Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Netia net24

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez JanWinnicki » niedziela, 21 sty 2007, 14:52

Czy ktoś już korzysta z tej oferty?

http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html

Netia, jako pierwszy operator telekomunikacyjny w kraju, oferuje stały dostęp do Internetu Klientom indywidualnym posiadającym linię telefoniczną TP SA.

Oferta bardzo kusząca, bo taniej, bez limitów. Napotkaliście się na jakieś problemy w związku ze zmianą TP -> Netia?
JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Postprzez GP » wtorek, 23 sty 2007, 20:25

W imieniu swojego kolegi dołączam się do powyższego pytania...
Jestem ciekaw opinii na ten temat.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez elviss » wtorek, 30 sty 2007, 16:09

wlasnie zamowilem internet z netii,firmie TP dziekuje,do 15 lutego mozna bez zadnych konsekwencji wypowiedziec umowe z tp,netia zalatwia formalnosci,
podwojna korzysc,internet wychodzi taniej,nie ma limitow pobierania
a pozatym jesli mamy internet z netii mozna z telefonem zejsc na najnizszy abonament socjalny,w tp nie ma takiej mozliwosci,
mysle ze internet bedzie chodzil tak samo jak analogiczne lacze w TP,netia dzierzawi lacze od Tp wiec wszystko powinno chodzic tak samo,
ale na pewno bardziej dbaja o klientow
elviss
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez apollo » wtorek, 30 sty 2007, 21:54

elviss napisał(a):firmie TP dziekuje,do 15 lutego mozna bez zadnych konsekwencji wypowiedziec umowe z tp

do 14 lutego ;)
również zamówiłem Internet z Netii - za 55 zł mam 1Mbps ;)
apollo
 

Postprzez sylwo2 » wtorek, 30 sty 2007, 22:52

no to moze ja teraz w sprawie dialogu i dialnetu. od tygodnia jade na Dialogu. 512/128 jak bylo w ofercie. Transfer rozny: czasami jest maksimum - ok 500kb (480~512), przewaznie ok 380kb, czesto 230kb -> przewaznie wieczorami miedzy 17 a 21; sporadycznie transfer spada do 80kb (rzadko ale bywa). Oczywiscie chodzi mi o dane przychodzace. Placi sie 45 zl za tel stacjonarny + 24 (34, 44zl) - w zaleznosci od czasu trwania umowy (3lata-1rok). Jak za te pieniadze internet niedrogi, ale raczej nie da sie wziac bez telefonu stacjonarnego, za ktory trzeba placic osobny abonament. Dla danych wychodzacych Max 64kb. Nigdy nie ma wiecej..
sylwo2
użytkownik
 
Posty: 447
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez elviss » środa, 31 sty 2007, 16:27

najlepiej byloby sie calkowicie odlaczyc od stacjonarnego ,kupic sobie telefon VOIP i dzwonic za pare groszy,tylko ze na razie nie da sie zrezygnowac z abonamentu telefonicznego jak ktos chce miec internet
elviss
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez apollo » środa, 31 sty 2007, 17:36

można zrezygnować z telefonu, ale trzeba zapłacić za utrzymanie lini jak chcesz sam Internet - bagatela jakieś 35 zł :]
apollo
 

Postprzez elviss » środa, 31 sty 2007, 17:39

no,ok mozliwosc jest ale tak i tak trzeba placic,
ja zrobilem tak,zamowilem w netii internet,rezygnacje z tp oni zalatwiaja a pozniej w TP mozna z telefonem zejsc na ten abonament socjalny,on kosztuje chyba 32zl,to chyba jest najbardziej sensowne wyjscie z sytuacji
PS.a tak wogole TP ladnie wszystkich w balona dalej robi,mozesz miec sama neo ale wtedy placisz dodatkowo 36zl
elviss
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez apollo » środa, 31 sty 2007, 17:45

elviss napisał(a):ja zrobilem tak,zamowilem w netii internet,rezygnacje z tp oni zalatwiaja a pozniej w TP mozna z telefonem zejsc na ten abonament socjalny,on kosztuje chyba 32zl,to chyba jest najbardziej sensowne wyjscie z sytuacji
PS

zrobiłem dokładnie tak samo
wziąłem Internet z Netii 1Mb za 55 zł, obniżka abonamentu do socjalnego w TP (w tym jest 15 impulsów) a całość uzupełnia telefon komórkowy gdzie mam 120 minut miesięcznie do wszysrkich ;)

Telekomunikacji Polskiej mówimy zdecydowanie NIE
Ostatnio edytowano środa, 31 sty 2007, 17:46 przez apollo, łącznie edytowano 1 raz
apollo
 

Postprzez berhol » czwartek, 1 lut 2007, 13:21

Witam
Ja też zamówiłem w netii internet 1Mb i też w tej samej promocji , gdzie netia rozwiązuje umowe z tp do 14 lutego teraz tylko czekam na kuriera , mam nadzieje że wszystko bedzie ok i skończe z tą syfiatą TP.
berhol
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 1 lut 2007, 13:17

Postprzez che givera » piątek, 2 lut 2007, 15:05

Przeprowadziłem dziś miłą rozmowę z panią Konsultant (tak się przedstawiła) z Netii. Na moje pytanie, dlaczego umowę podpisują tylko na 2 lata odpowiedziała, że to promocja. Gdy spytałem co dalej, nie wiedziała jakie będą ceny itd. Niewykluczone więc, że po dwóch latach trzeba będzie "frunąć" do innego operatora.
Gdy w dzisiejszej GW (wydanie internetowe) przeczytałem, że Netię i TP S.A. łączą liczne umowy biznesowe, doszedłem do wniosku, że po prostu podzielono tort na dwie części. Wskazuje na to fakt, że korzysta się z łącz TP S.A. zachowując swój numer. Czyli mniej więcej to samo, co z Tele2. Różnicz jest taka, że Tele2 może udostępnić tylko internet wdzwaniany (modem), a Netia dostała możliwość łącz szerokopasmowych, czyli swoją wersję neostrady. Trudno więc mówić, zgodnie z reklamą o lepszej perspektywie. A konkurencja praktycznie niewielka, gdyż nie mając linii z TP, nie skorzystasz z Netii.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez JanWinnicki » piątek, 2 lut 2007, 22:36

JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Postprzez apollo » sobota, 3 lut 2007, 12:52

che givera napisał(a):Trudno więc mówić, zgodnie z reklamą o lepszej perspektywie. A konkurencja praktycznie niewielka, gdyż nie mając linii z TP, nie skorzystasz z Netii.

1Mb/s za 55 zł brutto przy umowie na dwa lata to chyba jest lepsza perspektywa :D
A ja się cieszę, że umowa jest na dwa lata - w ubiegłym roku zrobiłem to samo z TP S.A.
Podpisałem umowę na 3 lata i dostałem Neo 512MB przez pierwszy rok (który nadal trwa) za 28 zł brutto. Po tym okresie oczywiście stawki idą w góre, ale mnie to już nie będzie obchodzić bo będę jechał na promocji z Netii ;)
Sądząc po tempie rozwoju usługi to w przyszłym roku Netia zapewne przygotuje zmiany w regulaminie (TePsa wysyłała nowy regulamin przynajmniej raz w roku) i w tedy będzie można rozwiązać umowę i podpisać z innym dostawcą - znowu w promocyjnej cenie ;)

Z Internetem jest już powoli tak jak z ubezpieczeniem samochodu - trzeba co roku szukać gdzie jest najtaniej i tyle...
apollo
 

Postprzez che givera » sobota, 3 lut 2007, 16:57

Reasumując - tort podzielono na siedem części. Wszystko to jednak są półśrodki. Jedyny zysk, to niższa cena, z której mogą skorzystać dotychczsowi abonenci. Natomiast, o ile prawdziwa jest plotka, że TP S.A. ogranicza inwestycje w nowe łącza abonenckie, by nie zarabiała konkurencja, marnie wygląda przyszłość nowych abonentów. Te siedem firm chce zarabiać, rozwój sieci ich nie interesuje.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez JanWinnicki » sobota, 3 lut 2007, 19:24

Z tego co wiem to np. taka netia rozwija swoją własną sieć wimax
http://www.netia.pl/serwis_prasowy,news ... 6,151.html
poprzez którą świadczy usługi głosowe oraz przesyłu danych.
JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości