Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

HDTV

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Postprzez miro » poniedziałek, 11 wrz 2006, 03:02

Ciekawy jestem jak stoja w Polsce Plany wdrozenia HDTV ( TV wysokiej rozdzielczosci). Czy juz sie cos nadaje w HDTV, lub czy sa jakies plany. Jak to stoi w Zachodniej Europie. Ponoc Francja miala w tym przodowac. Czy ktos cos wie na ten temat?
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez kirgiz » poniedziałek, 11 wrz 2006, 09:41

Z tego co czytałem to TVN startować ma na dniach z nowym kanałem w tej technologii. A kanał Cyfra+ już przeprowadzał jakieś testy. Ale według mnie jest to jeszcze "pieśń przyszłości" gdyż za mało ludzi posiada telewizory i dekodery umożliwiające korzystanie z HDTV. Więcej informacji znajdziesz tu: http://www.medialink.pl/media/?telewizj ... 5&id=34104
kirgiz
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » poniedziałek, 11 wrz 2006, 17:25

dzieki za link kirgiz. Czyli dla takiego jak ja, ogladajacego TV raz na tydzien, to sie nie oplaca wydawac pieniedzy na to cacko :)
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez kirgiz » środa, 13 wrz 2006, 14:50

Miro / Ja wychodzę z założenia, iż mało jest rzeczy które opłaca się kupować kiedy są nowinkami. Raz, że są chorendalnie drogie - przez co koszt jest zupełnie nie adekwatny do możliwości. Dwa - kiedy nowa technologia już trochę "okrzepnie" to wtedy jest bardziej dopracowana, mniej zawodna no i tańsza :)
kirgiz
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » sobota, 16 wrz 2006, 09:23

kirgiz, podobnie do Ciebie wychodze z zalozenia, ze jesli stare dziala, to po co zmieniac na inne. Dzieki Bogu nie wszyscy mysla jak my, bo technologia nie posuwalaby sie na przod :) W Stanach wszystkie stacjie TV powinny nadawac w HD do roku 2009, a ci bez odbiornikow HD beda musieli zakupic nowe odbiorniki albo dekodery. Mam jeszcze kilka lat na zmiane pogladow, co przyjdzie wolniej niz rzeczywistosc :)
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez adziam » sobota, 16 wrz 2006, 16:52

Witam,
w Niemczech mozna zamowic caly pakiet telewizji cyfrowej Premiere za jedyne 52 EUR:oni nadaja w HD.
Oprocz tego jest jeszcze tez osobny kanal sportowy Arena za jedyne 14 EUR miesiecznie.Procz tego Sat 1 i Pro 7 sa tez dostepne w HD.NIe chcialam wierzyc ale roznica jest zniewalajaca.NAwet dla takich laikow jak ja.Polecam zatem i pozdrawiam.
adziam
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Ja » piątek, 22 wrz 2006, 18:16

miro napisał(a):Ciekawy jestem jak stoja w Polsce Plany wdrozenia HDTV ( TV wysokiej rozdzielczosci). Czy juz sie cos nadaje w HDTV, lub czy sa jakies plany. Jak to stoi w Zachodniej Europie. Ponoc Francja miala w tym przodowac. Czy ktos cos wie na ten temat?

Na HDTV trzeba jeszcze chwilę poczekać.
Jak sama nazwa wskazuje, "high definition" wymaga ogromnych mocy obliczeniowych i przepustowości, większych, niż dają dziś najszybsze komputery osobiste z prockami dual-core i 2-ma kartami graficznymi.

Chodzi o to, że transfer jest cyfrowy, tzn kompresowany codeciem typu WMV (windows media video), lub divx lub xvid.
Aby rozpakować strumień z takiego codeca na rozdzielczość HDTV w dobrej jakości, trzeba około 20 pecetów ze specjalistycznym hardwarem. Nie mówiąc już o PIP itp.

Pierwsze urządzenie które jest w stanie sprostać wydajnością (płynącą z architektury) ma być PS3. Tam ma być procek 7-rdzeniowy, czyli 7x więcej jednostek kalkulujących w jednej chwili a także nośnik optyczny dużej pojemności. A to się równa HDTV.
Ja
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 4 wrz 2006, 16:20
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Ja » piątek, 22 wrz 2006, 19:05

Ups, pisząc poprzedniego posta miałem na myśli coś większego niż HDTV tzn 1080p :)
HDTV to już żadna nowość, chyba, że w polsce.

W tym zalinkowanym artykule trochę namieszali pojęciami, bo trudno wyczuć, czy chodzi im o IPTV czy HDTV i chyba sami nie wiedzą, co chcą uruchomić :)
HDTV to ilość pixeli a IPTV to video on demand i interaktywność.

Dziś możesz sobie ściągnąć filma w HDTV, do tego napisy po polsku i nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpalić to na plazmie 50" np. z komputera, konsoli czy innego pudła.
Jakość jest lepsza niż z wypożyczalni DVD (gdzie lektora również ciężko uświadczyć).
Telewizja nie jest już do niczego potrzebna, wystarczy tylko odpowiedni sprzęt i szybkie łącze i oglądasz co chcesz, w hi-def i megaduper surrondzie za rozsądną cenę.
Dlatego Ci od tradycyjnej TV tak się miotają, bo to ich ostatnie podrygi. Wiedzą, że albo w to wejdą, albo pójdą z torbami. A TPSA kontrolując większość ruchu w internecie (limity transferów, łącza międzynarodowe), teraz im może zrobić akuku ;) Więc i wypowiedzi jak w amoku.
Ja
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 4 wrz 2006, 16:20
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Ja » piątek, 22 wrz 2006, 20:19

Ha :)

http://wiadomosci.onet.pl/1407293,327,item.html

A tu taki news:) Jednak gadanie o "nowej generacji" to zwykły bełkot, bo takie urządzenia od dawna działają w USA (TiVO) dobre 5 lat i nikt tam tego nie określna "nową generacją".
A podobnych programów to w intenecie już teraz jest na pęczki.

Ale to: http://www.microsoft.com/tv/IPTVEdition.mspx owszem, co innego...

Bo neostrada 8MB (czy 7 w sumie) to nic innego jak neostrada HTDV :) Bo tyle dokładnie ma strumień HDTV, a że TPSA nie chce mieć za wcześnie konkurencji, to narzuca limity.... bo tutaj właśnie chodzi o blokowanie dystrybucji mediów. No i wszystkie urządzenia TPSA supportują unicastowanie, tj nadawanie tak jak w tradycyjnej telewizji - jednego sygnału dla wszystkich.
Słowem zaczaili się tak solidnie, że rynek TV wpadł w panikę i słusznie, bo to ich koniec, przynajmniej w obecnej formie.

Dlatego konkludując, HDTV to mały pryszcz w sumie, zapowiedzi na ten temat to takie zgrzyty tonącego titanica, a w/w "nowa generacja" to reanimacja trupa a przyszłość jest w intenecie, gdzie wszyscy przy pomocy odpowiedniego oprogramowania mogą mieć własną telewizję, nie muszą posiadać koncesji, wykupywać miejsc na satelicie itp, wystarczy trochę szybszy uplink i mieć co pokazać i tutaj rodzi się niezła konkurencja :) Ja mogę bez problemu nadawać przez internet kablowy na telewizor co chcę i jedynie muszę sie dogadać z właścicielem prezentowanych materiałów. Bez koncesji. I przede wszystkim internet wciąż jest chroniony przez prawo.
Jeśli rydzykowi cofną koncesję, to co zrobi? Będzie nadawać przez internet...
Ale mi się wydaje, że oni go zakonserwują w TV tak, że chyba jednak go internet ominie.
Tak samo jak gęba leppera, powinna nie wychodzić poza telewizor ;)
Ja
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 4 wrz 2006, 16:20
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez che givera » sobota, 23 wrz 2006, 12:06

Najnowsze informacje są tutaj: http://film.onet.pl/0,0,1407745,wiadomosci.html
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości