Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez banan.eu » wtorek, 27 gru 2016, 18:17

:mrgreen:

oto macie

https://www.youtube.com/watch?v=bwjxMI5etUA&t

szkoda ze u nas Policja nie może zabierać praw jazdy hurtowo..

zrobie kopiuj wklej co napisałem pod tym filmem na fanpage Bielskie Drogi via facebook

"kwiat młodzieży polskiej" a jak któryś z tego chóru kościelnego co tak radośnie śpiewa dostanie w ryja to biegnie na Rychlińskiego sie poskarżyć .Jak dla mnie nich sobie jeżdżą,kiedyś któryś sie nie wyrobi wyśle do piachu kilku albo na wózki inwalidzkie..Ten piękny kraj nie ma żadnej przyszłości
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pyramide » czwartek, 2 lut 2017, 19:44

Decyzja godna pochwalenia,pod warunkiem że zatrudnieni tam policjanci będą pracować głównie w terenie ucząc m.in kultury na drogach a nie grzebać w stertach bzdurnych dokumentów/statystyki
http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielsko ... xLokBieImg
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pyramide » sobota, 4 lut 2017, 18:49

właściwie to jest kultura na drogach
wprawdzie to nie w Bielsku ale jeszcze trochę i nasi też zapiszą się w annałach głupoty
Obrazek
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pyramide » niedziela, 19 lut 2017, 14:34

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez klinek » niedziela, 19 lut 2017, 17:23

A co w tym było nadzwyczajnego??? Bo nie czaję. Za wolno jechali?? Nikogo nie rozbili?? Czy za cichy sygnał dźwiękowy??
Dobrze ,że tym ciężarowym nie chciał na lewy pas zjechać bo by 3 aua skasował :lol:
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez davnbb » niedziela, 19 lut 2017, 20:24

W jakim celu stwarzali zagrożenie spychając auto jadące z naprzeciwka na pobocze? Przecież mieli cały prawy pas dla siebie.....
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Przemek73 » wtorek, 16 maja 2017, 12:24

Niniejszym ogłaszam wszystkim, że każdy następny kretyn, który tnie na czerwonym od ul. Wzgórze pod zamek, wymuszając pierwszeństwo na pieszych (przejście Pigal-zamek) dostanie ode mnie kopa w bok swojego bolidu :evil:
Nosz urwa, wracam tamtędy z pracy i prawie codziennie jakiś niecierpliwy się znajdzie.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez YoShi » niedziela, 6 sie 2017, 18:16

W Hiszpanii tez maja swój zakręt idiotów :) Podobny do naszego tylko droga bardziej dziurawa :D https://www.youtube.com/watch?v=QCyiKIOTZHQ
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez necia55 » wtorek, 15 sie 2017, 20:50

Dzisiaj chciałam poruszyć temat, który jest trochę bagatelizowany - głośność jazdy na różnych jeździdłach :mrgreen: . Niektórzy "użyszkodnicy" dróg zapominają, że nie tylko oni są na świecie :roll: .Jak czasem słyszę z odległości kilometra , jak jakiś amator głośnej jazdy się zbliżą, to nóż mi się w kieszeni otwiera!! Co trzeba mieć w tej durnej pale, żeby jechać bez tłumika, lub z tak ustawionym, żeby uszy puchły, a mózg się lasował ? Albo "dudniący basami" na pełnej głośności odbiornika - czy ci ludzie potrafią jeszcze myśleć ??? Zdarza się to coraz częściej. Co trzeba mieć we łbie, żeby na odcinku 50 m "palić" opony przy skręcie na stację benzynową? Co trzeba mieć pod kopułką, żeby jadąc ryczeć silnikiem tak, że co niektórym szyby w oknach drżą? I to późnym wieczorem??? A najciekawsze jest to, że "dekujący się" pałecjanci słyszą i nic nie robią! Przejeżdżałam niedawno wieczorem przez rondo na Niepodległości i widziałam jak amator głośnej jazdy sobie pozwalał, a radiowóz, dekujący się niedaleko nawet nie błysnął światłami :D a słyszeli dobrze!!! Co na to ekolodzy??? Przecież kotki, pieski,żaby, ptaszki, myszki i inne stworzonka Boże(k) też mają uszy, nie mówiąc o ludziach. A "stróże porządku" jakoś nic z tym hałasem nie robią, a powinni! Nie tak dawno przecież nawoływano do walki z hałasem - czyżby "smog" tak odurzył włodarzy miasta, że o tępieniu hałasu już zapomnieli? A nocne wyścigi małolatów i innych debili - to też nie problem? Co Wy na to?
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez GP » środa, 23 sie 2017, 18:52

YoShi napisał(a):W Hiszpanii tez maja swój zakręt idiotów :) Podobny do naszego tylko droga bardziej dziurawa :D https://www.youtube.com/watch?v=QCyiKIOTZHQ

Oni mają nawet lepszy ten zakręt, bo od razu z wyskocznią, dzięki czemu nie ma problemu zablokowanej drogi przez delikwenta :lol:

necia55 napisał(a):A nocne wyścigi małolatów i innych debili - to też nie problem?

Pewnie, że problem... Tylko muszę stanąć w ich obronie.
Przede wszystkim uważam, że zdecydowana większość z nich, to nie debile, tylko zwykli pasjonaci i motoryzacyjni fanatycy, ludzie dla których jazda samochodem jest lepsza, niż seks. Problem jednak polega na tym, że cała masa tych pasjonatów (ze mną włącznie, tyle że ja nie upalam auta nocami - wolę seks 8) ) nie ma się gdzie wyszumieć, poszaleć, czy po prostu realizować swoją pasję, czy rajdowe zapędy. Te kilka torów wyścigowych, które mamy rozrzucone gdzieś tam po Polsce, to zdecydowanie za mało, a w dodatku część ich jest zamykana lub już została zamknięta. Poza tym ewentualny udział w track-day na torze, też do tanich nie należy... Dlatego, z braku możliwości, bawią się chłopaki i dziewczyny na drogach publicznych, pod osłoną nocy, kiedy nie ma ruchu, jest WZGLĘDNIE bezpiecznie.

Co do hałasu - rzecz względna. Jazda bez tłumika jest bezdyskusyjnie niewłaściwa i ścigana przepisami prawa - tutaj nie ma wątpliwości. Natomiast niektóre NOWE samochody, fabrycznie wychodzą ze sportowym układem wydechowym, który jest głośniejszy od zwykłych, miejskich pierdziawek - jednym może to przeszkadzać, innym sprawia dużo frajdy. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek, żyć i dać żyć innym.

Swoją drogą, przepisy dopuszczają następujące normy, jeśli chodzi o głośność układów wydechowych:
- 93 dB w samochodach z silnikiem benzynowym
- 96 dB w samochodach z silnikiem diesel'a
- 94 dB w przypadku motocykla z silnikiem mniejszym niż 125cm3
- 96 dB w przypadku motocykla z silnikiem większym niż 125cm3.

Swoją drogą zapraszam na Summer Cars Party w Katowicach, 2-3 września, zobaczysz, że są to praktycznie sami fajni ludzie, całkowicie zakochani w swoich pojazdach, nie żadni debile :)

Pozdrawiam 8)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez necia55 » czwartek, 24 sie 2017, 20:15

Dlatego, z braku możliwości, bawią się chłopaki i dziewczyny na drogach publicznych, pod osłoną nocy, kiedy nie ma ruchu, jest WZGLĘDNIE bezpiecznie


Co do hałasu - rzecz względna. Jazda bez tłumika jest bezdyskusyjnie niewłaściwa i ścigana przepisami prawa - tutaj nie ma wątpliwości. Natomiast niektóre NOWE samochody, fabrycznie wychodzą ze sportowym układem wydechowym, który jest głośniejszy od zwykłych, miejskich pierdziawek - jednym może to przeszkadzać, innym sprawia dużo frajdy. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek, żyć i dać żyć innym.......
Swoją drogą zapraszam na Summer Cars Party w Katowicach, 2-3 września, zobaczysz, że są to praktycznie sami fajni ludzie, całkowicie zakochani w swoich pojazdach, nie żadni debile :)


GP fajnie, ze młodzi ludzie są pasjonatami takich czy innych rozrywek :D i sprawia im to dużo frajdy. Tylko ci młodzi ludzie czasem zapominają, że nie są na świecie sami :roll: i sami chcą żyć, ale nie dają żyć innym . Od węzła Rosta aż do zakrętu idiotów brak wysokich ekranów , więc upalanie oponek po 22 niesie się dość daleko i - wierz mi - jest uciążliwe . Zwłaszcza dla tych, co mają sypialnie od strony północnej i śpią przy uchylonych oknach :D . Rozumiem, że na co dzień są to fajni i mili ludzie, którzy tylko nocą dostają małpiego rozumu. Zapominają oni, że po 22 ludzie chcą spać, zwłaszcza ci, którzy jeszcze muszą pracować i idą na pierwszą zmianę. Małe dzieci też chcą spać i obudzone o tak nieludzkiej porze, bywają nie do zniesienia, czasem do rana.
Co do głośności pojazdów, to ja wiem, że niektóre bywają głośne i nie o nich pisałam. Raczej o takich, którzy specjalnie przerabiają swoje pojazdy tak, żeby "ryczały" i były słyszalne z duuuużej odległości.Kiedy taki "pojazd" jedzie S69 właśnie w stronę zakrętu idiotów, to słychać go pewnie przy ruskim cmentarzu .U takich "kierowców" zdrowy rozsądek pewnie umarł, albo wybył do innego wymiaru :D bo tu wyraźnie go brak.
Pozdrawiam Ciebie i tych , którzy ten zdrowy rozsądek posiadają.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez woznica67 » wtorek, 3 paź 2017, 13:59

Na temat znaku STOP szkoda się wypowiadać, na Wałowej wymusza zatrzymanie , a można powoli dojeżdżać i patrząc w lusterko płynnie włączyć się do ruchu. Zresztą, uważam, że te znaki są stawiane tak bezmyślnie , dlatego też większość je po prostu ignoruje.
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
Avatar użytkownika
woznica67
użytkownik
 
Posty: 772
Na forum od: 30 cze 2010, 15:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez tzok » poniedziałek, 9 paź 2017, 22:58

Znaki są stawiane bezmyślnie, bo i kierowcy są bezmyślni. Jak by kierowcy mieli odrobinę rozsądku i wyobraźni, nie potrzeba by nakładać tylu ograniczeń.
tzok
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 31 maja 2014, 12:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez banan.eu » środa, 11 paź 2017, 19:39

dwa razy nasze piękne miasto :) mistrz mijania oraz mistrz prostej którego zaskoczył zakręt

https://www.youtube.com/watch?v=EeeaFm96bD4
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez davnbb » środa, 11 paź 2017, 23:46

banan.eu napisał(a):dwa razy nasze piękne miasto :)

trzy razy ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron