Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez necia55 » wtorek, 9 sty 2018, 20:15

staszeks napisał(a):Neciu kochana, akurat tu mnie rozczarowałaś.
Chyba przyjmujesz księdza po kolędzie, wiec nie trzeba na to pytanie odpowiedzi szukać, wystarczyło powiedzieć, czy wręczył kartkę z pytaniami.
W związku z tym pytanie nie powinno być kłopotliwe i odpowiedzi nie jak to pisałaś nie trzeba szukać.(sama przychodzi do domu - a raczej ksiądz ją przyniesie do domu)


Dzisiaj miałam kolędę i o karteczce nie było mowy :P może dlatego, że jestem grzeczną, spokojną "owieczką" i "pasterzom" nie sprawiam (?) kłopotu . Nie wiem jak u innych, ale myślę, że w naszej parafii to by nie przeszło :mrgreen:
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez padoda » wtorek, 23 sty 2018, 09:40

Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez error_terror » środa, 24 sty 2018, 20:45

Ostatnio edytowano środa, 24 sty 2018, 21:11 przez error_terror, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez error_terror » środa, 24 sty 2018, 21:07

Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Sigmund » środa, 24 sty 2018, 21:11

faktycznie ksiądz Rydzyk mówi w tym materiale o dwóch maybachach co??? Przecież tam nie ma o tym ani słowa.Lubicie wkładać w g...o w usta człowieka co?.Albo jesteście głoopki albo nienawiść wami miota do KK.Głupki nie jesteście, żal mi was.Musicie mieć zajebiście szczęśliwe życie z takim wiecznym jadem w sercu.
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez error_terror » środa, 24 sty 2018, 21:15

Sigmunt obejrzyj oryginalną wypowiedź ojczulka. Nie mówi o marce samochodu ale może to być Maybach x 2 :lol:
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Sigmund » środa, 24 sty 2018, 22:36

może ??? szkoda klawiatury na komentarz ,albo konkretny dowód albo złośliwa zabawa przedszkolaków.
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 25 sty 2018, 07:40

Nawet gdyby chodziło o 2 Polonezy Caro, nie zmienia to faktu że tłumaczenie "dostałem od bezdomnego" jest szczytem kreatywności.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez error_terror » sobota, 27 sty 2018, 14:21

Obrazek
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez error_terror » środa, 31 sty 2018, 14:43

Obrazek
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez staszeks » środa, 31 sty 2018, 17:27

Czyżby to było wodowanie pełnomorskiego okrętu zbudowanego w stoczni morskiej a Sandomierzu?.
Toruń dla takich okrętów to akwen jak raz.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez error_terror » niedziela, 11 mar 2018, 09:30

Treść listu prezydenta Stanów Zjednoczonych Harry Trumana do papieża Piusa XII, napisany po zakończeniu II wojny światowej.

Szanowny Panie Pacelli
Jako baptysta i jako głowa jednego z największych i najpotężniejszych narodów świata, gdzie wszyscy nazywają mnie po prostu panem Trumanem, nie mogę stosować zwrotu: Jego Świątobliwość, ponieważ ten tytuł jest zarezerwowany tylko dla Boga. My w Stanach Zjednoczonych uważamy wszystkich ludzi za równych przed Bogiem i zwracamy się do siebie naszym własnym, prawdziwym imieniem. W konsekwencji tego piszę do Pana jako do Pana Pacelliego.
Jestem przekonany, że ani Pan, ani Pański Kościół nie należą do tych, którzy prawdziwie szukają pokoju i pracują dla niego. Twórcy naszego narodu, poznawszy całą historię i cechy Pańskiego kościoła, tak bardzo lubiącego politykę i wojnę, ustalili jako główną zasadę obowiązującą nasz rząd, by nigdy papież nie miał prawa mieszać się do naszych spraw. Dobrze poznaliśmy doświadczenie historii Europy i jesteśmy pewni, że nasza demokracja nie trwałaby długo, jeśli pozwolilibyśmy - na podobieństwo rządów europejskich - oplątać się waszymi doktrynami i politycznymi intrygami.
Tomasz Jefferson, jeden z najmądrzejszych ludzi naszego kraju, powiedział jasno: "Historia nie dostarczyła nam ani jednego przykładu państwa pod wpływami kościoła, któremu udałoby się zachować wolność religijną".
W konsekwencji Pan nie posiada najmniejszych kwalifikacji, aby móc mnie pouczać o sposobie prowadzenia mego narodu drogą pokoju. Kilka faktów mogłoby pomóc Panu w odświeżeniu swej pamięci. Pański poprzednik w Watykanie, papież Pius XI rozpoczął atak faszystowski, zawierając układy z Mussolinim w 1929 r. Cywilizacja chrześcijańska w tym roku została haniebnie zdradzona. Sławny pisarz i historyk naszego kraju, Lewis Mumford - ani komunista, ani antykatolik - napisał w książce "Faith for Living" z 1940 r.: "Perfidia świata chrześcijańskiego jasno urzeczywistniła się w 1929 r. przez konkordat, który powiązał Mussoliniego z papieżem".
Wówczas tylko nieliczni w Stanach Zjednoczonych znali prawdziwe oblicze faszyzmu tak dobrze jak Pan i papież Pius XI, a wy dwaj pomogliście do jego sukcesu i związaliście z nim wasz kościół. Pan sam - jako młody ksiądz i dyplomata - wykonywał specjalne zadanie - pomocy Niemcom w przygotowaniach do drugiej wojny światowej. Spędził Pan dwanaście lat w Niemczech. W porozumieniu z von Pappenem pomógł Pan Hitlerowi wzmocnić się oraz - jako kardynał Pacelli położył Pan podpis pod konkordatem, który powiązał Watykan i Wielkie Niemcy w 1933 r.
Nie udowodni mi Pan swojej niewiedzy o tym, że Hitler i naziści przygotowywali spisek przeciwko nam. Nawet katoliccy biografowie piszą, że przez wiele lat był Pan najlepiej poinformowaną osobą w całej Trzeciej Rzeszy. Po podpisaniu konkordatu, tak ważnego dla Hitlera, von Pappen, który w Norymberdze z wielkim trudem uratował swoje życie, powiedział: "Trzecia Rzesza jest pierwszym mocarstwem nie tylko uznającym, lecz w dalszym ciągu wprowadzającym w życie szczytne zasady papiestwa".
Pańscy kardynałowie i biskupi w Rzymie błogosławili oręż użyty przeciw bezbronnym Abisyńczykom. Pański kardynał Schuster z Mediolanu ogłosił podbój Abisynii, jako świętą wojnę, która pozwoli zatriumfować w tym kraju krzyżowi chrześcijańskiemu. Pan rości sobie prawa, aby nadal nazywać swój kościół - Kościołem Bożym i w konsekwencji żądać, abym ja, szef cywilnego, konstytucyjnego państwa zgodził się uznawać Pana jaki mojego zwierzchnika, a w ten sposób jako zwierzchnika narodu amerykańskiego.

List opublikował paryski miesięcznik "Sennaciulo" nr 647/1959
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Pyramide » niedziela, 11 mar 2018, 10:08

Obrazek
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez staszeks » poniedziałek, 19 mar 2018, 09:54

Może czasami WZBUDZENIE by się przydało.
(niestety nie wiem kto autor zdjęcia)
Załączniki
image.jpg
image.jpg (189.79 KiB) Przeglądane 14061 razy
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Przeciwnicy Kościoła to zaraza !!!

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 19 mar 2018, 10:16

Po co bilbordy jak sami w buciorach włażą bez pytania.
http://www.newsweek.pl/polska/spoleczen ... 624,1.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości