Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

i znowu scieżka koło lotniska

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez staszeks » piątek, 23 gru 2016, 15:45

construct destruct napisał(a):...zima nie zima - każdy chce zarobić (jak to ktoś ładnie kiedyś powiedział)
...................................................)

Tylko nie każdy chce wyrzucać pieniądze w błoto (tu dosłownie),
A w końcowym efekcie to są nasze pieniądze.
A druga sprawa to nawet poprawiane z reguły nie jest tak dobre jak wykonane od razu dobrze.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez staszeks » środa, 1 lut 2017, 17:23

Nie chcę otwierać nowego wątku choć nie o samą ścieżkę chodzi.
Spójrzcie na zdjęcie.
Trzy pytania;
1. Kto zawalił -projektant czy wykonawca?
2.Kto zapłaci za naprawę?
3. Co można zrobić aby uniknąć takiej sytuacji w następnych latach?
Załączniki
Plot_1_.jpg
Plot_1_.jpg (155.33 KiB) Przeglądane 15651 razy
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez Tom » środa, 1 lut 2017, 21:05

chce się mieć tanio to się płaci dwa razy
Tom
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 12 wrz 2006, 19:33

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez YoShi » środa, 1 lut 2017, 23:28

gdyby ludzie tak gospodarowali swoimi często biednymi pieniędzmi we własnych domach, to co druga rodzina byłaby bankrutem. Ale państwowe, niczyje pieniadze, lekko mozna wydawac po kilka razy na to samo.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez koko20 » czwartek, 2 lut 2017, 08:11

Ogrodzenie to pikuś ..... postawili latarnie które oślepiały kierowców więc rok później zmieniono żarówki na słabsze i chyba kiepsko pasujące do tych lamp więc efekt jest taki że jest ciemno jak w przysłowiowej d.....
Pomijam fakt że świeci co 2 latarnia. No ale kasa została wydana, otwarcie było z przecięciem wstęgi, początkowo był sukces ....
koko20
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 30 sty 2017, 13:38

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez ski » czwartek, 2 lut 2017, 15:51

Takie rzeczy naprawia wykonawca w ramach gwarancji.
ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez staszeks » czwartek, 2 lut 2017, 18:40

No dobrze, naprawi.
za rok znowu będzie zima i sytuacja się powtórzy.
Gwarancja się w końcu skończy.
Tak wiec naprawa naprawa, a co dalej?
Tylko naprawa nie jest rozwiązaniem sytuacji.

P.S. Ale aby nie być tylko malkontentem.
Byłem zmuszony kilka razy wstąpić do stojącej na parkingu w pobliży Rancza Pod Strusiem kabinki.
Musze powiedzieć, że za wyjątkiem jednego razu zawsze czysto mi sucho.
Nawet zazwyczaj jest papier. Przypuszczam, że raz w tygodniu ktoś przynosi po dwie rolki.
Zastałem taki moment, że były dwie, rolki .
Niestety już na drugi dzień jedna zginęła, ale druga utrzymała się kilka dni.(Stad wniosek,że przynoszą dwie i jena ginie)
Jedyny raz kiedy nie byłem zadowolony miał miejsce wtedy, kiedy musiałem swoje odczekać bo kabina była zajęta.
Z kabiny wyszła pani.
Nie wiem co pani robiła, ale cały sedes był opryskany jak gdyby pani umyła ręce i następnie z braku ręcznika intensywnie je otrzepywała,. Tylko, ze tam nie ma gdzie i czym myc rąk.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez davnbb » czwartek, 2 lut 2017, 23:56

staszeks napisał(a):Nie wiem co pani robiła, ale cały sedes był opryskany jak gdyby pani umyła ręce i następnie z braku ręcznika intensywnie je otrzepywała,. Tylko, ze tam nie ma gdzie i czym myc rąk.

kobiety mają problem z trafieniem ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez kjs40 » piątek, 21 kwi 2017, 14:32

Na tej ścieżce wielu ludzi ma jakieś problemy - małe dzieci na rolkach jeżdżą po drodze dla rowerów, piesi też najlepiej lubią drogę dla rowerów a z kolei ci z rowerów często jada po ulicy dla samochodów - najlepiej po ciemku bez światełek przeciez 20 PLN na lampkę szkoda. Patrząc na ten przekrój ludzi nachodzi smutna obserwacja jaki ten naród jest durnowaty....
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez staszeks » piątek, 21 kwi 2017, 20:18

Jeżeli po ścieżce dla rowerów nie rowery to pewnie przynajmniej części rowerów a znaczy się pedały.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez Andrzej83 » czwartek, 11 maja 2017, 08:20

No niestety nikt się nie stosuje to oznaczeń na drogach. Tam gdzie mają chodzić tylko piesi jeżdżą na rolkach.
Andrzej83
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 29 kwi 2017, 18:15

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez davnbb » czwartek, 11 maja 2017, 16:04

Andrzej83 napisał(a):No niestety nikt się nie stosuje to oznaczeń na drogach. Tam gdzie mają chodzić tylko piesi jeżdżą na rolkach.

Bardziej niebezpieczne jest to, że tam gdzie powinni jeździć tylko rowerzyści to jeżdżą rolkarze i biegają biegacze. I jeszcze potrafią mieć pretensje jak się ich przegania ze ścieżki rowerowej.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez GP » piątek, 12 maja 2017, 14:15

davnbb napisał(a):
Andrzej83 napisał(a):No niestety nikt się nie stosuje to oznaczeń na drogach. Tam gdzie mają chodzić tylko piesi jeżdżą na rolkach.

Bardziej niebezpieczne jest to, że tam gdzie powinni jeździć tylko rowerzyści to jeżdżą rolkarze i biegają biegacze. I jeszcze potrafią mieć pretensje jak się ich przegania ze ścieżki rowerowej.

A jeszcze bardziej niebezpiecznie się robi, jak rodzice robią ze ścieżki rowerowej plac zabaw dla swoich dzieci :roll:
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez tom.tom » niedziela, 14 maja 2017, 22:17

Jazda ścieżką wokół lotniska szczególnie w weekend to paranoja. Z dzisiaj: 1. Z przeciwka idzie rodzina całą szerokością chodnika + połową ścieżki rowerowej. Na ścieżce spory jegomość pewnie sunie i nie ma zamiaru zejść na chodnik. Z przeciwka jadą dwie dziewczyny. Gwałtowne hamowanie, jegomość uskakuje, ja przeklinam i jadę dalej. 2. Dwie babcie + mamy + ojcowie + dwie pociechy stoją i tarasują całą ścieżkę rowerową. Moja pociecha chcąc ominąć rodzinę skręca na chodnik po czym wraca na ścieżkę. Upominam rodzinę że tarasują jezdnię, lecą na mnie bluzgi. 3. Dziewczyny na rolkach z słuchawkami na uszach suną 5 km/h całą szerokością ścieżki. Zjeżdżamy z małym na trawę i wyprzedzamy bo chodnikiem idą ludzie z dziećmi a dziewczyny nie reagują na dzwonki. 4. Baba z psem idzie z naprzeciwka, pies leci przez ścieżkę na trawę, smycz rozwija się w poprzek ścieżki. Hamowanie żeby się nie zabić. Plan na następny weekend: specjalnie na przejazd przez ścieżkę biorę fulla, zakładam pełny kask i ochraniacze, cisnę normalną prędkością, drogą dla rowerów więc mam do jasnej ciasnej prawo. W razie kolizji telefon na 112, przyjazd Policji i mandat dla sprawcy kolizji.
tom.tom
użytkownik
 
Posty: 302
Na forum od: 24 lut 2011, 22:17

Re: i znowu scieżka koło lotniska

Postprzez davnbb » niedziela, 14 maja 2017, 23:09

Najlepsza metoda na idiotów chodzących po ścieżce rowerowej to gwałtowne hamowanie z piskiem opon za ich plecami - uciekają raz dwa ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości