Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

kurs Excela

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

kurs Excela

Postprzez nena » wtorek, 1 mar 2016, 18:59

Czy ktoś mógłby polecić jakieś dobre miejsce gdzie można by zrobić kurs excela? Z góry dziękuję.
nena
użytkownik
 
Posty: 43
Na forum od: 29 sty 2011, 22:40

Re: kurs Excela

Postprzez davnbb » wtorek, 1 mar 2016, 20:42

Ja robiłem w Katowicach:
http://www.office-expert.pl/Kontakt.html
Polecam od razu poziom zaawansowany ponieważ podstawowy to przerabianie poleceń w stylu "drukuj".

Dużo używam excela w pracy i kurs bardzo się przydał. Zastanawiam się czy nie przerobić kiedyś jeszcze VB w Excelu. Jak gdzieś znajdę to mogę wrzucić materiały (*.xls) ze szkolenia aby przedstawić zakres kursu.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: kurs Excela

Postprzez Swiatogor » wtorek, 1 mar 2016, 22:59

Może źle to zabrzmi, ale naucz się sama. Jeszcze nie spotkałem "zwyczajnej" firmy, gdzie potrzebny byłby VB lub nawet tabele przestawne. A podstawowy Excel jest prosty. Spokojnie; poświęć godzinkę, a potem to już pójdzie.
Jeszcze parę lat temu sam bym cię nauczył łącznie z VB, ale od lat nie korzystałem jakoś szczególnie więc trochę wypadłem.
Choć to pewnie znowu parę godzin i byłoby sprawnie jak dawniej, byle się przestawić na te nowe wersje Office :) Choć podstawy są takie same.
Sama spokojnie dasz radę :)
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: kurs Excela

Postprzez nena » środa, 2 mar 2016, 09:12

Może źle to zabrzmi, ale naucz się sama. Jeszcze nie spotkałem "zwyczajnej" firmy, gdzie potrzebny byłby VB lub nawet tabele przestawne. A podstawowy Excel jest prosty. Spokojnie; poświęć godzinkę, a potem to już pójdzie.
Jeszcze parę lat temu sam bym cię nauczył łącznie z VB, ale od lat nie korzystałem jakoś szczególnie więc trochę wypadłem.
Choć to pewnie znowu parę godzin i byłoby sprawnie jak dawniej, byle się przestawić na te nowe wersje Office :) Choć podstawy są takie same.
Sama spokojnie dasz radę :)


Dziękuję za radę i wcale nie brzmi ona źle tylko uwierz mi że to nie takie proste nauczyć się samej. Uczyłam się :) celowo czas przeszły niedokonany i właśnie spaliłam szansę na dobrą pracę bo poległam na prostych rzeczach jak tabele przestawne :( . Stres zrobił swoje a po drugie ja uczyłam się na skromnych danych a zadanie dostałam z ogromną ilością danych i mimo że teoretycznie wiedziałam to nie dałam rady :( , ale chcę tą porażkę potraktować jako wskazówkę nad czym muszę popracować stąd moje pytanie do Was którzy macie w tym zakresie więcej doświadczenia. Powiem szczerze że liczyłam na jakiś fajny kurs w Bielsku ale ostatecznie to skuszę się nawet na Katowice. Dziękuję za pomocne rady :D , miłego dnia wszystkim
nena
użytkownik
 
Posty: 43
Na forum od: 29 sty 2011, 22:40

Re: kurs Excela

Postprzez davnbb » środa, 2 mar 2016, 10:43

Swiatogor napisał(a): Jeszcze nie spotkałem "zwyczajnej" firmy, gdzie potrzebny byłby VB lub nawet tabele przestawne.

Pracuje w "zwyczajnej" firmie i tabele przestawne to podstawa, z której bardzo często korzystam. Zresztą używany przeze mnie ERP wspiera tabele przestawne i większość potrzebnych raportów generuję w ten sposób. W czołówce używanych przeze mnie funkcji jest "wyszukaj pionowo". Pewnie bym mógł obejść się bez tabel przestawnych i pracować na danych w inny sposób ale po co jak to jest najszybszy sposób. VB chciałbym się poduczyć w celach prywatnych - tak dla sportu ;-).
Pewnie, że można tych rzeczy nauczyć się samemu ale mimo wszystko dobrze mieć kogoś kto podpowie i pomoże rozwiązać problemy, które na początku się pojawiają. Mi samemu przed kursem wydawało się, że umiem obsługiwać Excela ale, że firma wysyłała na szkolenie to pojechałem i muszę stwierdzić, że było warto.

Jak ktoś chce to tutaj pliki i rozwiązania z tego kursu, sprawdźcie czy warto.

https://www.dropbox.com/s/4o7946mdcvb05 ... a.zip?dl=0
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: kurs Excela

Postprzez amadea » sobota, 5 mar 2016, 01:40

A nie lepiej zerknąć na jakiś kurs online? Pełno tego w internecie.
Avatar użytkownika
amadea
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 24 lip 2015, 13:55

Re: kurs Excela

Postprzez darcia777N » wtorek, 22 mar 2016, 09:51

A jaki kurs online polecicie? czy lepiej od razu na stacjonarny się wybrać?
darcia777N
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 16 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: kurs Excela

Postprzez kj » piątek, 25 mar 2016, 16:05

Może kup sobie książkę? Do końca Świąt Wielkanocnych są zrabatowane ebooki o 50%:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Kupujesz ebooka, otwierasz PDF-a na monitorze i ćwiczysz.
Ostatnio edytowano piątek, 25 mar 2016, 17:24 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin pkt5
Avatar użytkownika
kj
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 16 kwi 2013, 09:20

Re: kurs Excela

Postprzez davnbb » piątek, 25 mar 2016, 19:49

KRZJEL napisał(a):Może kup sobie książkę? Do końca Świąt Wielkanocnych są zrabatowane ebooki o 50%:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Kupujesz ebooka, otwierasz PDF-a na monitorze i ćwiczysz.

To już lepiej wejść na chomika i tam znajdziesz kursy podręczniki i ćwiczenia.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: kurs Excela

Postprzez moty72 » środa, 6 kwi 2016, 09:20

Myślę, że można się exela nauczyć samemu, jest wiele poradników, które można znaleźć chociażby w internecie. Książki pewnie też można znaleźć. Najważniejsza jest jednak praktyka, bo z exelem jest tak, że jak się go długo nie używa, to się potem zapomina. Sam uczyłem się w szkole, potem miałem przerwę, potem znów miałem jakiś kurs i znów nie używałem i za każdym razem było to samo - zapominałem. Jak jest potrzebny na co dzień to co innego.
moty72
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 29 sty 2014, 10:59


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

cron