Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Tylko do chrześcijan: Czy przyjmujemy naukę Biblii w całości

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez długi » czwartek, 28 gru 2006, 10:52

Czy tylko w jakiejś części?
Czy możemy sobie wyrzucić z niej, na przykład, NIE CUDZOŁÓŻ, bo to "przestarzałe i nieżyciowe" ?
Albo KOCHAJ BOGA CAŁYM SERCEM ? Bo to przesada?
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez długi » czwartek, 28 gru 2006, 10:55

CAŁE Pismo przez Boga jest natchnione

(2 List do Tymoteusza 3:16)
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez długi » czwartek, 28 gru 2006, 11:04

Jezus powiedział:
„…a Pisma nie można odrzucić.”


(Ew. Jana 10:35, Biblia Tysiąclecia)
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez długi » czwartek, 28 gru 2006, 11:06

Sobór Watykański II
KONSTYTUCJA DOGMATYCZNA O OBJAWIENIU BOŻYM
KO 11.. Kościół uważa księgi tak Starego, jak Nowego Testamentu w całości za święte i kanoniczne
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez długi » czwartek, 28 gru 2006, 11:09

Drugi Sobór Watykański
KONSTYTUCJA DOGMATYCZNA O OBJAWIENIU BOŻYM
KO 11.. Kościół uważa księgi tak Starego, jak Nowego Testamentu w całości za święte i kanoniczne dlatego, że spisane pod natchnieniem Ducha Świętego (por. J 20,31, 2 Tm 3,16, 2 P 1,19-21, 3,15-16) Boga mają za autora i jako takie zostały Kościołowi przekazane.
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez olek » czwartek, 28 gru 2006, 11:19

dlugi, przestan prowokowac. Wiem, ze nie zgadzasz sie z tym co piszesz, nie myslisz tego co tutaj wyrazasz.
P.S. Chyba masz jakiegos wirusa w Twoim komputerze, bo namnazaja Ci sie te same, albo prawie te same wpisy.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Żyła » czwartek, 28 gru 2006, 11:55

A co Ty tutaj robisz?
Długi zaprosił tutaj wyraźnie tylko chrześcijan.
"PRECZ Z NIEWOLĄ STEREOTYPÓW"
Just do it and feel the kick! BE FREE !
My name is common sense
Żyła
użytkownik
 
Posty: 52
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Żyła » czwartek, 28 gru 2006, 11:58

Fajnie, że wreszcie ktoś ruszył ten temat.
Znudziło mi się juz kibicowanie.

Nie pamiętam w ktorym miejscu NT pisze, że Bóg jest cierpliwy, ale "nie łudźcie się, że BÓG pozwoli się z siebie naśmiewać."
(chrześcijanie sobie znajdą choćby w wyszukiwarce)
"PRECZ Z NIEWOLĄ STEREOTYPÓW"
Just do it and feel the kick! BE FREE !
My name is common sense
Żyła
użytkownik
 
Posty: 52
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Żyła » czwartek, 28 gru 2006, 12:01

A w innym miejscu Pismo Święte mówi do "poprawiaczy" BOGA:

(6) "... chcecie przejść do innej Ewangelii. (7) Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.
(8) Ale gdybyśmy nawet my (apostołowie) lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy niech będzie przeklęty!
(9) Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście NIECH BĘDZIE PRZEKLĘTY!

(List do Galatów 1:6-9, Biblia Tysiąclecia)
"PRECZ Z NIEWOLĄ STEREOTYPÓW"
Just do it and feel the kick! BE FREE !
My name is common sense
Żyła
użytkownik
 
Posty: 52
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » czwartek, 28 gru 2006, 12:19

masz troche racji Zyla, nie jestem jeszcze chrzescijaninem, bo sie nim dopiero staje.

A propos Twojego "A co ty tutaj robisz?", to mysle ze nie powinienes uwazac chocby skrawka tego forum za swoja wlasnosc albo wlasnosc Twojego ideowego kolegi Dlugiego.

Wprawdzie dlugi zwraca sie tylko do chrzescijan, ale nie powiedzial, ze do niego maja sie zwracac jedynie sami chrzescijanie.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez bielszczanin » czwartek, 28 gru 2006, 12:33

Cze, Żyła!
Wracasz na boisko? Fajnie.
Masz racje: pojawiaja sie "poprawiacze" PANA, Boga.
A propos: przypomniało mi się z Judy (zaraz popatrze)...

To jest 1:4 "Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których ..."
Ciąg dalszy znasz.

Ci poprawiacze Biblii, Boga, chcą chrześcijaństwa BEZ Chrystusa.
Albo z Jezusem, ale nie Jezusem KYRIOSem, który jest WŁADCĄ nieba i ziemi.
Nawet poszedłbym za tymi "guru" pod warunkiem, że namówią mahometan do islamu BEZ Mahometa, buddyzmu BEZ Buddy itd. No i po drodze niech załatwia zmianę konstytucji np. Francji i USA.
Gotów jestem wówczas skrzyknąć pare chłopaków zmiasta i przyłączyć sie do takiego proroka "poprawionego" niby-chrześcijaństwa. :D
bielszczanin
użytkownik
 
Posty: 83
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez bielszczanin » czwartek, 28 gru 2006, 12:49

A swoją drogą co tak ich denerwuje Jezus CHRYSTUS ?
mówią za Niego, myślą ZA Niego, i wciskają samemu Królowi, że ma być pokorniutki i znosić ich szyderstwa.
Wiemy, że Jezus uniżył się DO śmierci krzyżowej, ale po zmartwychwstaniu objął Najwyższy Tron, po prawice Boga-Ojca. I JEMU Ojciec Bog przekazał wszelką władzę.

Kumpel wrócił z ewangelizacji i opowiadał jak w kościele co kaznodzieja powiedział, że Jezus Chrystus jest PANEM, to pewien człowiek wstawał w ławce i wołał - NIE ! Jezus nie jest PANEM. Nic go tak nie denerwowało jak to, że Chrystus jest WŁADCĄ!
Ludzie lubia sobie pogadać nawet o jakimś tam Bogu, "pofilozofować', poudawać, ze coś wiedzą, ale jak przychodzi do KONKRETNEJ DECYZJI:
Uznajesz Jezusa za swojego PANA?
To albo się gwałtownie sprzeciwiają, albo szybko zmieniają temat!
Intreresujące, prawda?
A przecież wiemy z Biblii (Rzym. 10:9-10), że tylko ci, którzy uznają CHRYSTUSA za PANA, są chrześcijanami.
No, ale ja tez kiedyś nie bardzo tęskniłem za Jezusem. Wcale nie byłem ani lepszy, ani madrzejszy ;)
bielszczanin
użytkownik
 
Posty: 83
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez basianek » czwartek, 28 gru 2006, 13:33

Ja może po prostu odpowiem na pytanie:
TAK :D
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez olek » czwartek, 28 gru 2006, 13:48

Jesli chodzi o calosciowe przyjmowanie swietych tekstow, to taka postawa charakteryzuje tzw. integrystow, bo "integer" znaczy po lacinie "nie dotkniety, nie napoczety, nie skazony, caly, nietkniety, w dobrym stanie, swiezy, jeszcze nowy, zdrowy, czysty".

Ale to jest przeciwienstwo chrzescijanstwa, jak na moje widzenie sprawy. Gdyz istota chrzescijanstwa to postep, ewolucja, ciagla poprawa i udoskonalanie... Ilez to razy Jezus mowil: "Jest napisane tak a tak, a ja Wam powiadam..."

Jesli w wyszukiwarce Google wystukacie po polsku "A ja Wam powiadam", to znajdziecie 10 600 odpowiedzi, jesli sie nie myle.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » czwartek, 28 gru 2006, 13:55

bielszczanin napisał(a):Nawet poszedłbym za tymi "guru" pod warunkiem, że namówią mahometan do islamu BEZ Mahometa, buddyzmu BEZ Buddy itd. No i po drodze niech załatwia zmianę konstytucji np. Francji i USA.
Gotów jestem wówczas skrzyknąć pare chłopaków zmiasta i przyłączyć sie do takiego proroka "poprawionego" niby-chrześcijaństwa. :D
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

cron