Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pytanie o firmy windykacyjne

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Pytanie o firmy windykacyjne

Postprzez Patryk Ocimek » piątek, 7 gru 2018, 11:42

Witajcie, dwa dni temu dostałem powiadomienie od firmy windykacyjnej, że przejęła mój dług. Zastanawiam się teraz, czego mogę się spodziewać. Przedstawiciel odwiedzi mnie w domu, będą dzwonić, wysyłać listy? Jak teraz działają takie firmy?
Patryk Ocimek
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 20 lis 2018, 16:15
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pytanie o firmy windykacyjne

Postprzez staszeks » piątek, 7 gru 2018, 16:28

nie wiem jak działaj ą teraz.
Jakieś dwa lata temu wydzwaniano po sąsiadach.
(ja byłem takim sąsiadem).
Nie było mówione wprost o co chodzi:
Bardzo często było nie mogę się dodzwonić, czy mogę prosić o przekazanie wiadomości.
( i w tym duchu)
Trzeba dodać, że telefony były z różnych (!!!) numerów (a nawet zdaje się różnych firm)
Skończyło się tym, że w końcu doszliśmy do szefa jednej z firm i zagroziliśmy procesem o nękanie.
Jak się skończyło dla sąsiada nie wiem

P.S. Jako ciekawostka.
W czasie jednej z rozmów padło:
Ale mi nie chodzi o tego sąsiada spad... ale o sąsiada spod.....
W ten oto sposób dowiedziałem się, ze dwóch sąsiadów ma zadłużenie
delikatnie mówiąc przeterminowane.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Pytanie o firmy windykacyjne

Postprzez davnbb » piątek, 7 gru 2018, 18:00

Są giełdy wierzytelności gdzie skupują takie zobowiązania hurtem za ułamek wartości tych długów.
Na stronach takich jak np. https://www.dlugi.info/ lub https://www.gielda-dlugow.net/home/inde ... =kwotaDESC możesz wyszukać dłużników po nazwiskach (swoją drogą zastanawia mnie jak działają te strony w kontekście RODO bo na podobnej stronie przypadkiem odnalazłem swojego sąsiada-po adresie- i jego dług wobec firmy telekomunikacyjnej), miejscowościach peselach itp. a następnie np. kupić ich dług. Firma może kupować pojedyncze długi lub całe pakiety (np. wierzytelności warte 1mln zł może kupić za 150 tys. - ile odzyska tyle zarobi). Jak je odzyskują? Różnie to bywa: czasami liczą na to, że ludzie nie wiedzą, że ich zobowiązania się przedawniły, czasami negocjują i umarzają odsetki. Czasy nagabywania i dzwonienia po sąsiadach oraz miejscach pracy już się raczej skończyły ze względu na RODO.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości