Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

kościół jak zaraza

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Piotrek » niedziela, 5 lut 2017, 12:06

staszeks napisał(a): A ja słyszałem, że jest.............
..................ser w pułapce na myszy.


Bo myszki są zagubione, mają małe rozumki i potrzebują wierzyć, że ten serek jest darmowy. Za trochę złudzeń wolą wygodę życia w pułapce.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: kościół jak zaraza

Postprzez necia55 » niedziela, 5 lut 2017, 12:29

Pyramide napisał(a):necia to jeden z promotorów niepokalanego ..... i twój guru wiedzy """"fachowej"""" ? Inny to znawca kościelnego słowa spier.......
Obrazek

Pyrciu ..... dlaczego uważasz, że ten jegomość jest moim ""guru"" wiedzy fachowej??? Możesz mi to jakoś łopatologicznie wyjaśnić? Za swojego "guru" uważam matkę naukę i wiedzę, FACHOWĄ , potwierdzoną badaniami :P . To "mędrca szkiełko i oko", chociaż wierzę głęboko, że są rzeczy na ziemi i niebie , o których się filozofom nie śniło - i takie też dopuszczam do swojej świadomości.Dziecinko, po co tyle śliny ociekającej jadem? Daj se siana, dziewczyno, bo na mnie to nie robi żadnego wrażenia, ot zwykła Pyrcia szukająca tematu do zaczepki. :mrgreen:
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » niedziela, 5 lut 2017, 13:31

davnbb napisał(a):
necia55 napisał(a):.....Najważniejsze jest ...... logiczne myślenie.... :P

dodaj samodzielne a nie pójście na łatwiznę i łykanie jak młody pelikan wszystkiego co ksiądz z ambony powie.....

Nie moje to słowa ale podpisuje się pod nimi.
Wiele tu sloganów,zabobonów, "faktów" przemycasz jednak z ambony
wiem że to Twoja sprawa i masz prawo podobnie jak ja wyrażać swoje uwagi i przemyślenia i nie jest to jad jak piszesz zwykła neciunko :mrgreen:
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez YoShi » niedziela, 5 lut 2017, 18:44

Taka mnie reflekcja napadła po włączeniu dzis strony głownej. Pierwszy artykuł o artystce tworzącej w metalu z bijącym spokojem i reflekcją ze zdjęcia, a drugim artykułem opieczętowanym fejsbukową fotką posła epatującą miłością do bliźniego.
Ot, taki niedzielny kontrast.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: kościół jak zaraza

Postprzez necia55 » poniedziałek, 6 lut 2017, 11:42

Wiele tu sloganów,zabobonów, "faktów" przemycasz jednak z ambony

Pyramide, a teraz zupełnie poważnie - jednak czasem z tej ambony płyną słowa, pod którymi się podpisuję obiema rekami. Nie dlatego, że jestem jakimś bezkrytycznym moherem, ale dlatego, że są osoby duchowne, które są mocno osadzone w realiach i mówią to, co widzą, a nie to co im każe wierchuszka. Znam księży, którzy są ludźmi w całym tego słowa znaczeniu i nie boją się wyrażać swojego poglądu, tylko dlatego, że KK ma inne zdanie.A czasem z tej ambony płyną słowa zrozumiałe dla jednych, a obrazoburcze dla drugich. Tylko trzeba mieć rozeznanie, wiedzieć trochę więcej , widzieć trochę więcej i rozumieć trochę więcej niż "przeciętny moher". I wtedy jest się człowiekiem rozumnym, a nie bezkrytycznie naśladującym i łykającym jak pelikan rybę wszelkiej maści "dogmaty". Już kiedyś pisałam, że KK i inne "mądre instytucje" wcale nie chcą, żeby ludzie byli uświadamiani i uczeni. Bo "ciemną masą" rządzi się łatwiej. Bo "ciemna masa" nie zadaje niewygodnych pytań, nie docieka, nie kontroluje. A przecież każdej "władzy" - czy to świeckiej czy kościelnej o to chodzi . O ten święty spokój :mrgreen: no nie?
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: kościół jak zaraza

Postprzez error_terror » niedziela, 26 lut 2017, 08:49

Za co płacić abonament?
Program poranny TVP1
8:35 ZIARNO
9:10 FRANCISZEK
11:30 SEKRETY MNICHÓW
11:45 MIĘDZYZDROJE ZIEMIĄ A NIEBEM
12:00 ANIOŁ PAŃSKI
12:15 MIĘDZY ZIEMIĄ A NIEBEM
Program z dnia 26.02.2017
Proponowane teleturnieje
"Różaniec z gwiazdami" "Jaka to modlitwa?" "Jeden z dwunastu" "Szansa na odpust" "Od Torunia do Opola" " "Intifada" lub "Diecezjada" lub "Parafiada" (jeszcze nie wybrano ostatecznego tytułu) "Wielka Msza" "Ananasy z mojej parafii" "Miliard w Ambonie" "Diecezja należy do ciebie!" "Berety do mety" "Jedno z dziesięciu przykazań" "Najsłabsze ogniwo" - krótki poradnik z cyklu sam napraw swój różaniec "Big Brother bitwa" - bonifratrzy vs. franciszkanie "Śpiewające organy" "O dwóch takich, co ukradli księżyc" - biograficzny "Idź na całość" - czyli poradnik jak wypełnić przekaz pocztowy
Ostatnio edytowano środa, 18 paź 2017, 16:03 przez error_terror, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » piątek, 3 mar 2017, 08:18

Szanowni "rozerotyzowani forumowicze" /sorry/
Ważna sprawa, oby nie na pokaz w Pl kk

Radio ZET NEWS‏
"Dziś po raz pierwszy w polskim Kościele obchodzimy dzień modlitwy za dzieci, które padły ofiarą księży pedofilów"
http://www.rp.pl/Kosciol/170309683-Hose ... rasta.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez staszeks » piątek, 3 mar 2017, 20:27

staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » wtorek, 14 mar 2017, 11:11

Tu powinna udzielić porady na forum necia
http://www.fronda.pl/a/chcesz-byc-katol ... um=twitter
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez necia55 » wtorek, 14 mar 2017, 17:01

Pyramide napisał(a):Tu powinna udzielić porady na forum necia
http://www.fronda.pl/a/chcesz-byc-katol ... um=twitter

Hmmmm, wprawdzie nie jestem żadnym naukowcem, ale problem obczaiłam - z racji różnych dolegliwości na które medycyna konwencjonalna nie znalazła panaceum, więc może na ten temat powiem co nieco :P . KK jest "instytucją", której wydaje się, że ma panaceum na wszystko. Już kiedyś pisałam, że owszem - wiara pozwala czynić cuda, ale nikt jeszcze nie dowiódł jak to się dzieje, a "mędrca szkiełko i oko" też nie dało wszystkich odpowiedzi :mrgreen: .
Współczesna nauka daje jednak możliwość prześledzenia procesów w organizmie człowieka i potrafi już udzielić odpowiedzi na zagadnienia, które dotychczas były uważane za "czary - mary ". Myślę, że osobom interesującym się tą dziedzina medycyny, pomoże kilka artykułów dotyczących tego problemu. Pozwolę sobie zatem wkleić link do strony, która choćby częściowo może to wyjaśnić
http://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-l ... homeopatii
i jeszcze jeden artykuł dot. sprawy pośrednio
http://nt.interia.pl/technauka/news-fiz ... Id,2305643
A co do KK - to jest to instytucja chcąca mieć receptę na wszystko , ale w jego szeregach, też są osoby, które wyłamują się z ogólnego postrzegania osób duchownych. W "szeregach" KK byli i są wizjonerzy, ludzie nauki, lekarze , zielarze , którzy jakby inaczej postrzegają świat i zagadnienia - zwłaszcza naukowe.
Nie boją się szukać, zadawać pytań i -co ważne- przyjmować odpowiedzi.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: kościół jak zaraza

Postprzez error_terror » piątek, 17 mar 2017, 06:30

Obrazek
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: kościół jak zaraza

Postprzez staszeks » wtorek, 21 mar 2017, 21:42

staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » środa, 22 mar 2017, 12:30

Na poważnie, to zdecydowanie polecam jednak necie niż tego pana j/n

Obrazek
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez davnbb » niedziela, 2 kwi 2017, 13:18

Obrazek
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: kościół jak zaraza

Postprzez error_terror » czwartek, 27 kwi 2017, 18:36

Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron