Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

kościół jak zaraza

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 5 kwi 2016, 18:48

anim.0 napisał(a): Rocznie
poprzez dokonanie aborcji na świecie umiera jedno państwo. Tak duże są te liczby. Ja się na to nie zgadzam,
i nigdy się nie zgodzę w tej sprawie moje poglądy się nie zmienią.


Pytanie brzmi, czy rodzic ma się liczyć z Twoim zdaniem, skoro Twój ew. wkład w pomoc przy wychowywaniu/leczeniu danego dziecka miałby być zerowy. Niezależny obserwator procesów społecznych to już jakaś końcówka tego łańcuszka potencjalnych decydentów, jeśli poza rodzicami kogokolwiek w to wliczać (państwo, kościoły, itd.).
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: kościół jak zaraza

Postprzez necia55 » wtorek, 5 kwi 2016, 20:04

anim.0 napisał(a):"Dzieci z dużymi uszkodzeniami wcale nie są darem" No nie, dziecko to dziecko i każdy nie patologiczny rodzic je kocha bez względu na rodzaj choroby, wady genetycznej, tego jak wygląda czy jak się rozwija. W życiu nie ma lekko ale nie znam jeszcze rodzica który by swojego dziecka nie kochał bez względu na to czy ono ma wade serca, czy też zespół downa lub inne schorzenia..

Zakładam, ze jeszcze nie masz dzieci? Albo są zdrowiutkie jak rybki?
Co powiesz na taką sytuację:
Kobieta lat 50 - dwoje dzieci : syn i córka. Syn normalny, zdrowy, żonaty , w Danii uwił sobie gniazdko.
W kraju została mama z 26 letnią córką z porażeniem mózgowym - nie chodzi, nie wstanie, nie uczesze się sama,nie mówi, trzeba myć, przewijać, karmić, wynosić na spacery - po schodach - bo windy brak. Mama nie pracuje - bo jak? Pracuje tylko ojciec.
Dziewczyna - skoro żyje- jest kochana! Ale jej matka wygląda na lat 60-parę, sama ciężko choruje, nie wypracowała sobie emerytury,ojciec siwiuteńki jak gołąbek- dzięki "nowej" ustawie emerytalnej- długo na tą emeryturę będzie czekał. Nie widać uśmiechu na ich twarzach, a często łzy w kącikach oczu. Czy tak wygląda "szczęśliwa rodzina" ?
Albo : rodzina 5-cio osobowa - wszystkie dzieci z zespołem Downa - to też szczęście? Znam ich, czasem rozmawiam i są momenty, ze rodzice przeklinają swój los. Ale są uczciwymi ludźmi, i robią co do nich należy !!!
Więc drogi Anim.0 jak nie masz doświadczenia osobistego w tym względzie - to się nie wymądrzaj! Jak sam "zakosztujesz" tego luksusu to zmienisz zdanie. Bardzo często za "fasadą" kochającej się rodziny, kryją się dramaty, których nikt nie widzi i o których niema pojęcia. Obcy ludzie widzą uśmiech, ale gorzkich łez już nie !
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: kościół jak zaraza

Postprzez anim.0 » wtorek, 5 kwi 2016, 20:48

No i peszek bo nie trafiłaś. Ale jak to ujęłaś nie uważam abym się wymądrzał, po prostu twierdzę inaczej.
Nebel oczywiście, że żaden rodzic nie musi się liczyć z moim zdaniem, ale nie zmienia to faktu, że ja jako jednostka nie muszę się zgadzać na to co Necia twierdzi o "uszkodzonych" dzieciaczkach. Kończąc, bo naprawdę nie chce ciągnąc tego tematu, Necia w obydwu wypadkach które podałaś pytanie jest proste. Czy gdyby mieli taką możliwość, naprawdę by zrezygnowali z tych dzieci?

Pozdrawiam, bayo.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 5 kwi 2016, 21:51

Dzieci mogą być "własnością" jedynie tych osób, które mają być odpowiedzialne za ich rozwój, dobrobyt, itd. Ergo: rodziców, opiekunów. Jeżeli ktoś na takie zobowiązanie nie jest gotowy, nikt nie ma prawa mu tego narzucać.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: kościół jak zaraza

Postprzez necia55 » środa, 6 kwi 2016, 18:06

[quote="anim.0 ........... Czy gdyby mieli taką możliwość, naprawdę by zrezygnowali z tych dzieci?

TAK !!! Powiedzieli to wprost !!!! Gdyby mieli wybór, nigdy by się na to nie zdecydowali.
Ci z trójką z zespołem Downa - po pierwszym dziecku usłyszeli od lekarza, ze następne będą zdrowe ! Więc zdecydowali się na drugie. Trzecie - to była "wpadka" !
Ta co ma z porażeniem mózgowym też - w chwili szczerości przyznała, że gdyby wiedziała .............
Więc nie mów mi, że nie mam racji, bo mam. Są tragedie, które odciskają się piętnem na całe życie.
A są jeszcze takie sytuacje, gdzie facet po usłyszeniu diagnozy - daje dyla i tyle go widzieli. A matka zostaje sama z niepełnosprawnym dzieckiem i często przeklina swój los.Jak ma pomoc rodziny - to fajnie, a jak zostaje sama? Co wtedy? Opieka społeczna jej godziwego życia nie zapewni.
Wiesz ilu rodziców zostawia swoje "uszkodzone" dzieci zaraz po urodzeniu?
Nie wiesz, bo nigdzie nie prowadzi się takich statystyk.
Ale jest ich całkiem sporo!!! Bo boją się odpowiedzialności, trudów utrzymania przy życiu, wreszcie pracy, którą będą musieli włożyć, żeby się takim dzieckiem zająć !
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » środa, 6 kwi 2016, 18:52

Ja mam wytłumaczenie tego./odrobina więcej świadomości,inteligencji u pozostałych/
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Matylda » środa, 6 kwi 2016, 19:44

Kobiety usuwały ciąże jak były młode a podały poglądy polityczne w obecnym czasie. Najwięcej ich było w wieku 55-64 czyli usuwały sporo lat temu. Skoro usuwały jak były "młode" to jakie wtedy miały poglądy?
Przecież to logiczne że większość ludzi zmienia poglądy w czasie swojego życia tym bardziej że w międzyczasie nastąpiły jednak pewne zmiany w Polsce.
Matylda
użytkownik
 
Posty: 283
Na forum od: 28 gru 2008, 10:32

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » czwartek, 7 kwi 2016, 06:44

Jest wyjście z tego,wypisać dzieci z lekcji religii .Podobnie jak ostatnio modne wyjścia z koscioła
http://wyborcza.pl/1,75478,19878834,kat ... l#BoxGWImg
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez anim.0 » czwartek, 7 kwi 2016, 09:02

necia55 napisał(a): TAK !!! Powiedzieli to wprost !!!! Gdyby mieli wybór, nigdy by się na to nie zdecydowali.
Ci z trójką z zespołem Downa - po pierwszym dziecku usłyszeli od lekarza, ze następne będą zdrowe ! Więc zdecydowali się na drugie. Trzecie - to była "wpadka" !
Ta co ma z porażeniem mózgowym też - w chwili szczerości przyznała, że gdyby wiedziała .............

Współczuje. W chwili szczerości przyznała, że gdyby wiedziała to by usunęła. Jednak tego nie zrobiła, a dzieckiem dalej się zajmuje, ah to zasłanianie się "miłością ogromną"

necia55 napisał(a): Wiesz ilu rodziców zostawia swoje "uszkodzone" dzieci zaraz po urodzeniu?
Nie wiesz, bo nigdzie nie prowadzi się takich statystyk.

No...czyli ty wiesz? Wiem wiem, czepiam się. Oczywistym jest, że jest ich całkiem sporo, tak samo jak tych zdrowych w samej Polsce chyba z 15 tysięcy jest a z 3 może trafiają do rodzin zastępczych. Jakoś tak ostatnie statystyki czytałem.

necia55 napisał(a):Więc nie mów mi, że nie mam racji, bo mam.

Eh. Kończąc, bo to chyba do niczego nie doprowadzi nas tak naprawdę. Nie zabraniam nikomu aborcji, szanuje prawo do własnego ciała i podejmowania własnych decyzji. Zgadzać się na to w moim sumieniu nie muszę i tą właśnie opinią podzieliłem się na forum. W moim sumieniu złem jest aborcja tylko ze względu na to, że dziecko urodziło się chore.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: kościół jak zaraza

Postprzez necia55 » czwartek, 7 kwi 2016, 10:37

Anim.0 - w pierwszych słowach mojego postu na początku dyskusji o aborcji było : aborcja jest czymś potwornym i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ta decyzja dla kobiety i jej organizmu nie jest bez znaczenia .To tak dla wyjaśnienia.
O ile jestem przeciw aborcji tylko "dla wygody",bo jeszcze nie czas dla mnie, bo to, bo tamto, bo siamto - o tyle dopuszczam wyjątki, gdzie urodzenie dziecka z głębokim upośledzeniem odbija się tragicznie na całym życiu rodziny.
A to nie to samo, o czym Ty piszesz.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Santos » czwartek, 7 kwi 2016, 13:17

necia może taka kontrola ci pasuje ?
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=578D2F44
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: kościół jak zaraza

Postprzez necia55 » czwartek, 7 kwi 2016, 15:53

:P zwisa mi jakakolwiek kontrola. Sama wiem czego chcę, co mogę a co nie, co jest dobre dla mnie a co nie jest.
Wiem, że każda poważna ingerencja w organizm jest zła. Staram się żyć tak, aby moje ciało jak najmniej miało wstrząsów. Nie zawsze się to udaje - ingerencje chirurgiczne( poważne operacje) się zdarzyły - więc wiem co to znaczy.
KK niech sam kontroluje swoich pasterzy , żeby nie "psuli" swoich owieczek, bo to nie przystoi sypiać pasterzom z owieczkami.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Piotrek » środa, 13 kwi 2016, 08:40

Kochasiu Paetz powraca, a fe.
https://www.fronda.pl/a/terlikowski-nie ... 69668.html
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » środa, 13 kwi 2016, 12:09

necia a co Ty na te krzyki o odsunięciu "niewinnego" Petza ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez necia55 » środa, 13 kwi 2016, 18:24

Uważam, że powinni odsunąć! Całkowicie! Nie powinien być dopuszczony do posługi kapłańskiej- on i wszyscy, którzy "parali się" tym procederem !!! To niedopuszczalne, żeby KK dawał zgodę na coś, co jest ciężkim grzechem! Jest to absolutna zbrodnia przeciw dzieciom, którym niszczy się psychikę i poczucie własnej wartości. To tyle, Pyrciu. Tylko tyle i aż tyle!
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

cron