Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

kościół jak zaraza

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Grego » sobota, 2 kwi 2016, 08:28

Zwisa mi i powiewa. Nawet możesz sobie zostać striptizerką w obozie dla uchodźców. Potraktuję to jako kolejną osobliwość z niezwykłego świata lemingów.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » sobota, 2 kwi 2016, 08:32

Santosie nie dokazuj i nie dawaj paliwa wszechwiedzącej Gregusiowej
A w niebie spotkać się z Grego to "rozkosz" ciekawsza niż z prorokiem ZIZ,którego aktywności brakuje jednak na forum.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez anim.0 » sobota, 2 kwi 2016, 13:30

Pyramide napisał(a):Polska jak Rumunia ? całkowity zakaz aborcji.Dziwnie się składa bo komunikat zbieżny z projektem PiS w sejmie
A gdzie komunikat o całkowitym zakazie pedofilii w sutannach ?

Treść komunikatu KEP:
Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: ,,Nie zabijaj!". Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050. Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.

Pod listem podpisani są: abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki oraz bp Artur G. Miziński.


Z aborcją sprawa jest prosta. Jako religia nie wchodzi w grę bo Bóg nakazał szanować każde ludzkie życie, z punktu widzenia świeckiego, kobiety powinny mieć pełne prawo decydowania o swoim ciele i jeśli chcą dokonać aborcji powinny mieć taką możliwość. Tak czy siak gdyby każdy katolik stosował się do prawa religijnego a świeckie stawiał na drugim miejscu aborcja jest automatycznie zabroniona.

"A gdzie komunikat o całkowitym zakazie pedofilii w sutannach ?" Eh. Zwykłe zbędne wbijanie szpilki. Trochę wstyd w tym wieku.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: kościół jak zaraza

Postprzez deletter » niedziela, 3 kwi 2016, 11:21

Mam nadzieje, że nie przejdzie ustawa antyaborcyjna... Każdy ma prawo decydować za siebie i dopóki dziecko jest w łonie matki ma ona prawo decyzji
deletter
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 3 kwi 2016, 11:18
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez necia55 » niedziela, 3 kwi 2016, 13:58

Moi drodzy - aborcja jest czymś potwornym - i co do tego, nie ma żadnych wątpliwości, ale.............
Jest to krok ostateczny i tylko wtedy "dopuszczalny" , kiedy jest konieczny. Ta decyzja dla kobiety też nie jest bez konsekwencji zdrowotnych. I psychicznych. Przede wszystkim, powinno się położyć nacisk na badania prenatalne. Dlaczego? Bo to wykluczyłoby urodzenie dziecka chorego, uszkodzonego - a więc niechcianego. Nie czarujmy się - dziecko z dużymi uszkodzeniami wcale nie jest darem!!! Jest problemem zarówno dla rodziców i jego najbliższych, jak i dla państwa. Powoduje frustrację, niechęć i ciągłą walkę o jego byt!!! Dziecko nie jest zabawką ani jakąś rekompensatą, dziecko jest człowiekiem. A jakie życie go czeka? Dopowiedzcie sobie sami. Coraz częściej widzę młodych ludzi z różnymi wadami genetycznymi z dziecięcym wózkiem - co przekazują następnym pokoleniom ? Można zasłaniać się "miłością ogromną" - ale wewnątrz jest tylko frustracja i pustka. A co stanie się z nim po naszej śmierci? Czy o tym ktoś myśli? Jaki los czeka takiego "człowieka" jeśli nie zostanie mu nikt bliski i się nim nie zaopiekuje? Jaką gehennę przeżyje ten człowiek pozbawiony opieki najbliższych?
Dziecko poczęte z gwałtu, zawsze można oddać do adopcji - jeśli jest zdrowe. Dzieci chorych, z wadami , uszkodzeniami nikt nie chce ( wyjątki tylko potwierdzają regułę) więc cierpią podwójnie - odrzucone przez społeczeństwo.
Następna sprawa - to łatwość z jaką młode kobiety "pozbywają się" niechcianych ciąż. Taka "kobieta" - jeśli decyduje się na to z wygody - staje się człowiekiem bez uczuć - no bo jak można zabić własne dziecko? To już lepsza "tabletka po... " bo nie dopuszcza do ciąży. Następny problem - beztroska z jaką młodzi ludzie wchodzą w "sprawy seksu" jest przerażająca! Dzieci, które powinny się bawić zabawkami udają dorosłych i mają "dorosłe" problemy.
Myślę, że zakaz aborcji -tak ale z pewnymi rozgraniczeniami, dopuszczając taką możliwość w "wyjątkowych sytuacjach" jak w ustawie z ..93 roku.
Pewnie zostanę zmieszana z błotem przez niektór(e)ych za przyklaskiwanie klerowi - ale to nie tak ! Jestem kobietą i zabicie własnego dziecka uważam za zbrodnię. Ale niedopuszczenie do ciąży w wyniku której dziecko byłoby "roślinką" uważam za całkowicie normalne. Badania prenatalne, przemyślana antykoncepcja i "tabletka po... " - jak najbardziej.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » niedziela, 3 kwi 2016, 14:10

Chyba nikt średnio inteligentny nie spodziewa się po tobie innego stanowiska.
Ca tam protestujące kobiety.
Necia oczytana idzie z postępem
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img
Takich powinno być więcej
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ly.html#MT
Tu PiS z kościołem, moim zadaniem, już przegiął.
Jesteś na fotce?
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=577AB1FE
Brakuje tu komentarza od Grego
Ostatnio edytowano niedziela, 3 kwi 2016, 17:09 przez Pyramide, łącznie edytowano 2 razy
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez necia55 » niedziela, 3 kwi 2016, 14:31

Pyramide - to było moje własne zdanie zgodne z moją wiedzą, sumieniem i odczuciami. W tym temacie każdy/a może mieć własne poglądy, ale prawa natury są wspólne dla wszystkich! Aborcja to gwałt na naturze człowieka - kobiety. Może wreszcie to do Ciebie dotrze? Gwałt, który pozostawia "ślady" tak w psychice jak i w organizmie każdej normalnej kobiety. Dlatego lepiej "zapobiegać" niż zabijać.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Santos » niedziela, 3 kwi 2016, 15:00

necia
Moja mama zawsze mówiła dzieci robi,rodzi się z miłości a nie gwałtu,przymusu czy złości.
Towarzystwo starych dziadków i ich wyznawców powinno zajmować się raczej nauczaniem,tłumaczeniem,zmianą świadomości młodych a nie ingerować w łóżko.
Kościoły pustoszeją i tu powinni widzieć problem
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: kościół jak zaraza

Postprzez necia55 » niedziela, 3 kwi 2016, 20:30

Mój drogi Santos - byłoby idealnie gdyby to była prawda !
Tak powinno być : miłość + odpowiedzialność = dzieci !
Ale rzeczywistość jest daleka od ideału! Najczęściej: dzieci = wpadka :mrgreen: - szybki ślub (albo i nie),rezygnacja z marzeń i planów, a potem nierzadko tragedie, ważące na całym życiu człowieka.
"Towarzystwo starych dziadków" też miewa "wpadki" skrzętnie ukrywane przez KK, więc to jest takie .... pieprzenie głodnych kawałków.
Ani państwo, ani kościół nie zwalnia ludzi z myślenia. Każdy sam jest kowalem swojego losu, sam decyduje o inicjacji seksualnej, zabezpieczeniu się przed niepożądaną ciążą lub jej akceptację. Problem w tym - że dla młodych (przeważnie) ludzi : sex - tak, odpowiedzialność - nie ! To brak edukacji, podstawowej elementarnej wiedzy o fizjologii człowieka, brak hamulców i rozpasanie erotyczne. Nie bójmy się tego nazwać po imieniu !
Już Boy - Żeleński pisał : "ogarnięci dziwną chętką, dużo , byle jak i prędko''. Gdyby ludzie najpierw myśleli, a potem działali tych tragedii byłoby zdecydowanie mniej.
Nie muszę szukać przykładów daleko - w mojej rodzinie są takie 4 czy 5 - najpierw siup, a potem... a potem walenie głową w przysłowiowy mur. Więc trochę powściągliwości, pewne zabezpieczenie ( mężczyzn też to obowiązuje!), przemyślenie - a dopiero potem działanie.
Dobrze mówi przysłowie - co nagle to po diable.
Idzie wiosna - więc przestroga jak najbardziej na czasie.
To nie KK ma stać na straży naszego morale i odpowiedzialności - to my sami powinniśmy wiedzieć co należy !!
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: kościół jak zaraza

Postprzez anim.0 » poniedziałek, 4 kwi 2016, 13:12

"Dzieci z dużymi uszkodzeniami wcale nie są darem" No nie, dziecko to dziecko i każdy nie patologiczny rodzic je kocha bez względu na rodzaj choroby, wady genetycznej, tego jak wygląda czy jak się rozwija. W życiu nie ma lekko ale nie znam jeszcze rodzica który by swojego dziecka nie kochał bez względu na to czy ono ma wade serca, czy też zespół downa lub inne schorzenia. Strach i niepewność występują na samym początku podobnie jak u rodziców którym lekarze mówią, że ich dziecko urodzi się zdrowe. Nie bardzo wiem jak dziecko z uszkodzeniami jak to ujęłaś miałoby być problemem dla państwa. Co do frustracji, niechęci i ciągłej walki o byt dziecka czy też zamartwiania się co będzie z takim dzieckiem jak my już umrzemy, naprawdę nie wiem o czym mówisz. Jedyne co wiem, że bez względu na to czy dziecko jest chore czy też zdrowe wszyscy rodzice martwimy się o to aby z dziecka wyrósł porządny człowiek który da sobie radę. Staramy się zapewnić mu jakąkolwiek przyszłość na miarę swoich możliwości i tyle. Frustracja? - czemu akurat ja? Tak? Współczuję jeśli ktoś tak myśli. Co do pustki podobnie jak wcześniej współczuję - z doświadczenia wiem, że zamiast pustki nie ma jak to ujęłaś zasłaniania się ogromną miłością, tak autentycznie jest. Nie trzeba dużo czytać, żeby od razu wywnioskować, że albo tego chleba nigdy w życiu nie ugryzłaś albo coś tutaj jest nie tak i warto by się nad tym zastanowić. Rodzice swoje "uszkodzone" dzieci autentycznie kochają i niczym się nie zasłaniają, martwią się tak samo jak martwią się rodzice swoich zdrowych dzieci, więcej czasu spędzają poprostu w szpitalach, poradniach, u specjalistów którzy mogą pomóc.

"Coraz częściej widzę młodych ludzi z różnymi wadami genetycznymi z dziecięcym wózkiem - co przekazują następnym pokoleniom ? " - Wow. Naprawdę? Mogą zarabiać sto tysięcy rocznie i odłożyć dzieciakowi na lepszy start, mogą go wykształcić na lekarza który kiedyś jak będziesz już babcinką Cie uratuje, mogą zrobić z niego nauczyciela który będzie uczył twoje wnuki. Dalej mam wymieniać? Czy wciąż widzisz tylko wade genetyczną która zostanie temu dziecku przekazana?

Na koniec odnosząc się do tego postu, jakie to łatwe mówić o aborcji w przypadku uszkodzonych dzieci, a jak trudno byłoby dać takiemu dziecku trzy lata życia tutaj z resztą po czym po prostu je zabić. Przecież jest uszkodzone, warzywko ma tylko kształt no nie? Na potrzeby dyskusji. Szczerze, gdybym mógł wybrać - żyć z wadą serca (której nie wylecze) ale da mi to pięć lat życia, zdecydowanie wolę taką opcję niż jak moja mama zdecydowałaby, że nigdy się nie urodzę. Problem w tym, że w momencie takiej decyzji ja nie miałbym nic do powiedzenia.

Co do drugiego postu. Wpadka nie jest równa z rezygnacją marzeń i planów, po prostu je trochę oddala. Jeśli ktoś nie potrafi spełnić swoich marzeń przez dziecko wniosek jest prosty, nigdy bez niego również by ich nie spełnił. Ludzie dzielą się na dwa typy tych co biorą i tych co marzą o tym żeby wziąć.

Co do KK który nie ma stać na straży morale i odpowiedzialności - znowu się nie zgodzę. Zakładając, że wierzę w tą religie i stosuję się do jej nakazów, czy tego chcemy czy nie ma ona na mnie wpływ. KK robi nauki przedmałżeńskie, rozmawia się również o sprawach seksu. Z ambony pojawiają się informację dotyczące tego jak powinno się postępować, co jest moralne a co nie, jak być krótko mówiąc przykładnym chrześcijaninem który stosuję się do nakazów biblii. I to automatycznie świadczy o tym, że oprócz własnego rozumu religia również ingeruje i stoi na straży moralności, odpowiedzialności za swoje czyny. Jest tylko jeden mały problem. Ksiądz żony nigdy na oczy nie widział, i teoretycznie o seksie też nic nie wie. Jednak się mądrzy i uczy jak mają ludzie żyć w małżeństwie. Nawet w Biblii nie idzie znaleźć nakazu, żeby duchowieństwo nie miało własnej rodziny. No ale kaska musi się zgadzać. W odłamach już poszli po rozum do głowy i nie słychać o pedofilii czy też homoseksualiźmie. Zresztą na KK można dużo gadać, nie moja religia nie chcę zbytnio atakować, lubi ktoś tego typu gierki proszę bardzo.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 4 kwi 2016, 17:43

Anim.0, Kolego, myślę, że życie jeszcze bardzo zmieni Twoje poglądy. A życzę Ci żeby konfrontacja rzeczywistości i Twoich teraźniejszych poglądów była jak najmniej bolesna.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: kościół jak zaraza

Postprzez staszeks » poniedziałek, 4 kwi 2016, 19:13

Piotrek napisał(a):Anim.0, Kolego, myślę, że życie jeszcze bardzo zmieni Twoje poglądy. A życzę Ci żeby konfrontacja rzeczywistości i Twoich teraźniejszych poglądów była jak najmniej bolesna.
pozdrawiam

nie zawsze podzielamy własne poglądy, ale tym razem całkowicie popieram wypoeidź.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » wtorek, 5 kwi 2016, 06:08

Papież Franciszek postanowił upoważnić wszystkich kapłanów w Roku Świętego Miłosierdzia "do rozgrzeszenia z grzechu aborcji osób, które jej dokonały, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie". (http://www.tvn24.pl)
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=5780DEDB
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez anim.0 » wtorek, 5 kwi 2016, 07:15

Piotrek napisał(a):Anim.0, Kolego, myślę, że życie jeszcze bardzo zmieni Twoje poglądy. A życzę Ci żeby konfrontacja rzeczywistości i Twoich teraźniejszych poglądów była jak najmniej bolesna.
pozdrawiam


Brakuje mi jeszcze klepania po plecach od jak mniemam starszego kolegi. Jak już mówiłem z doświadczenia
wiem, że dzieci chore wcale nie są niechciane jak to pisała Necia i do tego się odniosłem. Rocznie
poprzez dokonanie aborcji na świecie umiera jedno państwo. Tak duże są te liczby. Ja się na to nie zgadzam,
i nigdy się nie zgodzę w tej sprawie moje poglądy się nie zmienią. Jeśli miałeś na myśli KK,
coż tutaj zostawiam sobie rzeczywiście wolne pole. Może doświadczenia które mam powodują niechęć, ale nigdy nie wiadomo
wszystko może się zmienić. W rodzinie miałem jedną zakonnice i jednego "prawie" księdza. Po tym co przeszli,
moja opinia po prostu na temat KK się zmieniła.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Piotrek » wtorek, 5 kwi 2016, 17:05

Wybacz Anim.0 jeśli zabrzmiało to nieco protekcjonalnie, nie miałem takiego zamiaru.
Życie to bajka, czasami nie.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron