Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Smog nad Bielskiem

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Smog nad Bielskiem

Postprzez necia55 » wtorek, 4 gru 2018, 15:41

Długo mnie nie było na forum :lol: co pewnie i mnie i Wam wyszło na dobre :D , ale postanowiłam się co nieco wypowiedzieć w bardzo ważnej kwestii. Otóż z każdej możliwej strony walą nas kijami po siedzeniu za .... smrodzenie z kominów. A jak jest naprawdę? Istnieją przecież sposoby, które umożliwiają spalanie bez zatruwania środowiska. Co dziwne - nie są one w żaden sposób nagłaśniane, ba, nawet o nich nie słychać ! Zupełnie przez przypadek trafiłam na stronę, gdzie piszą o komorze spalania dymu w wysokiej temperaturze, a skutkuje to tym, że po prostu nie ma smogu ! https://ekostrzelczyk.pl/palnik-dymu-turbo/ I ja się szanownego towarzystwa pytam : dlaczego nie wdraża się tej i podobnych technologii w naszym regionie , ba w całej Polsce ! tylko zabrania się spalać w piecach gorszy gatunek węgla i tym podobnych surowców? Zamiast robić hucpę na cały kraj, uchwalać durne zakazy i nakazy, można by było zrobić program o możliwości użycia innej technologii . Tylko kto miałby w tym interes :?: :!: Zamiast dopłaty do "nowoczesnych" (?) pieców, można usprawnić stare, o wiele taniej i z większym efektem.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Smog nad Bielskiem

Postprzez woznica67 » środa, 5 gru 2018, 12:35

Może to kwestia ceny montażu takiego katalizatora? Lub jakieś techniczne specyfikacje które uniemożliwiają montaż w starych budynkach? Sam pale w piecu u mamy rozpalam od góry, to tak się nie dymi, jednak podkładanie jest bez zmian, zadyma na pół Bielska.....
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
Avatar użytkownika
woznica67
użytkownik
 
Posty: 772
Na forum od: 30 cze 2010, 15:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Smog nad Bielskiem

Postprzez Pyramide » piątek, 7 gru 2018, 16:10

Pomiary nie pokazują problemu ze smogiem w mieście ale warto "gonić" kopciuchy i ich właścicieli

Obrazek
Widok z /cam Eurolan/ wieży kościoła Mikołaja
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Smog nad Bielskiem

Postprzez Pyramide » środa, 6 lut 2019, 07:42

Od kilku dni stacje pomiarowe prywatne w Bielsku pokazują znaczne przekroczenie PM 2,5 i PM 10 w granicach 500-600% a nawet jak na ul Sobieskiego teraz o 1000%, a stacje GIOŚ w Bielsku B od kilku dni nie aktualizują swoich danych.
Wniosek ? może specjalnie ukrywany jest w mieście poziom zanieczyszczenia
Zapytanie skierowane do administratora pokazującego wskazania zanieczyszczeń i odpowiedź to cyt:
"Państwowe stacje GIOŚ w Bielsku Białej nie aktualizują odczytów pyłów PM.Niestety, nie mamy na to wpływu.
Everyday Holding
Może decydenci od tych pomiarów a może nasz włodarz miasta poda mieszkańcom jaki to powód i delikatnie ostrzeże o zagrożeniu
Prezydent miasta na nartach na stoku z dziećmi czy innych fotkach ładnie wygląda ale uważam że również są ważniejsze problemy do załatwienia
Może SM "potrzeba więcej etatów biurkowych" do ścigania tych co przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza
Źródło Kanarek i Zanieczyszczenie powietrza
Dziwne że ościenne państwowe stacje Żywiec,Tychy,Ustroń pokazują aktualizacje ,może temu że ich wyniki są na zielono
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Smog nad Bielskiem

Postprzez davnbb » środa, 6 lut 2019, 11:59

Przypomina to działanie w Suchej Beskidzkiej parę lat temu:
https://www.tvn24.pl/krakow,50/sucha-be ... 24306.html
Zaklinanie rzeczywistości.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Smog nad Bielskiem

Postprzez Pyramide » czwartek, 7 lut 2019, 08:38

Chyba ta prawda o smogu w Bielsku kogoś uwiera
Kanarek dzisiaj przed chwilą
Stacja GIOŚ wszystkie odczyty na zielono czyli sielanka,spacery relaks na świeżym powietrzu
Inne stacje prywatne bez jakiegoś interesu zaciemniania w Bielsku i ich odczyty na czerwono od 350 do ponad 500 % przekroczenia PM czyli co smog ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron