Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Seriale

Re: Seriale

Postprzez Anke » wtorek, 11 sie 2015, 10:27

Dla wielbicieli teorii spiskowych z technicznym sznytem pojawił się niedawno Mr Robot. Hacker kontra korpo rządząca światem (podobno wzorowana na Enronie). Obejrzałam 4 odcinki i jest całkiem ok.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Seriale

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 10 wrz 2015, 15:46

Skonczyłem niedawno ostatni sezon The Killing. W pewnym sensie najsłabszy ze wszystkich, ale strasznie wciągający. Doskonały był ten serial jako całość. W poszukiwaniu czegoś nowego odpaliłem Bron/Broen ("Most nad Sundem") i wymiękłem.

Są pewne podobieństwa, depresyjne zdjęcia, sporo cliffhangerów, ale mimo wszystko nie ma kopiowania. Doskonały pomysł z autystyczną, nieczującą norm społecznych, panią detektyw. Jej próby ogarnięcia norm kulturowych i zasad relacji międzyludzkich są równie ciekawe jak czysto kryminalne rozkminki. Dwa sezony minęły jak jeden dzień, czekam na premierę trzeciego.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Seriale

Postprzez szemrawa » poniedziałek, 21 wrz 2015, 08:58

ja bardzo lubię "Czas honoru", "Dr Housa", "Pitbulla"
szemrawa
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 17 lip 2015, 08:03

Re: Seriale

Postprzez Anke » poniedziałek, 9 lis 2015, 19:08

"Black Mirror"

Niezły mindfuck. W sumie tylko 7 odcinków, ale warto. Dobry serial z półki sf, choć posługuje się raczej ogranymi przez popkulture kliszami i nie ma kosmosu, kosmitów i kosmicznych katastrof, są rozkminki o wpływie technologii na codzienne życie oraz świetna satyra na społeczeństwo uzależnione od voyeryzmu i telewizora.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Seriale

Postprzez dzioucha_z_bielska » środa, 18 lis 2015, 11:50

Mnie ostatnio wciągnęło Miasteczko Twin Peaks ;)
dzioucha_z_bielska
nowicjusz
 
Posty: 8
Na forum od: 13 lis 2015, 13:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Seriale

Postprzez tren_d » piątek, 4 gru 2015, 02:06

Pakt - bardzo ciekawy serial na HBO, coś jak Wataha rok temu tylko że niestety nie w Bieszczadach.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Seriale

Postprzez davnbb » piątek, 4 gru 2015, 16:47

tren_d napisał(a):Pakt - bardzo ciekawy serial na HBO, coś jak Wataha rok temu tylko że niestety nie w Bieszczadach.

Właśnie czekam na ostatni odcinek. Oglądam również kolejny sezon Homelanda - całkiem niezły oraz Quantico. Może ktoś podzielić się opinią na temat American Odyssey?
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Seriale

Postprzez Anke » niedziela, 6 gru 2015, 09:49

Fargo 2 to najlepszy serial tego roku, bo chyba do końca grudnia nic mnie już nie zaskoczy.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Seriale

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 6 gru 2015, 12:13

trochę mi głupio bo ani jeden wymieniony serial mi nic nie mówi :)
Ja mogę polecić Wikingów (Vikings) i Piratów (Black Sails) których skończyłem oglądać niedawno.
i z trochę starszych Świat bez końca (World Without End) oraz Filary Ziemi (The Pillars of the Earth)
wszystkie te seriale są osadzone daleko w historii i co za tym idzie "kostiumowe"
osadzone w czasie teraźniejszym jakoś mnie nie wciągają.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Seriale

Postprzez Anke » niedziela, 6 gru 2015, 14:25

SAMAEL66 napisał(a):Ja mogę polecić Wikingów (Vikings)



The Last Kingdom jest dużo lepsze. Poziom głupot w Wikingach jest dla mnie nie przeskoczenia.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Seriale

Postprzez Del_Rey » niedziela, 6 gru 2015, 14:48

SAMAEL66 napisał(a):Ja mogę polecić Wikingów (Vikings)

Fajnie sie to ogląda :) ,
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Seriale

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 6 gru 2015, 19:51

Del_Rey napisał(a):
SAMAEL66 napisał(a):Ja mogę polecić Wikingów (Vikings)

Fajnie sie to ogląda :) ,


Ja połknąłem całe dwa sezony w dwa tygodnie :) i dla mnie super serial.

Anke napisał(a):
SAMAEL66 napisał(a):Ja mogę polecić Wikingów (Vikings)

The Last Kingdom jest dużo lepsze. Poziom głupot w Wikingach jest dla mnie nie przeskoczenia.


wymień jakieś :) jasne że niektóre rzeczy są w tym serialu przeinterpretowane i sztucznie połączone. Na przykład czas niektórych wydarzeń jest bardziej rozłożony niż życie jednego człowieka no ale musi być jakiś główny bohater :)

a tym The Last Kingdom już mnie zainteresowałaś. Muszę tylko się zorientować czy wszystkie odcinki są już do oglądnięcia "przy sobie" bo nie potrafię takich seriali oglądać np. jeden odcinek na tydzień. Zazwyczaj czekam na zakończenie całego sezonu i wtedy mam maraton.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Seriale

Postprzez Anke » niedziela, 6 gru 2015, 20:10

SAMAEL66 napisał(a):wymień jakieś :)
przeinterpretowane i sztucznie połączone


Sory, ja zakończyłam ten serial po 2 sezonie i było to tuż po emisji ostatniego odcinka tej serii, więc nie pamiętam a odświeżać mi się nie chce, po to tylko, żeby wytykać konkrety. Jasne, wiem, że konwencja tego serialu zakłada uproszczenia i niespecjalnie poprawną merytorykę względem historii, ale tak jak wspomniałeś, przerysowanie, schematyzm, ja dorzucam jeszcze przewidywalność i ogólne wrażenie typu "serial dla chłopców". Poziom zabawy jak przy oglądaniu SoA, czyli dla mnie żaden.

a tym The Last Kingdom już mnie zainteresowałaś. Muszę tylko się zorientować czy wszystkie odcinki są już do oglądnięcia "przy sobie" bo nie potrafię takich seriali oglądać np. jeden odcinek na tydzień. Zazwyczaj czekam na zakończenie całego sezonu i wtedy mam maraton.


Jak lubisz takie klimaty, to moim zdaniem stoi dwa poziomy wyżej od V.
Musisz poczekać, emisja w trakcie.

A tymczasem czekam na to:
http://www.saintsandstrangers.com/
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Seriale

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 6 gru 2015, 21:04

Anke napisał(a):Sory, ja zakończyłam ten serial po 2 sezonie i było to tuż po emisji ostatniego odcinka tej serii, więc nie pamiętam a odświeżać mi się nie chce, po to tylko, żeby wytykać konkrety. Jasne, wiem, że konwencja tego serialu zakłada uproszczenia i niespecjalnie poprawną merytorykę względem historii, ale tak jak wspomniałeś, przerysowanie, schematyzm, ja dorzucam jeszcze przewidywalność i ogólne wrażenie typu "serial dla chłopców". Poziom zabawy jak przy oglądaniu SoA, czyli dla mnie żaden.


rzeczywiście nie jest to typowy serial dla kobiet :) Zawsze jest się do czego przyczepić z historycznego punktu widzenia lecz z drugiej strony właśnie z powodu detali zgodnych z prawdą jest ten serial ciekawy. Nie ma tam hełmów z rogami, dzikusów którzy zeszli przed chwilą z drzewa i zjadają swoich wrogów hehe a niestety takie rzeczy są często pokazywane w filmach o Wikingach.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Seriale

Postprzez Anke » niedziela, 6 gru 2015, 21:07

SAMAEL66 napisał(a):serial dla kobiet :)


Na Lothbroka zawsze fajnie popatrzeć :> Chyba tylko dlatego dotrwałam do 2 sezonu.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje filmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron