Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Postprzez Kryspin » wtorek, 7 lis 2017, 19:36

Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Postprzez Piotrek » czwartek, 9 lis 2017, 07:42

Ja też.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Postprzez Przemek73 » czwartek, 9 lis 2017, 08:26

Pogadajcie z kimś, kto pracuje w jednym z naszych zakładów motoryzacyjnych, ciekawe czy po tej rozmowie też będziecie za.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Postprzez Kryspin » czwartek, 9 lis 2017, 16:29

Jakies konkrety? Jezeli powiesz, ze pracuja za grosze I nie sa fachowcami posluchaj Polaka w Norwegii.


https://www.youtube.com/watch?v=dkOFeoftKqY
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Postprzez turalyon » czwartek, 9 lis 2017, 18:37

Ja nie mam nic przeciwko. Wszyscy których spotykam jako obsługa w sklepie są ok.
turalyon
użytkownik
 
Posty: 391
Na forum od: 10 lip 2008, 14:42

Re: Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Postprzez Przemek73 » czwartek, 9 lis 2017, 21:20

Kryspin napisał(a):Jakies konkrety? Jezeli powiesz, ze pracuja za grosze I nie sa fachowcami posluchaj Polaka w Norwegii.


https://www.youtube.com/watch?v=dkOFeoftKqY

Z ich powodu płace w tej branży stoją w miejscu.
Co najgorsze, odbierają pracę Polakom. Znam firmę, która nie chce zatrudniać Polaków, znam też inną, która owszem, zatrudnienia, ale tylko przez agencję pośrednictwa.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Postprzez Kryspin » czwartek, 9 lis 2017, 23:11

[quote="Przemek73Z ich powodu płace w tej branży stoją w miejscu.
Co najgorsze, odbierają pracę Polakom. Znam firmę, która nie chce zatrudniać Polaków, znam też inną, która owszem, zatrudnienia, ale tylko przez agencję pośrednictwa.[/quote]

Jak my prace odbieramy to jest wszystko w porzadku? Tylko dlatego, ze odbieramy prace daleko od wlasnego domu juz to nas nie dotyczy? Przez agencje posrednictwa coraz wiecej firm zatrudnia, wiec trzeba sie do tego przyzwyczaic.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Postprzez Przemek73 » piątek, 10 lis 2017, 08:30

Kryspin napisał(a):Jak my prace odbieramy to jest wszystko w porzadku? Tylko dlatego, ze odbieramy prace daleko od wlasnego domu juz to nas nie dotyczy? Przez agencje posrednictwa coraz wiecej firm zatrudnia, wiec trzeba sie do tego przyzwyczaic.

A to już problem Anglików, Norwegów itd. Z tego co wiem, też średnio im się to podoba. Co do zatrudniania przez agencje, to widzisz, do czasu napływu Ukraińców nie było z tym specjalnego problemu. Zazwyczaj pierwsza umowa owszem, przez agencję, ale jak się sprawdziłeś, to zakład przejmował.
Ciekawe jak będziesz pisał, jak Twój pracodawca znajdzie na Twoje miejsce tańszego Ukraińca. :roll:
Żeby była jasność, do samych Ukraińców nic nie mam, rozumiem ich motywy.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Postprzez Kryspin » piątek, 10 lis 2017, 19:39

Przemek73 napisał(a):
Kryspin napisał(a):Jak my prace odbieramy to jest wszystko w porzadku? Tylko dlatego, ze odbieramy prace daleko od wlasnego domu juz to nas nie dotyczy? Przez agencje posrednictwa coraz wiecej firm zatrudnia, wiec trzeba sie do tego przyzwyczaic.

A to już problem Anglików, Norwegów itd. Z tego co wiem, też średnio im się to podoba. Co do zatrudniania przez agencje, to widzisz, do czasu napływu Ukraińców nie było z tym specjalnego problemu. Zazwyczaj pierwsza umowa owszem, przez agencję, ale jak się sprawdziłeś, to zakład przejmował.
Ciekawe jak będziesz pisał, jak Twój pracodawca znajdzie na Twoje miejsce tańszego Ukraińca. :roll:
Żeby była jasność, do samych Ukraińców nic nie mam, rozumiem ich motywy.



Problemem Anglikow i Norwegow jest przyjazd konkurencyjnych Polakow? Zastanawiam sie co maja zrobic, zamknac granice i wyslac wszystkich z powrotem? Agencje to takie zjawisko, ktore bedzie istnialo niezaleznie od tego czy sa Ukraincy w Polsce, czy ich nie ma. W moim zawodzie, musze sie obawiac kazdego bez wyjatku, a czy to bedzie Hindus, Niemiec czy Chinczyk to nie ma dla mnie wiekszego znaczenia. Niestety w globalnej gospodarce tak jest. Bez globalnej gospodarki bybyla Bialorus (albo ulubiony PRL koniunkturalnego dupoliza), a wiec bieda. Wiec, moze trzeba sie zastanowic co jest dla Ciebie lepsze.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Postprzez Andrzej83 » czwartek, 14 gru 2017, 22:28

Jak Polacy wyjeżdżają do Anglii i Niemiec to tak samo Ukraińcy mają prawo do nas przyjechać.
Andrzej83
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 29 kwi 2017, 18:15

Re: Ukraincy w Bielsku Bialej - jestem za.

Postprzez Lurtz » czwartek, 8 mar 2018, 09:04

Andrzej83 napisał(a):Jak Polacy wyjeżdżają do Anglii i Niemiec to tak samo Ukraińcy mają prawo do nas przyjechać.

Zgadza się, ale niech się zachowują przyzwoicie, a nie robią bydło, a jak się im każe w pracy coś zrobić to: ja niepanimaju. Gdybym ja wyjechał do obcego kraju do pracy, to zachowywałbym się należycie. U nas w pracy jest kilku takich, których najchętniej deportowałbym z powrotem na wschód. Oczywiście nie wszyscy tacy są, są spoko ludzie, z którymi da się współpracować.
Lurtz
użytkownik
 
Posty: 183
Na forum od: 29 gru 2011, 20:04


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości