Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Siedząca młodzież w autobusach.

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Lina-ha » wtorek, 14 lis 2006, 06:43

W niektórych autobusach jest nawet taki napis "Ustąp miejsca starszej osobie" a rzeczywistoś jest taka. Wszystkie prawie miejsca są zajęte przez uczniów i studentów, a obok stoją osoby nawet 70 i ponad lat trzymające się poręczy obiema rekami. Siedząca młoda osoba , zapatrzona w okno udaje że tego nie widzi. Smutne to i żenujące. Ciekawa jestem wypowiedzi mając świadomośc ,że wiekszośc dyskutujących na forum to młodzież.
Lina-ha
użytkownik
 
Posty: 22
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez no nick » wtorek, 14 lis 2006, 09:11

Niech sobie chociaż teraz posiedzą. Przecież na starość będą musieli stać.
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie."
Immanuel Kant
no nick
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » wtorek, 14 lis 2006, 16:15

Ja głupio się czuję, gdy w autobusie młoda dziewczyna wstaje na mój widok.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Sheena » wtorek, 14 lis 2006, 19:41

Mnie wkurza,kiedy siedzę w autobusie,wszedzie pełno wolnych miejsc,a mnie 2 staruszki wiszą nad głową i dyskutują podniesionym tonem na temat niewychowanej młodzieży,zamiast usiąść kawałek dalej.Miłym,normalnym staruszkom ustępuję miejsca zawsze,pomagam usiąść,nawet zakupy wyniosę przy wysiadaniu,stetryczałym,które nawet kobietę w ciąży potrafią swoim gadaniem zmusić do ustąpienia miejsca-nigdy.Ani tym,które mimo wieku nie znają zasady,ze najpierw się wysiada,a potem wsiada i pchaja się jak tylko kierowca drzwi otworzy,blokując matki z wózkami,dzieciaki z cieżkimi plecakami itd.Dobre wychowanie i okazywanie szacunku nie powinno być obowiązkiem tylko i wyłącznie młodych,ale starszych także,bo to od nich ci młodzi sie uczą.Najpierw powinni dac dobry przykład a potem wymagać,inaczej zawsze bedą ignorowani.
Sheena
użytkownik
 
Posty: 204
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez :o) » wtorek, 14 lis 2006, 20:29

haha najgorsze jest to jak sobie siedze w autobusie i przyjdzie starsza pani i zacznie dyszec nad tobia i udawac chora a jak sie ja pusci to na siedzenie polozy torby i dalej stoi =)
Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.
:o)
użytkownik
 
Posty: 32
Na forum od: 6 wrz 2006, 19:22

Postprzez basianek » wtorek, 14 lis 2006, 21:23

:o) napisał(a):a jak sie ja pusci to na siedzenie polozy torby i dalej stoi =)

- debilizm
Ja zawsze jak jest miejsce w autobusie to sobie usiądę. A jeśli ktoś chce se usiąśćto niech idzie tam gdzie jest wolne. No oczywiście gdy nie ma miejsca w jelcznie :) lub innym busiku to wstanę. I tak się zachowuje cała reszta mojej klasy, gdy jedziemy gromadą w szóstkę na przykład.
Sheena napisał(a):Ani tym,które mimo wieku nie znają zasady,ze najpierw się wysiada,a potem wsiada i pchaja się jak tylko kierowca drzwi otworzy,blokując matki z wózkami,dzieciaki z cieżkimi plecakami itd

to rzeczywiście jest bardzo wkurzające. Normalnie nie do wytrzymania. :mad:
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez Gonix » czwartek, 16 lis 2006, 22:34

Jestem młoda osóbką bo mam dopiero 18 lat, ale cierpie na hipotonie ortostatyczna, ogólnie nie wolno mi stać, tym bardziej jak jest dużo ludzi wokół mnie i malusio powietrza. Z zewnątrz wyglądam na osobe bardzo zdrową, której nic nie dolega. Jadąc autobusem staram sobie siąsc by nie zemdleć, ale czasem jest mi głupio, jak siedze sobie a strasze osobki patrza na mnie niemiłym wzrokiem, aż czasem załuje, że nie mam na czole wypisanego tekstu: "nie wolno mi stać".
Miałam kiedyś sytuacje, że Pan w granicach wiekowych 40-50 zaczął ze mną dysktowac, że powinnam mu ustapić miejsca (a chciał siasc bo koło mnie siedział jego kumpel i pewnie chciał sobie z nim pogadać) gdy odpowiedziałam do niego grzecznie ze przkro mi ale nie ustapie ponieważ jestem chora, zaczał po mnie wrzeszczeć, że kłamie itd ze wyglądam na zdrową, strasznie nie fajna sytuacja to była. Sadze, że osoby starsze też powinny mieć troche wyrozumiałości dla młodzieży.
"Przestań być pasażerem swego życia, zacznij być kierowcą."
Gonix
użytkownik
 
Posty: 51
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » piątek, 17 lis 2006, 09:46

Nigdy nie zapomne zdarzenia, ktore przytrafilo sie mojemu w podeszlum wieku wujkowi. Jadac we Filadelfii autobusem, stojac nad mloda murzynka skomentowal po polsku.
- a ustapila by miejsca starszemu ta mloda krowka.
Ona wstajac odparla.
- a niech sobie stary byczek siadnie.
Na podstawie historyjki Gonix widac jaki w Polsce jest brak tolerancji.
Wszyscy domagaja sie swych praw, nie ustosunkowujac sie do innych ludzi potrzeb.
Pewny jestem, ze zamiast dochodzenia swojego sila, a poprostu prosba o zwolnienie miejca, konfliktu niebyloby. Mlodziez jest taka jak ja wychowali starsi i do siebie tez powinni miec zal.
Ostatnio edytowano piątek, 17 lis 2006, 09:50 przez miro, łącznie edytowano 1 raz
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez bielewa » piątek, 17 lis 2006, 11:52

tak macie racje ja mam schorzenie stawów stanie to dla mnie ból poza tym zawsze jeżdze z mała córka zdarza sie że wstaje ale naprawde starszym niepełnosprawnym czy ciężarnym nikt nie wie ile to kosztuje i zgadzam sie z Gonix moja niepełnosprawność widac dopiero jak sie poruszam jak stoje nie a boli tal samo...
bielewa
użytkownik
 
Posty: 102
Na forum od: 24 wrz 2006, 21:21

Postprzez Gonix » piątek, 17 lis 2006, 20:23

Nio tak, ale starsi ludzie włąśnie zwracają uwage (nawet nie wiem czy można tak to nazwać, bo oni od razu mówią z pretensją w głosie) młodziży, a nikt nie liczy się z tym, że teraz młodzież jest cześciej bardziej schorowana niż wiekszość osob starszych.
Ja to mam tak, że mdleje, ale jak już czasem widze ten wzrok na sobie w busie to wstaje bo aż mi głupio, jak coś to oni będą mieli pożniej problem z wzywaniem pogotowia :) (choć jeszcze pewnie bym sie nasłuchała, że się naćpałam czy coś)
"Przestań być pasażerem swego życia, zacznij być kierowcą."
Gonix
użytkownik
 
Posty: 51
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Lina-ha » środa, 6 gru 2006, 06:40

Tak jak myślałam. Bardzo mało wypowiedzi. No i oczywiście wszystkiemu winni starsi ludzie. Źle wychowali swoje dzieci, więc ich dzieci też żle wychowali swoje dzieci, więc mamy młodzież jaką mamy. Są starzy i schorowani albo udają że są chorzy, więc stoją i dyszą. Są żle wychowani więc pchają się pierwsi do autobusu, a i tak wszystkie mjesca są zajęte więc mają czelnośc jeszcze głośno to skomentowac. A biedni młodzi ci oczywiście zdrowi siedzą sobie i mysłą że tak czy inaczej mają przechlapane więc po co stac jak lepiej źle siedziec.
Lina-ha
użytkownik
 
Posty: 22
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez basianek » środa, 6 gru 2006, 10:43

Nie czaje tego co napisałeś/aś :/
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez Julka » środa, 6 gru 2006, 12:26

basianek jesli nie rozumiesz wypowiedzi Lina-ha, to jest juz po prostu zastraszajaco smutne. Jak czytam wasze wypowiedzi, to nie wiem czy mam sie smiac, czy plakac. Z wiekszosci wypowiedzi wynika, ze mlodziez jest slaba i schorowana, a ci bezczelni, niewychowani starsi ludzie pchaja sie i osmielaja sie oczekiwac, ze ustapicie im miejsca w autobusie. Czy nikt wam nie powiedzial, ze z reguly im czlowiek starszy tym jest slabszy i cierpi miedzy innymi na rozne choroby zwiazane z wiekiem? I zapewniam was, ze tych dolegliwosci najczesciej tez nie maja wypisanych na twarzy! Oczywiscie zdarzaja sie WYJATKI od reguly: np. mlodzi ludzie, ktorzy sa slabi i chorzy, albo starsi ludzie, ktorzy sa zdrowi. Ale to sa wyjatki, a nie regula! Jak teraz nie rozumiecie tych spraw, to zrozumiecie wczesniej niz sie tego spodziewacie - czas leci nieublaganie szybko.....i wy bedziecie sie starzec i zaczniecie sie "delektowac przyjemnosciami podeszlego wieku", a wasi nastepcy oddadza wam z nawiazka to, czego nauczyli sie od was. Pozdrawiam i zycze spokojnej i szczesliwej starosci :)
Julka
użytkownik
 
Posty: 89
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pedros » środa, 6 gru 2006, 13:25

Podam przykład: siedzi matka z dzieckiem na podwójnym siedzeniu w autobusie obok stoi starsza osoba. Dziecko jest małe więc matka spokojnie może je posadzić sobie na kolanach. Ktoś w koncu zwaca uwage matce żeby dziecko ustąpiło miejsca staruszce. Na to matka odpowiada : "Przecież moje dziecko też ma bilet". No i co??? Problem w tym że matka nie rozumie że nie chodzi o bilet ale o dobre wychowanie. Aż wstyd przyznać że matka powinna być dobrze wychowana gdyż ma wyższe wykształcenie i pracuje w urzędzie. Życze spokojnej starości wszytskim.
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » środa, 6 gru 2006, 16:16

Az sie prosi tu dopisac:
Skutki kilkudekadowego socjalistycznego wychowania na zasadach rownosci.
Wszyscy jestesmy rowni, wszystkim sie wszystko nalezy.
Pal licho dobre wychowanie i moralne zasady.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości