Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Pyramide » piątek, 7 lut 2020, 16:43

Ciekawe komu przeszkadza to LGBT? może to temu że ktoś tam na gorze /aktualnie/ tak myśli bo ......
A czy czasem Iwaszkiewicz ,Gombrowicz nie wspominali o homoseksualizmie ? A taka jedna z bajek pt Król i król nie wspomina czasem o tym ?
Kiedyś czytałam że <>2017 w Włoszech odbyła się konferencja na temat homoseksualizmu w literaturze i sztuce gdzie właśnie były omawiane m in pozycje w/w autorów
Ciekawe że nie wadzi to zjawisko w śród kleru ? / nie którym nawiedzonym/
Nie widzę różnicy czy orzeł jest na tle flagi LGBT czy na koszulce Pani pierwszej damy
Nie powinien być np. tu i tu ? ale prawo tego nie zabrania
davnbb zgadzasz się z tym "tu i tu" ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » piątek, 7 lut 2020, 19:34

davnbb napisał(a):No mistrzostwo.... żeby w "Kamieniach na szaniec" doszukiwać się dowodów na homoseksualizm Zośki i Rudego. Jakaś dr. po 70 latach interpretuje tekst, a że jest moda na homo to i tutaj coś wymyślimy.
Ja z lekcji j.polskiego pamiętam, że jak robiliśmy interpretację i potrafiłeś ją uzasadnić oraz obronić to nasza nauczycielka oceniała cię pozytywnie nawet jak twoja interpretacja była odmienna od wcześniej ocenianego kolegi.
Kamienie na szaniec nie są dokumentem a tzw. literaturą faktu (odsyłając do wikipedii: Ma przede wszystkim charakter dokumentarny, zwykle jest jednak częściowo beletryzowana. Czerpie z powieści techniki narracji i beletryzacji zdarzeń, z tekstami fachowymi zaś łączy ją rzeczowość i informatywność). Z samej definicji wynika więc, że część zdarzeń, dialogów itp. może być wymysłem autora. Aleksander Kamiński chciał literacko opisać męską przyjaźń dwóch towarzyszy broni, których młodość przypadła na stresującą i pełną niepewności wojenną rzeczywistość. Co ta scena przedstawia? Nie pamiętam już tej książki ale na podstawie zacytowanego fragmentu powiedziałbym, że ciężko ranny żołnierz jest pod opieką swojego przyjaciela żołnierza. Cieszy się z obecności kumpla, szuka pocieszenia i marzy o tym, że nadejdzie czas pokoju. Posiadanie przyjaciela nie czyni z nikogo geja a myślę, że przyjaźń zrodzona w ogniu walki, wspólnych akcji i narażenia życia ma inny wymiar niż przyjaźń dwóch kolegów od kieliszka.
Poszukaj co powiedziała na ten temat pani Danuta Rossman, łączniczka"Zośki: "To są bzdury zupełne! Owszem, razem jeździli na różne spotkania, ale nie widziałam u nich tego typu chęci, ciągotek" - ona była świadkiem wydarzeń i znała bohaterów twojego cytatu. Tutaj jest bardziej wiarygodna niż niejaka dr. Janicka.
Kryspin napisał(a):Aha, czyli geje nie umierali za "godlo", za orla, za flage?
statystycznie rzecz biorąc pewnie umierali. Myślę jednak, że tym bardziej walczyliby o szacunek dla Białego Orła. Poczytaj sobie co myślą byli żołnierze AK o komercjalizacji znaku PW i umieszczaniu jej wszędzie (od pościeli po skarpetki).


Tak mi sie wydaje, ze w Polsce rozmawiamy w kulturze homofobicznej, gdzie zakwestionowanie czyjejs heteroseksualnosci laczy sie z profanacja wartosci narodowych, szczegolnie gdy mowa o bohaterach wystawionych na piedestal przez prawice. Jak, mozna kwestionowac heteroseksualnosc Zoski? Przeciez to taka meska postac, a sama ksywka powinna byc juz niezbitym, jednoznacznym dowodem meskosci Zoski. Sam/a Zoska pisala po uwolnieniu Rudego, tu cytat:

Wziął moją rękę w swoją dłoń i trzymał mocno. Mówił: +Tadeusz, ach Tadeusz, gdybyś wiedział...+. Skarżył się na ból i mówił: +Tadeusz, jak rozkosznie, jak przyjemnie...+. (...) Jęczał z bólu, jednocześnie mówiąc, jak jest szczęśliwy i jak jest rozkosznie. Na chwilę zasnął. Koło 12 Janek obudził się, zawołał mnie, kazał usiąść obok siebie i uścisnąć serdecznie. Te chwile wynagradzały nam wszystko. Potem opowiadaliśmy sobie nawzajem jeden przez drugiego, a bliskość nasza była dla nas prawdziwą rozkoszą. Wreszcie kazał mi się położyć obok siebie, objął mocno głowę i zasnął (...). Mówił, że już będziemy szczęśliwi, że będziemy wreszcie mieszkać razem, że pojedziemy na wieś, gdzie w lecie spędzaliśmy dwa niezapomniane, szczęśliwe dni. (...) Gdy byliśmy razem przyjemność mu sprawiało, gdy trzymałem go za ręce lub gładziłem ręką po głowie. Rozmowa była wtedy była otwarta, szczera i żaden z nas nie krył wtedy swojej niewysłowionej radości i przyjaźni.

Mysle, ze takie meskie uczucie moglo ulegnac sie tylko w jazni prawicowego miesniaka, np. Patryka Jakiego. :roll: Osobiscie uwazam, ze ten tekst niezbity dowod na to, ze Zoska i Rudy byli narodowymi miesniakami i wszelkie imputowanie, ze bylo odwrotnie jest tylko lewacko gejowskim zamachem na wartosci narodowe. :roll:
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez necia55 » sobota, 8 lut 2020, 12:07

A ja znowu swoje :P : homoseksualizm to DEWIACJA , której nie powinno się promować :!: Wiem, że homo -.. byli , są i będą. Ale nie są STANDARDEM ! NORMALNOŚCIĄ ! Więc do jasnej Anielki, nie wciskajcie się na siłę w naszą rzeczywistość!!! Bądźcie sobie gejami, lesbami, ale w swoim świecie ! Bo w tej chwili dochodzi już do absurdu, epatowanie swojej odmienności nie może być NORMĄ w normalnym społeczeństwie. I niech mi nikt nie mówi o tolerancji, poprawności, bo nie o to chodzi ! To jest nisza dewiantów i nie powinno się jej pozwalać na bezczeszczenie symboli narodowych. A dla mnie godło państwowe na tle pedalskiej tęczy to PROFANACJA :!: :!: :!: Nikt nie zabrania "używania" godła, ale niech ono będzie w należytej oprawie :!: i użyte tam, gdzie jest na miejscu :!:
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » sobota, 8 lut 2020, 17:58

Pyramide napisał(a):Nie widzę różnicy czy orzeł jest na tle flagi LGBT czy na koszulce Pani pierwszej damy

No a jednak pewna różnica jest. Sam mam koszulkę reprezentacji z godłem na piersi i uważam, że tam jest on jak najbardziej na miejscu.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » niedziela, 9 lut 2020, 17:11

davnbb napisał(a):
Pyramide napisał(a):Nie widzę różnicy czy orzeł jest na tle flagi LGBT czy na koszulce Pani pierwszej damy

No a jednak pewna różnica jest. Sam mam koszulkę reprezentacji z godłem na piersi i uważam, że tam jest on jak najbardziej na miejscu.


Jezeli uwazasz, ze teczowy orzel to profanacja, to moze powinienes sie pochylyc nad kapslami, paczkami po papierosach I butelkami, ktore laduja w smieciach. Czyz na tych opakowaniach nie ma godla? Zastanow sie troche nad tym, co jest wieksza profanacja - zerwana banderola na ktorej jest godlo, kapsel I butelka lezaca w smieciach z godlem, czy jakis emblemat z kolorowa tecza, ktora jak mniemam, jest powodem dumy dla LGBT?
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » niedziela, 9 lut 2020, 19:38

Weź się nie ośmieszaj wciągając tu w dyskusje banderolę, monety i nie wiadomo co jeszcze. Cofnij się do postu 4: sednem są intencje umieszczenia orła na fladze lgbt a co cesarskie zostaw cesarzowi (czytaj. państwu).
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » poniedziałek, 10 lut 2020, 04:13

Ja sie osmieszam, w jak sposob? Dodam, ze nie ma nic wiecej oburzajacego, dla mnie, niz poslkie godlo ladujace na smietniku. Moze dla Ciebie profanacja jest, ze jakis gej chce zwrocic uwage na swoje prawa obywatelskie umieszaczajac orla w teczy. Tobie lezy, ze godlo laduje w smieciach, ale "pedalom" nie damy hanbic, bo sa dewiantami. Ciekawe podejscie do sprawy... :roll:
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » poniedziałek, 10 lut 2020, 17:19

Kryspin napisał(a):Dodam, ze nie ma nic wiecej oburzajacego, dla mnie, niz poslkie godlo ladujace na smietniku.
No cóż, czas zacząć odklejać banderole i przekazywać je do ponownego wykorzystania -około 2000 roku pamiętam jak pewne osoby chętnie zbierały takie banderole z papierosów i alkoholu w celu umieszczenia ich na wyrobach z przemytu lub domowej produkcji - rząd podniesie jeszcze trochę akcyzę to znowu będzie to opłacalne.

Kryspin napisał(a):chce zwrocic uwage na swoje prawa obywatelskie
A czy ktoś mu zabrał brawa obywatelskie? Ma prawo pracować, płacić podatki, korzystać ze służby zdrowia czy też głosować. Po co w tym celu wykorzystywać orła?
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » poniedziałek, 10 lut 2020, 21:31

davnbb napisał(a):
Kryspin napisał(a):chce zwrocic uwage na swoje prawa obywatelskie
A czy ktoś mu zabrał brawa obywatelskie? Ma prawo pracować, płacić podatki, korzystać ze służby zdrowia czy też głosować. Po co w tym celu wykorzystywać orła?


Warto pochylic nad takim zagadnieniem jak: brak prawa uzyskiwania informacji o stanie zdrowia partnera, kontynuowanie opieki nad wychowywanym razem dzieckiem w przypadku jego śmierci czy dziedziczenie części wspólnego majątku bez podatku od darowizny.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » poniedziałek, 10 lut 2020, 23:55

Kryspin napisał(a):Warto pochylic nad takim zagadnieniem jak: brak prawa uzyskiwania informacji o stanie zdrowia partnera, kontynuowanie opieki nad wychowywanym razem dzieckiem w przypadku jego śmierci czy dziedziczenie części wspólnego majątku bez podatku od darowizny.

A w czym tu gej jest bardziej dyskryminowany od heteroseksualnych związków partnerskich? Ma dokładnie takie same prawa.
Więc to w imię tej swojej walki nosi orła na tęczowej fladze? No na pewno w ten sposób znajdzie więcej zrozumienia dla swojej sprawy.....
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » wtorek, 11 lut 2020, 15:36

davnbb napisał(a):
Kryspin napisał(a):Warto pochylic nad takim zagadnieniem jak: brak prawa uzyskiwania informacji o stanie zdrowia partnera, kontynuowanie opieki nad wychowywanym razem dzieckiem w przypadku jego śmierci czy dziedziczenie części wspólnego majątku bez podatku od darowizny.

A w czym tu gej jest bardziej dyskryminowany od heteroseksualnych związków partnerskich? Ma dokładnie takie same prawa.
Więc to w imię tej swojej walki nosi orła na tęczowej fladze? No na pewno w ten sposób znajdzie więcej zrozumienia dla swojej sprawy.....


Moze, gdyby mieli te same prawa co heteroseksualne pary, nie byloby tej sprawy? Moze, gdyby nie opluwano ich zza rzadowego pulpitu czy ambony nie malowaliby orla w teczy? Nie wiem, porozmawiaj z gejem, moze jakiegos znasz.

Geje maja te same prawa? Nie czytales powyzej, ze nie moga dziedziczyc po partnerze, nie moga sie zapytac o zdrowie partnera w szpitalu tak jak to moze zrobic maz czy zona.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » wtorek, 11 lut 2020, 17:40

Kryspin napisał(a):Moze, gdyby mieli te same prawa co heteroseksualne pary, nie byloby tej sprawy?

Ależ oni mają dokładnie takie same prawa jak heteroseksualne pary. Znam wiele osób heteroseksulanych, żyjących w związkach bez ślubu, mających dzieci itp. i one jakoś nie krzyczą, że oczekują jakiś dodatkowych praw. Zdają sobie sprawę z ograniczeń związków w jakich się znajdują i to akceptują.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » środa, 12 lut 2020, 15:16

davnbb napisał(a):
Kryspin napisał(a):Moze, gdyby mieli te same prawa co heteroseksualne pary, nie byloby tej sprawy?

Ależ oni mają dokładnie takie same prawa jak heteroseksualne pary. Znam wiele osób heteroseksulanych, żyjących w związkach bez ślubu, mających dzieci itp. i one jakoś nie krzyczą, że oczekują jakiś dodatkowych praw. Zdają sobie sprawę z ograniczeń związków w jakich się znajdują i to akceptują.



Twoi znajomi w niczym nie sa dyskryminowani, bo gdyby chcieli sformalizowac swoj zwiazek to mogliby to uczynic. Natomiast dwaj geje, czy lesbijki nie moga w swietle prawa tego uczynic. Rozumiesz roznice?
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez davnbb » środa, 12 lut 2020, 16:28

Czyli podsumowując dwie strony dyskusji można dojść do wniosku, że gościu hańbi (lekceważy, znieważa czy jakby to inaczej nie nazwać) polskie godło ponieważ chce mieć męża. Z pewnością takim zachowaniem zdobędzie akceptacje i zrozumienie w swojej sprawie.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Strefy Wolne od LGBT - wstyd

Postprzez Kryspin » czwartek, 13 lut 2020, 15:04

Nic nie zrozumiales z tej dyskusji. :roll:
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości