Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

co robicie w tym mieście?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez ja79 » wtorek, 12 wrz 2006, 23:56

tak sie zastanawiam czy są ludzie którzy np

-jeźdżą w nocy po stacjach benzynowych aby kupić czekolade (koniecznie) lindta z orzechami bo projektowanie w inwentorze/3d maxie tak mnie wkurza że tylko czekolada może mnie naprawić

-szukają odpowiedniej knajpy na "swój" lokal ale żadna jakoś nie pasi -niby stolarnia ok ale żeby potańczyć można było
(od pieczątki w klimacie wypada mi dziura w nadgarstku;)

-wrócili po latach studiów w dużym mieście i próbują sie zaklimatyzować i pogodzić z faktem że można obejść całe "miasto" w 1 dzień

-zastanawiają sie dlaczego to miasto nie zmieniło nazwy z BB na Sfera

-nie ciągną sie jak gumy do żucia po owym markecie chyba ze strachu że zaraz im sie "miasto skończy" itp itd


Mieszkam rok już w tym mieście i obserwuje co sie dzieje może ktoś coś ma do powiedzenia, mam pare pomysłów na Bielsko mogłoby być fajne i żyje nadzieją że jest fane
Ludzie macie jakieś pomysły jak rozkręcić fajne życie toważyskie w tym mieście?

ps. byłam ostatnio u fryzjera (nie trendy- bo to nie te trendy) i dowiedziałam sie że niestety mój naturalny brązowy kolor włosów nie jest w modzie... ale Pani miała "obrysowane" usta i tipsy więc nie brałam jej zbyt poważnie
Czy jest zwykły fryzjer w Bielsku?
ja79
użytkownik
 
Posty: 25
Na forum od: 12 wrz 2006, 23:22

Postprzez magda_s » środa, 13 wrz 2006, 08:28

tez wrocilam po studiach z wiekszego miasta (Wroclaw - bardzo przyjemny)
tez lubie to miasto i strasznie mi robi sie przykro, kiedy ludzie stad wyjezdzaja (szczegolnie mlodzi i zdolni) - poprostu niedlugo nie bedzie z kim porozmawiac :(
tez brakuje mi takiej knajpy z TA atmosfera - przyjemne wnetrze, fajni ludzie, dobra muzyka.

a dobry fryzjer? Taki normalny? Normalna jest Agnieszka (nie ma tipsów) - Na tylach "Pod Orłem" - pracownia Colette tel.(033) 816 69 58 - polecam. Ja dlugo szukalam (raz nawet zrobili mnie na blond :) , a jestem brunetką ), ale Aga jest naprawde w porzadku.
magda_s
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez lukass » środa, 13 wrz 2006, 15:28

ja czasami jezdze do tesco na drugim koncu bielska, tak kolo 24 albo i pozniej bo mam ochote na cos dobrego albo po jakies picie albo sie poprostu wyrwac z domu (programowanie o takich porach czasami mnie meczy), moge w sumie na stacje, mam niedaleko ale lubie sie przejechac przez miasto :), wracam najczesciej zygzakiem na osiedle zeby bylo dluzej...
lukass
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 13 wrz 2006, 15:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Merlin » środa, 13 wrz 2006, 21:04

fryzjer...
ja do fryzjera chodziłem do 2000 roku. taki starszy gościu. miał zakład na Rynku (który się wtedy nazywał Plac ZWM), ale potem się przeniósł na ulicę chyba to jest Orkana (dawniej Waryńskiego) ta od Wzgórza pod murami Bielska a potem taka bardzo stroma, wykładana kostką. i chyba do dzisiaj tam urzęduje - nie wiem na 100% - jeszcze nie byłem u fryzjera w nowym 1000-leciu :)))...
ale zawsze ciął mnie jak chciełem - i zawsze cierpliwie znosił moje różne fanaberie - począwszy od wygalania karku bez cięcia włosów a skończywszy na goleniu maszynką na pół zapałki...
a jeszcze byłem kilka razy u fryzjera na Bohaterów Warszwy, zaraz przy portalu do tunelu, ale to też było dawno w 1982/83-im... tam obcinał taki wysoki, postawny fryzjer. nie wiem czy to jeszcze istnieje.

a propos powrotów...
mnie nie dane było wrócić...
żyję trochę jak na wygnaniu...
na szczęście jak wyjdę na dach i jest ładna pogoda to na horyzoncie widzę Besid Mały...
chociaż tyle...
So here I am once more, on the playground of my broken heart, one more experience, one more entry in a diary self penned...
/D.W.Dick-Fish,Marillion/
Merlin
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez ja79 » środa, 13 wrz 2006, 22:26

fajnie że sie odezwaliście,
też bardzo lubie to miasto i poza tym jest piękne (moja art dusza sie ma czym karmić)
choć po pobycie w dużym mieście brakuje mi "żarłodajni 24h" (teraz badam jedzonko w kurcze pieczone- kebab i kubek;) ale o 8 w nocy ciągle coś im brakuje a to bułki a to kebabu ale polecam-za klimczokiem i w Kauflandzie)
ale jedno jest pewne ta przaśność i brak ludzi na ulicy w nocy działa na mnie kojąco- troche sie zmęczyłam dużym miastem (naprawde da sie)
macie jakiś pomysł na Bielsko? ja uważam że powinniśmy podpiąć sie do "mody na Kraków" i troszke na tym pojechać
niestety nie mamy magnesików w mieście które byłyby niepowtażalne dla potencjalnego turysty (wg mnie miasto jeszcze nie jest gotowe na przyjazd turystów) co o tym myslicie?
ja bym wywaliła droge główną posadziła trawe i drzewa i puściła starodawny tramwaj od żwirki wigury do dworca (tak wiem jestem radykalną idealistką ;)
ps. wygnanie to widok na rondo rataje gdzie w ciągu godziny przejeżdza 40 karetek
i serwowanie pyr z gzikiem- wież mi to inny świat, inna mentalność...
ja79
użytkownik
 
Posty: 25
Na forum od: 12 wrz 2006, 23:22

Postprzez BBA » czwartek, 14 wrz 2006, 20:46

Polecam Ci galerie wzgórze albo u Kukieły jak kto woli, szczególnie mam na myśli ogródek - dla mnie osobiscie rewelacja - czuje sie tam jak Kazimierzu :) A pare milych chwil tam mialem - jak kazdy w trakcie studiow:)
Po powrocie zderzenie BB z duzym miastem w ktorym sie zazwyczaj mieszkalo 5 lat jest niebagatelny ale w moim przypadku to byl swiadomy wybor i jakos tak mi dobrze z tym faktem.
Wiecej wiary dziewczyno - nie sama sfera zyje to miasto - wbrew pozorom jest cala masa rozrywek tylko trzeba miec pare groszy na zbyciu - ot cala prawda.
BBA
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez magda_s » piątek, 15 wrz 2006, 14:13

Ciekawe, że miasto stara się stworzyć jakieś ciekawe centrum miasta, jakos je aktywować przez takie inwestycje jak Sfera i Sfera 2, a jakos przyjemniej siedzi sie w malej knajpce u Kukioły.
Centrum pewnie bedzie bardziej aktywne, wystarczy popatrzec ile ludzi jest w Sferze. Licze na to, ze ten ruch ludzi aktywuje 11 Listopada i tereny w pobliżu.
W sumie ciekawy temat... ludzie przyjemniej sie czuja na "starówce" w otoczeniu zabytkowych kamieniczek, moze one tworza taki niepowtarzalny klimat. A wiec jak powinna wygladac ta nowoczesna architektura, zebysmy tez czuli sie w niej dobrze?

A co to Bielska... to jak tu nie kochac tego miasta - 10 minut na rowerze i jest sie w gorach :) rewelacyjna pogoda, male piwko w barze strudzonego rowerzysty - ten widoczek przed knajpa na gory - ach :)
magda_s
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez ja79 » piątek, 15 wrz 2006, 22:18

hihi, mic dodać nic ująć a propos gór rowerów i żagli (jutro sie wybieram:)
BBA żle mnie zrozumiałeś - nie przepadam za sferą, Kukiołe znam lata lata a do Bielska wróciłam również świadomie (nie wiem na jak długo) pomimo że studiowałam w "wielkim"* Poznaniu po którym z pewnością mogłam wyjechać w jeszcze większy świat.
*Wielki dlatego że komu wspomne o tym mieście to z respektem kiwa głową, mam odmienne zdanie o tym mieście i jego mieszkańcach dla mnie nie ma żadnej wielkości choć jest wiele żeczy za które trzeba cenic Wielkopolske.Ale to inny temat
Znam w Bielsku faktycznie magiczne miejsca jest ich wiele min takim jest zdecydowanie ogródek u Kukioły.
Wróciłam do swoich korzeni bo było mi to potrzebne i naprawde ciesze sie że tak zrobiłam nie żałuje że tu jestem, poza tym mój zawód jest bardzo specyficzny i znależć prace w nim w dużym mieście czy Bielsku jest równie trudno więc co za różnica.
POza tym zaraz mi zrobią wyciąg narciarski na szyndzielnie (prawie pod domem;) i wybudują baseny termalne w jaworzu- po co gdzieś wyjeżdżać:] jest miło i przyjemnie a przede wszystkim swojsko i pięknie pomimo brudu.
ps. wybauszałam oczy kiedy widziałam poznaniaków -mieszkańców kamienic zamiatających o 2 w nocy! podwórka - nikt im tego nie kazał, a u nas na wzgórzu na przystanku nawet sita bywa od wielkiego dzwonu cóz Polska to różnorodny kraj.
czy ktoś wie jak zdobyć nalepke z białym orłem z napisem kocham polske? widziałam dziś na aucie taką
ja79
użytkownik
 
Posty: 25
Na forum od: 12 wrz 2006, 23:22

Postprzez fotografia » czwartek, 21 wrz 2006, 14:44

O tak! tramwaje byłyby super!
Kiedyś chyba było lepiej,zwłaszcza pod zamkiem,kiedy był tam szereg sklepików.
Ale oczywiście jakiś pajac zarządził,aby to zlikwidowac/zamurowac.
Może dałoby się tam jeszcze coś zrobic...?
fotografia
nowicjusz
 
Posty: 19
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez novy » piątek, 22 wrz 2006, 10:48

MERLIN - ta ulica cały czas nazywa się WARYŃSKIEO. ORKANA jest poniżej. Pan Józio dalej tam urzęduje i z tego co wiem powodzi Mu się całkiem nie źle. Jeżdżę z os. Langiewicza na moje stare "tereny łowieckie", żeby zrobić porządek na głowisi.
JA 79 - otworzyłaś mi oczy - dzięki! Cały czas zastnawiałem się gdzie kryje sie tajemnica SFERY. A to przecież "całe miasto"! No tak. Żeby być TRENDY trzeba swoje odsiedzieć na którymś z murków w Sferze i powdychać smród spalonego tłuszczu po frytkach lub popcornie. Odwiedzić KINOPLEX po to, żeby nie wiedzieć nic z filmu bo trzeba się pilnować aby nie zwymiotować z rozchodzącego się zapachu prażonej kukurydzy. Zgroza!
Ja stary indianin (kiedyś) z centrum miasta znalazłem swój rezerwat.
Proponuję wycieczkę - dla wygodnych autobusem linii nr. 15 do końca trasy na ul Tuwima a spacer dla aktywnych ulicami Tuwima w kierunku os. Langiewicza, do ulicy Urodzajnej, później ulicą Łagodną można zejść do Straconki. Można też od skrzyżowania ulic Łagodnej i Urodzajnej podejść do nowowybudowanego, pięknego krytego basenu. Obowiązkowy jest aparat fotograficzny, żeby później nie żałować, chociaż zawsze można wrócić. Widoczki, no sami określicie. Proponuje je wszystkim tym, którzy znają miasto tylko od środka. Na tej wycieczce mogą mieć Je u swych stup!
novy
użytkownik
 
Posty: 42
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez novy » piątek, 22 wrz 2006, 11:26

FOTOGRAFIA - ten piękny szereg sklepów pod zamkiem jest nie do przywrócenia. Sam kupowałem tam pocztówki tzn. takie płytki plastikowe z nagraniami ówczesnych topowych wykonawców. Tak na marginesie, ten sklepik został przeniesioni na pl. Żwirki i Wigóry. To jest sklepik z pamiątkami. Oczywiście płytek już nie sprzedają. Pamiętam ówczesną ul Zamkową. Dzisiaj w tamtej postaci niemożliwa. Dzisiaj w godzinach szczytu jest tam tłoczno. Dawniej ta ulica była o połowę węższa z torem tramwajowym, którym jako szkrab jeździłem JEDYNKĄ z ojcem do Cygańskiego lasu na skocznię narciarską, albo na Błonie. AH!
novy
użytkownik
 
Posty: 42
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez novy » piątek, 22 wrz 2006, 11:40

FOTOGRAFIA - sklepy z podzamcza nie zostały zamurowane ale wyburzone, co można zobaczyć na którymś portalu w starych fotografiach o B-B. Byłem tam wtedy i gdy obejrzałem fotki z tej operacji........

A czy ktoś z forumowiczów pamięta metalowe barierki przy PIGALU ? Nad fontanną ? Dzisiaj rozebraliby je złomowicze. Barierki były miedziane.
novy
użytkownik
 
Posty: 42
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez :o) » piątek, 22 wrz 2006, 19:52

robic w bielsku to zbytnio nie ma no ale mi sie nigdy nie nudzi na osiedlu =) fajny jest np krzyz na 3 lipkach polecam zwlaszcza jak jest zachod slonca w tedy jest slicznie =) a tak to cyganski las i blonia =) ale zato nie nawidze sfery :/ to jest jeden wielki syf gdzie siedza same niesmigane malolaty i podrywaja starszych chlopakow i mylsa ze sa ladne z ta kilogramowa tapeta =) ale to tak poza tematem =) a jak chcesz jakies takie poznac to mozesz isc na five do klimatu w niedziele =)
Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.
:o)
użytkownik
 
Posty: 32
Na forum od: 6 wrz 2006, 19:22

Postprzez Kamczorka » wtorek, 7 lis 2006, 21:28

Zgadzam się z :o) co do Sfery bo sama chodzę tam kupować ubrania i jak witają mnie te zamulone twarze tych pseudoskejtów i tych wytapetowanych panienek siedzących przy fontannie to sama zaczynam się zastanawiać co się dzieje.Nie wiem po co wybudowali tą całą Sferę.Mogli tylko w mieście przy 11 Listopada dać parę fajnych sklepów,gdzieś tam zrobić dyskotekę i nie demolować kin i byłoby wspaniale,a tak to aż żal patrzeć na tych gówniarzy tzw.dzieci Sfery.
Kamczorka
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 7 lis 2006, 21:13

Postprzez banan.eu » środa, 8 lis 2006, 00:01

Kamczorka napisał(a):żal patrzeć na tych gówniarzy tzw.dzieci Sfery.

:lol: :cool: tekst tygodnia,a teraz serio...mi sie w sferze podoba tylko ochrona...;)
po prostu debesciaki :)
wracajac do tematu...bielsko jak bielsko..nie krk nie wroclaw...po prostu Bielsko.
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

cron