Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

gdzie stanąć samochodem

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

gdzie stanąć samochodem

Postprzez staszeks » piątek, 25 gru 2015, 10:39

Przeczytałem:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/msz-ros ... rza/4jgpfn
i postanowiłm, ze odwiedza cmentarz Armii Radzieckiej w Bielsku.
Zastanawiam się gdzie najbliżej postawić samochód.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: gdzie stanąć samochodem

Postprzez ZIZ » piątek, 25 gru 2015, 11:02

Pojedź sobie ul. Kazimierza Wielkiego do końca; jak potrzebujesz jakieś stare lakiery w spraju to daj znać - podrzucę w reklamówce :D :D :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gdzie stanąć samochodem

Postprzez staszeks » piątek, 25 gru 2015, 11:38

nie mogę obciażać kosztami :wink:
Kiedyś chyba nawet na tym forum publikowałem parę zdjęć,
jak to "ładnie" jest ten cmentarz utrzymany.
Chciałbym popatrzeć czy coś się wtym temacie zmieniło.
czy miasto znalazło parę groszy w budżecie aby choć trochę wyrównac nagrobki.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: gdzie stanąć samochodem

Postprzez Pyramide » piątek, 25 gru 2015, 11:46

Pojedź sobie ul. Kazimierza Wielkiego do końca; jak potrzebujesz jakieś stare lakiery w spraju to daj znać - podrzucę w reklamówce

Początkiem lutego wybieram się min. do Smoleńska i Katynia.Może też coś "ciekawego" zaproponujesz ?
A przy okazji, w przypadku dewastacji tego pomnika policja powinna pierwszego ciebie brać za dupsko.
Żałosny ten twój wpis i pewnie w duchu głębokiego świątecznego katolicyzmu.
Szczerze to się dziwie że w Rosji szanują jeszcze nasze pomniki.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: gdzie stanąć samochodem

Postprzez staszeks » piątek, 25 gru 2015, 12:03

A ja potraktowałem ten wpis jako żart.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: gdzie stanąć samochodem

Postprzez ZIZ » piątek, 25 gru 2015, 12:39

staszeks napisał(a):A ja potraktowałem ten wpis jako żart.

No i dobrze! Przecież pomnik jest ogołocony z jakichkolwiek napisów! Nawet tych o wdzięczności dla Krasnoj Amii.
Jeśli wejście będzie zamknięte to z tyłu cmentarza są wyrwane fragmenty ogrodzenia i wydeptana ścieżka, którą chodzą odwiedzający; z kwiatami, bez sprajów!
>@Pyramide/ "...brać za dupsko.." catch me if you can :mrgreen: , zawsze czujna jak radio Erewań:
>radiosłuchacze! piszcie do_nos !<
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gdzie stanąć samochodem

Postprzez Grego » piątek, 25 gru 2015, 12:49

Czym skorupka za młodu nasiąknie... :?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: gdzie stanąć samochodem

Postprzez Pyramide » piątek, 25 gru 2015, 13:48

W LWP?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: gdzie stanąć samochodem

Postprzez banan.eu » piątek, 25 gru 2015, 14:30

ZIZ napisał(a):Pojedź sobie ul. Kazimierza Wielkiego do końca; jak potrzebujesz jakieś stare lakiery w spraju to daj znać - podrzucę w reklamówce :D :D :D


co jak co ale cmentarzy bym raczej nie ruszał.. co innego pomniki..to co ruska szarańcza zrobiła z naszym krajem po 1945 nie zasługuje nawet na jeden pomnik w całości..
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: gdzie stanąć samochodem

Postprzez davnbb » piątek, 25 gru 2015, 18:25

.......niektórzy dalej widzi ich jako niosących "wolność i wyzwolenie".
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gdzie stanąć samochodem

Postprzez ZIZ » piątek, 25 gru 2015, 22:23

banan.eu napisał(a):
ZIZ napisał(a):Pojedź sobie ul. Kazimierza Wielkiego do końca; jak potrzebujesz jakieś stare lakiery w spraju to daj znać - podrzucę w reklamówce :D :D :D


co jak co ale cmentarzy bym raczej nie ruszał.. co innego pomniki..to co ruska szarańcza zrobiła z naszym krajem po 1945 nie zasługuje nawet na jeden pomnik w całości..


Czy ja coś pisałem na temat ruszania cmentarza? Akurat @staszeks gdyby coś namalował (hipotetycznie) to z pewnością nie przeciwko.

A co do przepisów: cmentarze wojskowe są objęte odrębnymi przepisami o czasie zachowania po ostatnim pochówku.
Do cmentarzy komunalnych i wyznaniowych stosuje się zapis ustawowy:
"Cmentarz po upływie 40 lat od ostatniego pochowania może ulec likwidacji i jego teren może być przeznaczony na inny cel, jednakże pod warunkiem zachowania pamiątek wartości artystycznej, historycznej lub archeologicznej. Pamiątki te powinny być w porozumieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków przeniesione w odpowiednie miejsce. Jeżeli cmentarz lub jego część są wpisane do rejestru zabytków, użycie terenu na inny cel wymaga zgody ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Szczątki zwłok znajdujące się na terenie cmentarza likwidowanego, o ile rodzina nie przedłużyła istnienia grobu na dalsze lata, powinny być przeniesione na inny cmentarz na koszt nabywcy terenu lub nowego jego użytkownika[...]
Szczególnymi przepisami ustawy ochronione zostały w pełnym zakresie cmentarze żydowskie, gdyż religia wyznania mojżeszowego nie przewiduje likwidacji cmentarzy, jak również dokonywania ekshumacji zwłok. Z tych względów Związek Wyznania Mojżeszowego nie wyrazi zgody na użycie terenu żadnego cmentarza żydowskiego na inny cel."

Co nie przeszkodziło likwidacji cmentarza żydowskiego w Białej przy budowie zakładów sprzętu sportowego "Polsport" w latach sześćdziesiątych XX wieku; setkę grobów przeniesiono do Aleksandrowic, resztę macew wywalono do rzeki Białej...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość