Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

"wyklęci"

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: "wyklęci"

Postprzez Pyramide » piątek, 15 kwi 2016, 14:55

ZIZ a gdzie,zacznijmy od tego, ten " Polak Polakowi" popełnił ten wpis ?
Kto jak kto ale ty nawiedzony prawak powinieneś to wyjaśniać i już przygotowywać grunt do stawiania im pomników,tablic.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik

Na forum od: 20 lis 2008, 09:29

Re: "wyklęci"

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 25 kwi 2016, 18:31

Dobrze wiesz gdzie to znaleźć, przeglądasz lewackie portale :lol:
A jak masz problem wbij do Googla fragment tekstu i dowiesz się, gdzie występuje...

Poszło w wątku o "Łupaszce" a le i tu fragment wkleję bo i miałem zamiar pisać o wszystkich tych przypadkach, poprzedzonych wyrokami polskiego państwa podziemnego:
"...Realia są takie, jak historia Bielska-Białej i nie da się od nich oderwać:
http://www.historia.beskidia.pl/4110_bi ... jecie.html
Maniek Drewniak trząsł miastem do 1975 roku; znam wiele osób, które pamiętają doskonale!
A ci, którzy przybyli do miasta później mogą brać przykład z Macieja P., który prowadzi tu doskonały blog liceummundi i zaskakuje rodowitych bielszczan znajomością tematu:
http://www.liceummundi.blog.bielsko.pl/ ... ,4231.html
Janina Drewniak, siostra Mariana; jej pomnik stoi na południowym Trocliku;
Bielsko-Biała ma swoją historię do ujawnienia, odkrycia; Drewniakówna wcale nie wpadła na trop grupy Jana "Prawego" Wadonia przypadkiem, ale z premedytacją, jako oddelegowana przez przełożonych agentka, przeniknęła w struktury podziemia, aby je rozpracować.
Dekonspiracja grupy "Prawego" w ZWM była początkiem wielkiej wsypy: w ubecji w Białej zakonspirowanych było 13. oficerów akowców a wicestarostą Białej był akowiec Julian Barszczewski, w Bielsku w ubecji było zakonspirowanych 23.!
Ludzie Flamego kontrolowali ubecję w Czechowicach..."

Trzydzieści czaszek wydobyła ekipa dr hab Krzysztofa Szwagrzyka ze zbiorowej, bezimiennej mogiły; z kilku dołów. To jedno i zaledwie pierwsze z co najmniej trzech miejsc, gdzie pomordowano i zakopano żołnierzy Flamego. Jeżeli we wrocławskim zakładzie medycyny sądowej identyfikacje okażą się sukcesem to zapewne będą uroczyste pochówki, tablice, pomnik.
I rozpocznie się wielki klangor tych, którzy przez lata dbali o pamięć po kapusiach i konfidentach, po polskojęzycznych sowieciarzach, którzy przez dekady trzęśli naszym miastem.
I tu masz wyjątkowo rację co do przygotowywania gruntu: poziom zakłamania na temat partyzantki niepodległościowej w Beskidach nie raz już sięgał zenitu i niechybnie taka akcja powtórzy się niebawem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik

Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki