Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

kompleks rowerowy

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Re: kompleks rowerowy

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 5 lis 2015, 09:26

Czy to o ten kompleks chodzi?
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... rowerowych
jeśli tak to ktoś kto go projektował a inny kto go zatwierdził to niezłe oszołomy. Trasa zjazdowa która przecina szlak pieszy w paru miejscach to więcej niż głupota, to realne zagrożenie życia tak rowerzysty jak i pieszego.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: kompleks rowerowy

Postprzez Przemek73 » czwartek, 5 lis 2015, 12:53

SAMAEL66 napisał(a):Czy to o ten kompleks chodzi?
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... rowerowych
jeśli tak to ktoś kto go projektował a inny kto go zatwierdził to niezłe oszołomy. Trasa zjazdowa która przecina szlak pieszy w paru miejscach to więcej niż głupota, to realne zagrożenie życia tak rowerzysty jak i pieszego.

Byłeś, oglądałeś, czy tylko tak "nie znam się, więc się wypowiem"?
Na każdym skrzyżowaniu trasy rowerowej z pieszą są barierki zmuszające rowerzystę do prawie, że zatrzymania się.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: kompleks rowerowy

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 5 lis 2015, 13:09

z komentarzy i materiału do którego dałem link wynika jasno że zagrożenie jest i to spore. Chyba że to są dwa różne miejsca, a tego nie wiem i o to też w poprzednim poście pytałem.
Czytałeś ten artykuł?
Argumenty z torem saneczkowym są śmieszne ale te z przecinaniem się szlaków zjazdowych z pieszymi już nie. I tutaj niezadowoleni są piesi jak i powinni być niezadowoleni rowerzyści bo zrobiono ich w balona. Jadę trasą do tego przeznaczoną (nie tak jak krosowcy w górach) a i tak ktoś nie opluwa że jadę szybko koło spacerowicza. Tak samo spacerowicze :) Ktoś specjalnie projektował te szlaki by tworzyć miejsca konfliktowe?
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: kompleks rowerowy

Postprzez Przemek73 » czwartek, 5 lis 2015, 13:36

Kozia jakaś specjalnie duża nie jest, ciężko upchać szlaki piesze i rowerowe bezkolizyjnie.
Rowerzyści, przynajmniej ci, z którymi rozmawiałem pod schroniskiem, są mega zadowoleni. Piesi pewnie będą narzekać, prawda jest taka, że trzeba zwracać uwagę na oznakowanie szlaku i tablice z ostrzeżeniami.
Co do artykułu, cóż, Festiwal 90 też został oprotestowany przez niektórych. Generalnie płacze starych (mentalnie) dziadów.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: kompleks rowerowy

Postprzez davnbb » czwartek, 5 lis 2015, 17:29

Przed każdym połączeniem z pieszym szlakiem jest szykana - wg. mnie bardzo bezpieczne rozwiązanie bo nie da się wjechać na szlak pieszy z prędkością, która stanowiłaby zagrożenie. Inna sprawa, że twister to na pewno nie jest trasa ekstremalna - dostępna dla średnio zaawansowanych rowerzystów - zarzuty mieszkańców z kosmosu. Wystarczy rower z amortyzacją i hamulcami tarczowymi by pojechać tą trasą - taki sprzęt kupicie za ok 1500-2000 zł więc nie potrzeba czegoś ekstremalnego. Zniszczony tor saneczkowy? Przecież ta budowla niszczała z roku na rok i nikt o niej nie pamiętał - ja sam w dzieciństwie widziałem tam jedne zawody - to było w latach 80. Od tego czasu nic się tam nie działo.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: kompleks rowerowy

Postprzez kjs40 » piątek, 21 kwi 2017, 14:48

Trasy trasami - wcześniej trzeba nauczyć się jeździc na tyle dobrze aby się nie zabić.
Wydawało mi się że dobrze jeżdżę. Po zakupie roweru górskiego i paru wycieczkach w góry stwierdzam że nic nie umiem.
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Re: kompleks rowerowy

Postprzez Alinoe » wtorek, 23 maja 2017, 08:07

davnbb napisał(a):Przed każdym połączeniem z pieszym szlakiem jest szykana - wg. mnie bardzo bezpieczne rozwiązanie bo nie da się wjechać na szlak pieszy z prędkością, która stanowiłaby zagrożenie. Inna sprawa, że twister to na pewno nie jest trasa ekstremalna - dostępna dla średnio zaawansowanych rowerzystów - zarzuty mieszkańców z kosmosu. Wystarczy rower z amortyzacją i hamulcami tarczowymi by pojechać tą trasą ...


da się, jest przynajmniej jedno takie miejsce na twisterze na jego ostatnim odcinku :lol: ale oznakowane i odsłonięte czyli w miarę bezpieczne. zresztą jak już inni pisali w górach jest sporo i pieszych i rowerzystów a skrzyżowania robione na tych ścieżkach są takie same jak na innych tego typu na całym świecie :D
takich tras jak twister jest już kilka (tzn cztery) i nie trzeba na nie rowera z amortyzacją (na rowerze z przednim amortyzatorem nawet lepiej się uczy jazdy tego typu - rower tzw hardtail) i tarczówki to też nie obowiązek - kiedyś były tylko szczękowe i też na nich popylaliśmy z górki na pazurki :mrgreen: :mrgreen: byle działały :mrgreen:

za to obowiązkowy jest na pewno KASK !!! a z racji dostępności ww trasy codziennie widzę tam oszołomów i starszych i młodszych bez kasków :roll:
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kompleks rowerowy

Postprzez davnbb » wtorek, 23 maja 2017, 15:37

Alinoe napisał(a):takich tras jak twister jest już kilka (tzn cztery)

które dokładnie? Chodzi mi o trasy o podobnym stopniu trudności co Twister dostępne dla amatorów nie dysponujących "fullem". Mam nadzieję, że nowa trasa robiona z Szyndzielni (w stronę przełęczy Kołowrót) będzie właśnie w stylu Twistera.
Alinoe napisał(a):i nie trzeba na nie rowera z amortyzacją (na rowerze z przednim amortyzatorem nawet lepiej się uczy jazdy tego typu - rower tzw hardtail)

Miałem na myśli właśnie hardtaila, sam na takim właśnie jeżdżę .

Alinoe napisał(a): i tarczówki to też nie obowiązek - kiedyś były tylko szczękowe i też na nich popylaliśmy z górki na pazurki :mrgreen: :mrgreen: byle działały :mrgreen:

Pewnie, że się dało - sam kiedyś jeździłem na Szyndzielnię na Trek-u 850 bez amortyzowanego widelca gdzie były cantilevery. Tyle, że po zjeździe ciężko było ruszyć rękami a "panowanie" nad rowerem było iluzoryczne.
Ze względów bezpieczeństwa i komfortu mimo wszystko do jeżdżenia tymi trasami lepiej mieć tarcze i amortyzator z przodu.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: kompleks rowerowy

Postprzez davnbb » środa, 24 maja 2017, 17:13

A swoją drogą jakby ktoś chciał kupić rower to znalazłem ofertę na OLX.pl ;-)
Full, z przodu pod v-brake a z tył kontra

https://www.olx.pl/oferta/rama-rowerowa ... 76539a09ba

Obrazek
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: kompleks rowerowy

Postprzez staszeks » sobota, 27 paź 2018, 19:50

Dziś zrobiliśmy sobie z kolegą spacerek:
Przyborów - Głuchaczki _ Mędralowa(aż do hali Kamińskiego) - Przyborów.
Dlatego piszę o tym tu bo równolegle do szlaku w okolicach Medralowej już po słowackiej stronie powstaje chyba scieżka rowerowa. (nawet mam zdjęcie ale już nie dołożę bo moje załączniki przekroczyły limit miejsca na dysku , a nie chce mi się tracić czasu na wyszukiwanie, które ewentualnie usunąć)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Poprzednia strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron