Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Trochę prawa

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Trochę prawa

Postprzez Pyramide » czwartek, 22 lis 2018, 09:27

Głos "nieskazitelnego,czystego jak łza komucha"
https://twitter.com/i/status/1065498514682204165
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Trochę prawa

Postprzez Pyramide » piątek, 14 gru 2018, 09:07

Szkoda że zero
Nie możemy cały czas ulegać naciskom innych
Wstańmy wreszcie z kolan,tzn chociaż trochę się unieśmy z tej pozycji klęczącej
Nawet zróbmy to na chwilę i na pokaz

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ow/hcgk64h
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Trochę prawa

Postprzez Pyramide » środa, 6 mar 2019, 07:19

Czytając doniesienia prasowe,wywiady obu stron w sporze o Srebrną na dzień dzisiejszy też bym nie wszczęła śledztwa w tej sprawie.
Sprawa jest rozdmuchiwania politycznie zwłaszcza przez adwokatów jednej ze stron
Może to się zmieni na podstawie dowodów
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Trochę prawa

Postprzez Pyramide » czwartek, 14 mar 2019, 19:18

Szkoda że to Irlandia ale już komentarze pod artykułem odnoszą się do Polski
https://www.tvn24.pl/islandia-minister- ... 355,s.html

Przy okazji
Lekarz który "już nigdy nikogo itd" wg słów ministra ZZ uniewinniony
Pamiętacie sprawę ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Trochę prawa

Postprzez Pyramide » wtorek, 2 kwi 2019, 17:51

Dla zainteresowanych,tak się też można tłumaczyć nim dostanie się karę

Jarosław K nie odebrał awizo z wezwaniem bo pracował
https://koduj24.pl/nie-odebralem-bo-pra ... ad-prawem/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Trochę prawa

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 7 paź 2019, 18:48

Wątpliwe udogodnienie

Awizowane pisma z sądu Kowalski może już odebrać przez upoważnioną osobę. Warunek: jest chory i ma na to stosowne zaświadczenie.
Wraz z tzw. dużą nowelizacją kodeksu postępowania karnego (Dz.U. z 2019 r. poz. 1694) w sobotę weszły w życie przepisy o doręczeniu pocztowym w sprawach karnych. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 133 par. 2a korespondencję adresowaną do osoby, „której stan zdrowia uniemożliwia lub w znacznym stopniu utrudnia osobiste odebranie pisma w placówce”, może odebrać inna osoba, upoważniona na podstawie stosownego pełnomocnictwa pocztowego.
Samo pełnomocnictwo nie wystarczy

5 października weszły również przepisy wykonawcze, tj. rozporządzenie ministra sprawiedliwości (Dz.U. z 2019 r. poz. 1893) w sprawie trybu wydania, formy oraz wzoru zaświadczenia stwierdzającego, że udzielający pełnomocnictwa do odbioru przesyłek na poczcie rzeczywiście sam nie może stawić się w placówce. Wskazują one lekarzom, jak ma wyglądać dokument na temat stanu zdrowia. Samo zatem pełnomocnictwo pocztowe, bez badania i bez druczku od medyka nie wystarczy. Pracownik poczty wciąż może odmówić wydania przesyłki.

Zgodnie z par. 2 rozporządzenia lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie wystawiał zaświadczenie na podstawie osobiście wykonanych badań osoby, która udzieliła pełnomocnictwa pocztowego lub po zapoznaniu się z jej dokumentacją medyczną. Przy czym obydwie te podstawy należy uznać za równorzędne, stosownie do decyzji lekarza./za Gazeta Prawna.pl/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

cron