Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

We Francji, leniwi i sprytni moga sie urzadzic, na koszt spo

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez olek » poniedziałek, 5 lut 2007, 16:04

Podliczmy dochody pewnej francuskiej rodziny:
troje dzieci, w wieku 7, 11 i 17 lat. On - bez pracy od trzech lat, ona pracuje 50 godzin w miesiacu.

RMI meza (zapomoga na czas "wdrazania sie" do nowej pracy") : 680 euro

Zasilek rodzinny: 271 euro

Doplata rodzinna: 155 euro

Stypendium szkolne: 600 euro/12 miesiecy = 50 euro na miesiac

Inne dodatki (darmowe bilety aurobusowe, itd): 70 euro

Dochod malzonki za prace na 1/3 etatu: 600 euro

Suma : 2 271 €

+ Praca na czarno przez 8 dni : 800 €

Suma ostateczna, dochod na czysto = 3 071 €
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » poniedziałek, 5 lut 2007, 23:03

P.S. Zapomnialem umiescic, i wtedy rachunek bedzie sie zgadzal, 445 euro zasilku na mieszkanie.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » wtorek, 6 lut 2007, 18:30

Sprytni i leniwi moga sie urzadzi wszedzie, nie tylko we Francji :)

Ile w Stanach kosztuje to podatnika?
Mieszkanie- $800 miesiecznie
Kartki zywnosciowe $150 od osoby miesiecznie
Prad, woda, scieki, gaz, telefo- ok $500 miesiecznie
Transport do pracy i szkoly- ok $50 od osoby miesiecznie
Edukacja doroslych-$5000 rocznie Nieletnich- ok$10 000 rocznie
Sluzba zdrowia- minimum $12 000 od osoby rocznie

Najczesciej sa to mniejszosci narodowe ( latynosi i murzyni) zyjacy tak przez pokolenia.
Ojcowie dzieci ( zazwyczaj 3-4 w takiej rodzinie) parkuja drogie samochody na tych osiedlach, bo nie musza wydac grosza na swe potomstwo. Oczywiscie wszyscy zyja na kocia lape, bez slubow.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » wtorek, 6 lut 2007, 18:54

Miro, moglbys podac zrodlo tych danych?
Ja zaczerpnalem swoje dane z jednego francuskiego forum, to znaczy od forumowicza, ktory wydaje mi sie wiarygodny, oraz z pobieznej stycznosci z systemem ubezpieczen spolecznych we Francji.
Dodam, ze we Francji traktuje sie Stany Zj. jako kraj dzikiego kapitalizmu, gdzie prawie nie ma opieki spolecznej, i mowi sie ze Amerykanie nie sa ludzmi asystowanymi.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez apollo » wtorek, 6 lut 2007, 20:59

olek napisał(a):Suma ostateczna, dochod na czysto = 3 071 €

troszkę niedokładne są te twoje obliczenia - w jakim przedziale jest to 3071 €?
miesięcznie, kwartalnie, rocznie?
przez jaki okres są wypłacane te zasiłki?
jak długo wypłacane jest RMI?
do którego roku życia dziecka jest wypłacane stypendium szkolne?
warto popatrzeć na to w procesie długofalowym (np 10 - 20 lat) - bo tak licząc to nasze Państwo też dobrze wypłaca - ale przez pół roku a potem tylko zostaje meble ogryzać :D
apollo
 

Postprzez miro » czwartek, 8 lut 2007, 06:44

Olek, dane wyzej wspomniane sa mi dobrze znane, z rozmow z ludzmi ktorzy z tego korzystaja, choc moga byc male roznice pomiedzy Stanami. Moja zona jest office manager u dewelopera, stad wiem, ze panstwo im placi do $800 za wynajem mieszkania. Czesto natrafiam w sklepie sporzywczym na sytuacje, kiedy czarni (dla przykladu) podjezdzaja BMW za $70 tys., poobwieszani zlotem, kazdy komorke w reku, futra za $2000, a placa kartami rzywnosciwymi dla biednych. Takie jest zycie, ci co pracuja, nie maja czasu na stanie w kolejkach za czyms co im przysluguje.
Znam inne dobre numery. Mozna zaadoptowac dzieci kogos z rodziny, a panstwo placi za kazde jedno $10 000 na rok + karty rzywnosciowe, energie w domu, ubezpieczenie zdrowotne i cos tam jeszcze. Rodzice nadal wychowuja dzieci, a adoptujacy dziela sie zyskami z rodzicami dzieci.
Czesto tez panstwo placi za remonty domow takich rodzin.
I jak tu nie kombinowac?

A co tam socjalisci pisza o systemie amerykanskim, to bym dobrze przymrozyl oko.
Choc nie mam nic przeciwko Francji i jej wspanialej sposciznie. Oczywiscie przymrozajac oczy na niektore sprawy :)
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » wtorek, 13 lut 2007, 11:13

Apollo,
jak widac z wpisu, ten bezrobotny dostaje RMI juz 3 lata. Wczesniej dostawal zasilek dla bezrobotnych.
Te dane, ktore przytoczylem, to nie po to ,zeby wtchwalac system farncuski. raczej odwrotnie. Zeby pokazac, ze wina za zly stan gospodarki nie zalezy tylko od Panstwa, ale rowniez od przebieglosci, sprytu, nieuczciwosci obywateli, ktorzy wyzyskuja Panstwo, zerujac na odruchach chrzescijanskich, na litosci dla ubogich i zebrakow.
W sumie moja koncepcja jest taka, ze panstwo socjalistyczne, z jego opieka mas robotnuczych i innych biednych ludzi, opieralo sie na chrzescijanskieij zasadzei milosci blizniego i ubogich. Z tym ze co ubodzy sa czesto bogaci w przebieglosc.
To wkrotce ma sie zmienic we Francji, bo mozeliwe ze Prezydentem zostanie wprawdzie katolik, ale zydowskiego pochodzenia ( Nicolas Sarkozy), i on bedzie prawdopodobnie lepiej przypatrywal sie tym wszystkim rzekomym ubogim.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości