Zielony" - chociaż wolałbym oglądnąć jakiś filmik z przejazdu żeby sprawdzić czy ze swoim rowerem mam się tam co pchać (solidny 29", żadna zjazdówka)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: kompleks rowerowy

Postprzez mariobros08 » wtorek, 6 paź 2015, 16:48

slawtaz napisał(a):Dzięki. Ależ kosztuje zmarnowany czas, który mógłbym przeznaczyć na ciekawsze miejsca, zwłaszcza gdy nie jestem z samego Bielska.


To masz sciezki zjazdowe przyjacielu ... jak chcesz wjechac na gore to masz czerwony szlak z Bloni Przyjedz zobacz a nie ze czas zmarnujesz Drugich takich w polsce nie ma Ja juz przetestowalem i rewelacja
Moim zdaniem pasowaloby zadzwonic do Czeska Langa zeby jakas edycje Skandii Maratonu MTB tu zorganizowal
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Re: kompleks rowerowy

Postprzez slawtaz » wtorek, 6 paź 2015, 18:37

To w takim razie się tam wybiorę kiedyś zobaczyć i ocenić.

mariobros08 napisał(a):To masz sciezki zjazdowe przyjacielu ... jak chcesz wjechac na gore to masz czerwony szlak z Bloni


To mnie właśnie martwi, dlaczego zjazdowe, a nie takie przełajowe, np.: wokół Koziej Góry. Spokojnie dałoby się wytyczyć taką o niezbyt dużych wymaganiach, albo nawet i kilka wariantów. Ja nie jestem zwolennikiem zjazdów, stąd moje pytanie o mapę i wątpliwości dotyczące czasu. Mogli stworzyć coś na wzór trasy co się ciągnie z Dębowca przez Wapienicę aż do Jaworza, choć nie wiem jaki ona ma status, ale na przejażdżki rowerowe po terenie idealna.
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Re: kompleks rowerowy

Postprzez davnbb » wtorek, 6 paź 2015, 18:49

Trasy na Koziej to dzieło kilku osób, które wystartowały z projektem w ramach budżetu obywatelskiego. Są jakieś kolejne ścieżki w planie i mam nadzieję, że uda się zrobić np. trasę przez Kołowrót. Ludzie jak zobaczą co udało im się zrobić to pewnie i chętniej będą głosowali na tego typu projekty. A swoją drogą to rzeczywiście przydałaby się w okolicy ścieżki w stylu wspomnianej wcześniej trasy z Dębowca do Jaworza. Myślę, że pętla w stylu: Dębowiec->Szyndzielnia->Błatnia->Jaworze->Dębowiec przyciągnęłaby sporo chętnych. Po naszych górach naprawdę jest gdzie jeździć.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: kompleks rowerowy

Postprzez slawtaz » wtorek, 6 paź 2015, 19:02

davnbb napisał(a):Trasy na Koziej to dzieło kilku osób, które wystartowały z projektem w ramach budżetu obywatelskiego.

Tak, ale część z nich pokrywa się z trasami, które istniały na mapach od dawna. Być może praktycznie nie używanymi, choć na mapach są tam zaznaczone jakieś szlaki.
davnbb napisał(a):Myślę, że pętla w stylu: Dębowiec->Szyndzielnia->Błatnia->Jaworze->Dębowiec przyciągnęłaby sporo chętnych.

To by było idealnie.
davnbb napisał(a):Po naszych górach naprawdę jest gdzie jeździć.

Oj jest, co jakiś czas coś fajnego się znajdzie :)
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Re: kompleks rowerowy

Postprzez mariobros08 » wtorek, 6 paź 2015, 19:51

slawtaz napisał(a):To w takim razie się tam wybiorę kiedyś zobaczyć i ocenić.

mariobros08 napisał(a):To masz sciezki zjazdowe przyjacielu ... jak chcesz wjechac na gore to masz czerwony szlak z Bloni


To mnie właśnie martwi, dlaczego zjazdowe, a nie takie przełajowe, np.: wokół Koziej Góry. Spokojnie dałoby się wytyczyć taką o niezbyt dużych wymaganiach, albo nawet i kilka wariantów. Ja nie jestem zwolennikiem zjazdów, stąd moje pytanie o mapę i wątpliwości dotyczące czasu. Mogli stworzyć coś na wzór trasy co się ciągnie z Dębowca przez Wapienicę aż do Jaworza, choć nie wiem jaki ona ma status, ale na przejażdżki rowerowe po terenie idealna.


Spokojnie przyjacielu nie wszystko na raz
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Re: kompleks rowerowy

Postprzez Alinoe » środa, 14 paź 2015, 09:24

slawtaz napisał(a):Tak, ale część z nich pokrywa się z trasami, które istniały na mapach od dawna. Być może praktycznie nie używanymi, choć na mapach są tam zaznaczone jakieś szlaki.


raczej nie, chodziło o to żeby singletracki jakimi są te ścieżki (czyli jednokierunkowymi ścieżkami gdzie żadem oszołom nagle nie wyjedzie ci z przeciwka) były w miejscach nie uczęszczanych przez pieszych turystów - im mniej zagrożeń tym lepiej, prawda ? :wink:
wyjątkiem jest dawny tor saneczkowy ale tam st jedzie koło szlaku a nie po nim
slawtaz napisał(a):Myślę, że pętla w stylu: Dębowiec->Szyndzielnia->Błatnia->Jaworze->Dębowiec przyciągnęłaby sporo chętnych.
To by było idealnie.

ale tam nie trzeba robić aż tak zaawansowanych tras z profilami na zakrętach, a podana trasa jest w pełni przejezdna na rowerze dla każdego - nawet z dzieckiem na foteliku tam jeżdżą coponiektórzy - jedyne ograniczenie to podjazd pod Szyndzielnię i Klimczok (bo na Błatnią trzeba przez Klimczok albo ścieżką poniżej która też ma stromy podjazd)
zresztą sam lubię tę trasę :twisted:

davnbb napisał(a):Po naszych górach naprawdę jest gdzie jeździć.

slawtaz napisał(a):Oj jest, co jakiś czas coś fajnego się znajdzie :)


też tak uważam, ścieżek jest od cholery i trochę, myślę że najważniejsze w tym wszystkim to ruszyć d... i pojechać na rowerze w las a potem którąkolwiek ścieżką przed siebie :mrgreen:

z tego co wiem, bo mapki już można znaleźć na sieci, to kolejne planowane mają np iść na przeciw bardziej leniwym ;) np trasa z Szyndzielni przez kołowrót na Stefankę - można też poczytać już o planach całodziennych biletów na Szyndzielnię, co da w sumie podjazd koleją na Szyndzielnię i zjazd przez Stefankę aż na same Błonia
tak że cieszmy się że taka perełka powstaje u nas bo jest ich tak mało w Pl że przy otwarciu rozmawiałem nawet z ludźmi z pomorza :D
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kompleks rowerowy

Postprzez slawtaz » środa, 14 paź 2015, 18:54

Porównywałem te trasy z mapami, natomiast nigdy w rejony Koziej nigdy nie dotarłem jeszcze, ale wszystko przede mną, tylko czy zdążę w tym roku :? Ja nie mam nic przeciwko tej inwestycji, wręcz przeciwnie, cieszy mnie to że coś się dzieje. Ja to pisałem pod kątem swoich upodobań, po prostu jakoś zjazdy mnie nie kręcą.

Owszem trasa Dębowiec->Szyndzielnia->Błatnia->Jaworze->Dębowiec jest przejezdna, tylko że mało kto o nie wie, bo się o tym nie mówi tak głośno. I tak jak napisałeś jak ktoś nie ruszy swoich 4 liter i nie poszuka takich tras to ich nigdzie nie znajdzie. A wystarczyłoby je jakoś oznaczyć, czy gdzieś o nich wspomnieć.
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Re: kompleks rowerowy

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 15 paź 2015, 09:14

Alinoe napisał(a):tak że cieszmy się że taka perełka powstaje u nas bo jest ich tak mało w Pl że przy otwarciu rozmawiałem nawet z ludźmi z pomorza :D


Ta perełka powinna być już zbudowana kilka lat temu i teraz tylko rozbudowywana. Miasto BB ma olbrzymi potencjał ze względu na swoje położenie - góry w granicach miasta. Niestety ten potencjał nie jest wykorzystany przez rządzących miastem. Takie ścieżki przyciągną do BB trochę ludzi, jak przyjadą ludzie to będą potrzebowali miejsc do spania, jedzenia itd. Tylko trzeba mądrze to rozegrać.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: kompleks rowerowy

Postprzez staszeks » czwartek, 29 paź 2015, 20:28

Bielsko wybudowało wieżę widokową na Szyndzielni.
Chyba Brenna wybudowała wieżę widokową na (a raczej w okolicy) Starym Groniu.
Co prawda jest ona tylko drewniana (czyli tańsza), ale jest jeszcze jedna różnica.
jestem przekonany, ze nie muszę pisac jaka
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: kompleks rowerowy

Postprzez Alinoe » środa, 4 lis 2015, 19:10

staszeks napisał(a):Bielsko wybudowało wieżę widokową na Szyndzielni.
Chyba Brenna wybudowała wieżę widokową na (a raczej w okolicy) Starym Groniu.
Co prawda jest ona tylko drewniana (czyli tańsza), ale jest jeszcze jedna różnica.
jestem przekonany, ze nie muszę pisac jaka


ale co to ma wspólnego z kompleksem rowerowym ?? :D

Stasiu się rozpędził ... jak zwykle :P
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron