Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

znowu w swoim zywiole .....

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

znowu w swoim zywiole .....

Postprzez Pyramide » środa, 20 sty 2016, 13:28

Chrzest Polski prawdy i mity.
Dużo o tym po wpisaniu Google
Np. http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IH ... olski.html
Jedno jest pewne kk znowu w swoim żywiole. Nawet dopasowano datę 14 kwietnia.Kiedy dowiemy się ile rząd kasy znowu wyasygnował ?
"komitet centralny" już się zebrał i dywaguje."Osobistości państwowe" są wg mnie jako dodatki do obrazka.
https://pbs.twimg.com/media/CZKMs-eWYAA44vV.jpg
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez Nebelwerfer » środa, 20 sty 2016, 20:13

Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 21 sty 2016, 10:33 przez Nebelwerfer, łącznie edytowano 1 raz
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez Grego » czwartek, 21 sty 2016, 08:01

Rocznicę chrztu Polski fetowano nawet w głębokim PRLu i to wcale hucznie. Eurolewactwu nawet to przeszkadza... no no. Ale przecież nikt wam nie zabrania fetować piątej rocznicy obcięcia jaj i okolicy Bęgowskiemu. Niech każdy świętuje co chce. Bądźcie tolerancyjni! :wink:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez ZIZ » czwartek, 21 sty 2016, 10:21

Jesteśmy! Jak uroczyście złoży ślubowanie: Da sobie obciąć cycki byle być posłem w pełoczesnej to niech ma spełnione :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez Pyramide » czwartek, 21 sty 2016, 10:45

Niech świętują ale nie za naszą kasę.
Chyba że znowu ogłoszą nabór wolontariuszy z warunkiem "wpłać nam za ta przyjemność"
Ale to i tak mało.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez Sigmund » czwartek, 21 sty 2016, 10:53

pyramide masz rację dawaj swoją kasę o ile ją masz na swojego uczciwego idola :
https://www.youtube.com/watch?v=HI1RmiIDqY0
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez Pyramide » czwartek, 21 sty 2016, 11:03

Sigmund nie wiedziałam że jest moim idolem,jego dzieło już mi odpowiada./nie mylić z dziełem innego "wielkiego"/
""wole""" jednak "idoli" pedofilów w .....
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez Grego » czwartek, 21 sty 2016, 13:14

Obchody 1050 rocznicy państwa są sprawą państwowa i logiczne że są z państwowych pieniędzy finansowane. Komu się to nie podoba, może się z tego państwa wypisać. Łaski nie robi.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez Pyramide » czwartek, 21 sty 2016, 13:27

Polska to państwo świeckie czy kościelne?
Jak świeckie to organizuje uroczystości i opłaca a w komitecie organizacyjnym prym wiodą urzędnicy a nie kler.
Kto chce żeby to kościół organizował to niech płaci z własnej kieszeni albo wypisał się z tego państwa lub zadeklarował część swoich poborów na kościół.
Łaski nie robi
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 22 sty 2016, 10:54

W duchu neutralności światopoglądowej państwa, gwarantowanej konstytucją, powinni zaprosić artystę Adama "moje flyery tylko na Zachód" Darskiego, żeby odtworzył publicznie swój nieco zapomniany przebój pt. "Chwała mordercom Wojciecha (997-1997: 10 wieków hańby)". To by znacznie wzbogaciło dyskurs publiczny.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez necia55 » piątek, 22 sty 2016, 11:47

W naszej historii wiele było mordów, gwałtów i innych krzywd. Jak w każdej historii wszystkich państw. Wiecie co jest najgorsze?
Polska to taki "zlepek" różnych narodowości, taki "konglomerat" kultur, wierzeń, tradycji i zachowań.I tutaj właśnie na styku tych odmienności iskrzy i powstają zwarcia.
Tam , gdzie narody są jedno kulturowe, gdzie nie ma naleciałości obcych wierzeń, zwyczajów, tam zawsze jest spokój. Dopóki w państwach skandynawskich nie było obcych kultur- był spokój. Teraz wrze jak w diabelskim tyglu.I to się pogłębia !
Więc nie narzekajmy na naszą historię, bo nie my ją budowaliśmy. Ale teraz mamy szansę budować po swojemu - i co robimy? Żremy się o każde gó*no, o każdą durnotę - a to forum jest tego przykładem!!! Nie ma jednomyślności w żadnej sprawie. Każdy sobie rzepkę skrobie - a co ze wspólnotą? NIE MA.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 22 sty 2016, 13:09

necia55 napisał(a):Tam , gdzie narody są jedno kulturowe, gdzie nie ma naleciałości obcych wierzeń, zwyczajów, tam zawsze jest spokój.

Podwójna bzdura. Każde wierzenie/zwyczaj początkowo jest obcy-albo go ktoś wymyśla na miejscu, albo przywozi z sobą. A monokulturowe narody prały się z innymi tak jak te wielokulturowe, nic to do rzeczy nie ma. Jak weźmiesz mapę do ręki, to zerknij na taki kontynent (duża plama, ale nie niebieska) "po lewo" od naszego. Kiedyś tam było sporo monokulturowych plemion. Dzisiaj żyją w rezerwatach.

Dopóki w państwach skandynawskich nie było obcych kultur- był spokój.

Przed chrześcijaństwem też bywało wesoło.

Nie ma jednomyślności w żadnej sprawie. Każdy sobie rzepkę skrobie - a co ze wspólnotą? NIE MA.

Bez jaj, znasz jakąś grupę 38 milionów osób, która się z sobą we wszystkim zgadza? Jak to miałoby w PL wyglądać? Schetyna ściskający się z Kaczyńskim? Dziwisz palący blanty z Palikotem?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez Grego » piątek, 22 sty 2016, 14:42

necia55 napisał(a):Polska to taki "zlepek" różnych narodowości, taki "konglomerat" kultur, wierzeń, tradycji i zachowań.I tutaj właśnie na styku tych odmienności iskrzy i powstają zwarcia.
Polska jest najbardziej jednolitym etnicznie państwem w Europie i pewnie jednym z bardziej jednolitych w świecie.
Tam , gdzie narody są jedno kulturowe, gdzie nie ma naleciałości obcych wierzeń, zwyczajów, tam zawsze jest spokój.
Zgadza się. Właśnie dlatego u nas jest spokój.
Ale teraz mamy szansę budować po swojemu - i co robimy? Żremy się o każde gó*no, o każdą durnotę - a to forum jest tego przykładem!!!
Fora służą właśnie do tego żeby się spierać. Widziałaś kiedyś forum na którym wszyscy zgadzają się ze sobą? Ja tak. Widok iście żałosny. Więc nie marudź. :P
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: znowu w swoim zywiole .....

Postprzez necia55 » sobota, 23 sty 2016, 15:32

Nebel :
Ja nie twierdzę, że monokulturowe narody nie prały się z innymi. Ja tylko twierdzę, że nie prały się między sobą we własnym grajdołku! Bo jedni najeżdżali drugich, łupili , mordowali, ale między sobą nie mieli poważniejszych niesnasek.
Grego :
Jednak Polska jest "zlepkiem" różnych narodowości, z których każda ciągnie tą przykrótką "kołdrę" do siebie.
Ja nie mówię, żebyśmy sobie na forum "z dzióbków" spijali, ale w wielu wątkach i tematach jest taki roz......dźwięk, że czasem szkoda czytać !
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron