Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czy samotny facet moze adoptowac dziecko ?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Jazz man » piątek, 5 sty 2007, 16:45

Witam
mam takie pytanie czy nie wiecie czy samotny facet moze adoptowac dziecko czy jest to niemozliwe ?
Jazz man
użytkownik
 
Posty: 25
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez figabb » piątek, 5 sty 2007, 18:23

Nie jest to niemożliwe,ale bardzo trudne...
Rzadko się zdarza,żeby samotny mężczyzna chciał adoptować dziecko...
Raczej dąży się do tego aby dzieci miały pełną rodzinę.
Przed adopcją tacy kandydaci na rodziców są dokładnie "sprawdzani" i "prześwietlani"...
Osobiście nie słyszałam o takim przypadku,gdzie samotny facet adoptował dziecko.Nie twierdzę jednak,że to niemożliwe...
Ostatnio edytowano piątek, 5 sty 2007, 18:24 przez figabb, łącznie edytowano 1 raz
figabb
nowicjusz
 
Posty: 8
Na forum od: 25 wrz 2006, 16:16

Postprzez bielewa » piątek, 5 sty 2007, 22:08

ja w ogóle jestem przeciw adopcji przez osoby samotne niezależnie czy kobietę czy mężczyznę sama byłam adoptowana przez samotna kobietę i znam za i przeciw rodzice pokazują dziecku jak żyć w rodzinie gdy ta rodzina jest niepełna nie da się pokazać relacji w rodzinie dziś sama mam rodzinę i jestem matką nieraz brakuje mi doświadczeń....
bielewa
użytkownik
 
Posty: 102
Na forum od: 24 wrz 2006, 21:21

Postprzez maćkowata » sobota, 6 sty 2007, 11:00

Witam, znam rodzinę która adoptowała dziecko i twierdzę że jest coś nie tak z tym:" Przed adopcją tacy kandydaci na rodziców są dokładnie "sprawdzani" i "prześwietlani"...", ponieważ widzę że sobie rady z tym dzieckiem nie dają, wieczne kłótnie, awantury, wrzaski co prawda dzieciak jest "okropny" ale może przy bardziej opanowanych rodzicach wychowałby się na bardziej "ułożonego"? Natomiast wracając do tematu uważam że dzieci powinny mieć pełną kochajacą się rodzinę więc poszukaj sobie żony i stwórz wspaniały dom dla jakiegoś dziecka lub dzieci, tylko pamiętaj że maluszki nie mają wipisanego na buziach jakie będą za kilka, kilkanaście lat. Adopcja to wielka loteria, o ile decydując się na własne dziecko możemy przewidzieć jaki będzie miało charakter, biorąc pod uwagę charaktery występujące w naszych rodzinach, to w przypadku adopcji jest to wielka niewiadoma.
maćkowata
użytkownik
 
Posty: 114
Na forum od: 9 paź 2006, 13:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez B_B » czwartek, 11 sty 2007, 13:20

A ja wyrażam szczery podziw dla mężczyzny, który posiada instynkt ojcowski. Jaka szkoda, że nie wszyscy mężczyźni, mężowie i już nawet ojcowie mogą się nim wykazać. Są faceci, którzy naprawdę nie powinni mieć dzieci, ale to okazuje się dopiero gdy dzieciątko jest na świecie.
B_B
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 2 paź 2006, 10:14

Postprzez Barth » czwartek, 11 sty 2007, 20:31

Do dziecka trzeba dwojga więc część odpowiedzialności za "weryfikację" spada na drugą osobę. Niestety niektórym ludziom się spieszy...
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez che givera » czwartek, 11 sty 2007, 22:47

Tak się porobiło, że mało kto docenia możliwości facetów. Sąsiad owdowiał i już trzeci rok wychowuje samotnie córkę, w tej chwili ośmiolatkę. Radzi sobie fantastycznie mimo, że z początku wszyscy mówili, że sobie nie poradzi. Z adopcją jest chyba trochę trudniej.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez claudia » piątek, 12 sty 2007, 00:07

Ja nie umniejszam mozliwosci facetow i uwazam, ze wielu jest takich co doskonale sobie daja rade z opieka i wychowaniem dzieci. Niemniej jednak, podobnie jak bielawa jestem przeciw adoptowaniu dzieci przez osoby samotne. Dziecku dla normalnego rozwoju potrzebni sa i matka i ojciec.
claudia
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 18 gru 2006, 13:40


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości