Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zapraszam na pogaduchy przy kawie...

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez miro » niedziela, 24 cze 2007, 06:18

Pewnie piszesz olek o rogalikach CROISSANT. Nie chcialbym niszczyc Ci smakow, ale owe ciasto jest bardziej szkodliwe dla zdrowia niz kawa, a zwlaszcza te rogaliki z maslem, sam cholesterol i saturated fat. Co nie znaczy, ze owe rogaliki nie sa moim przysmakiem tez, tylko, ze z serkiem Philadelphia (kremowy bialy ser).
Nalezy unikac kawy z niepewnych zrodel, gdyz aby zwiekszyc produkcje w niektorych krajach uzywa sie rakotworczych pestycydow. A dobra kawa ma odwrotne wlasciwosci z wielka ilascia antytlenkow.
Osobiscie preferuje kawe Hawajska i Kolumbijska o smaku hazelnut z mlekiem bez cukru, choc kazda dobra swiezo prazona kawa ma boski aromat.
Dobrze wazona kawa z wysokocisnieniowego espresso moze powalic z nog nawet kawosza, to tez zalezy od preferencji smakosza w czym szuka przyjemnosci, efekt upojenia czy smak.
W letnim sezonie zalecam skosztowac Ice Coffee ( lodowato zimna kawa z mlekiem), pewnie juz znana w Polsce.
A do autora tego watku to dobra rada skosztowania prawdziwej kawy, to moze wyluzujesz. Zapraszajac do rozmowy staraj byc sie bardziej uprzejma dla poczciwych jak olek forumowiczow. Nie napisal on jednego zniewazajacego, czy nawet znieksztalcajacego fakty zdania.
Ostatnio edytowano niedziela, 24 cze 2007, 06:44 przez miro, łącznie edytowano 1 raz
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » niedziela, 24 cze 2007, 07:58

Miro, rogaliki francuskie, croissants (tak, to te!), zajada sie zwykle rano, do sniadania, idzie sie do piekarni tego samego ranka. To nic, ze zawieraja one maslane tluszcze nasycone i cholesterol, gdyz, wedlug badan najnowszej nauki odzywiania "Chrononutricion", spozywane rano tluszcze nie odkladaja sie! (Chrononutricion znaczy jesc odpowiednie rzeczy o odpowiedniej porze).

Ale tutaj juz wyjezdzam poza temat tego watku, gdyz chodzi w nim nie srodki ostroznosci, ryzyka, fakty, ale o zrobienie sobie przyjemnosci, stworzenie dobrej atmosfery wsrod forumowiczow. Ostatecznie przyznalem racje WiktoriiK, ze powinno sie odgraniczyc material faktograficzny od odczuc zmyslowych, tak jak towarzystwo naukowe to nie to samo co towarzystwo kawiarniane... :) To drugie nie jest wcale gorsze od pierwszego, sa to tylko dwa rozne rejestry. Mozna byc tu i tam, ale o innych porach.

Jesli nie masz nic przeciwko temu, to ja skopiuje, albo ty to zrob, Twoje zalecenia zdrowotne odnosnie kawy w moim sasiednim watku.
Pozdrawiam...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez WiktoriaK » niedziela, 24 cze 2007, 08:36

miro,

"A do autora tego watku to dobra rada skosztowania prawdziwej kawy, to moze wyluzujesz. Zapraszajac do rozmowy staraj byc sie bardziej uprzejma dla poczciwych jak olek forumowiczow."

Wiesz dla mnie te półtora łyżeczki kawy rozpuszczalnej, zalanej wrzątkiem
z dodatkiem cukru i mleka jest chyba wystarczająca na początek dnia.
Być może spróbowałabym czegoś bardziej "oryginalnego" ale jakoś nie czuję potrzeby.
Chociaż jeśli ktoś poda tu konkretnie nazwę kawy i sposób parzenia,
może bym się skusiła :)
Więc poczekam na konkrety....
A co do uprzejmości względem forumowiczów, czytaj; olka, mogę jedynie się wytłumaczyć,
że czytając sporo jego wypowiedzi na tej stronie, wyrobiłam sobie na jego temat zdanie
takie jakie mam i nic na to nie poradzę. Ale on sam może wpłynąć na to, czy tak pozostanie, czy się coś zmieni na lepsze. Może jestem zacięta i uparta ale jak są podstawy
to potrafię się przyznać do błędu(?) i zmienić o kimś zdanie ;)

A miało być miło, przy kawie...
Avatar użytkownika
WiktoriaK
użytkownik
 
Posty: 20
Na forum od: 20 cze 2007, 10:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » wtorek, 26 cze 2007, 17:56

Wracam do formy "miło".
Nie gustuję w kawie rozpuszczalnej, gdyż jest to kawa przetworzona.
Z powszechnie dostępnych polecam kawę LAVAZZA. Obowiązkowo parzoną w ekspresie ciśnieniowym, bez śmietanki, czy mleka, jedynie z odrobiną cukru trzcinowego. "Do towarzystwa" kawie - cygaro.
Gdy ktoś nie boi się eksperymentować, może przygotować własną mieszankę z dostępnych kaw nie palonych.
Po paleniu we własnym zakresie taka jest najlepsza.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez bohumil » wtorek, 26 cze 2007, 18:11

che givera napisał(a):Wracam do formy "miło".
"Do towarzystwa" kawie - cygaro.

Ależ Che! Przecież cygaro jest symbolem kapitalisty-ciemięzcy. Komu, jak komu, ale Che nie wypada palić cygar (nawet po kryjomu.) Pozdrawiam!

To żartem, a serio -to też wolę kawę po turecku. Marzy mi się porządny ekspres ciśnieniowy, ale to spory wydatek. Kiedyś na pewno stanie w mojej kuchni.
bohumil
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 31 paź 2006, 11:31

Postprzez olek » wtorek, 26 cze 2007, 21:06

Obrazek
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » wtorek, 26 cze 2007, 21:08

To byl Che Guevara, palacy cygaro... Tak wiec Bohumil, bedziesz chyba musial zmienic zdanie... :)
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » wtorek, 26 cze 2007, 22:01

bohumil. Gdy zapytałem mojego szefa - właściciela firmy, dlaczego, jak na kapitalistę przystało nie pali cygar, odpowiedział: wystarczy, że ty palisz.
Poczułem się lekko "dowartościowany".
W firmie, ze względu na rodzaj produkcji, jest całkowity zakaz palenia.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez garnoo » środa, 27 cze 2007, 11:31

nie pijam kawy..... w wieku 22 lat jeszcze sie nie 'nauczylem'... i jakos mnie nie ciagnie.....
garnoo
użytkownik
 
Posty: 83
Na forum od: 21 mar 2007, 20:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sebastian » sobota, 7 lip 2007, 16:49

do kawy pasuje papieros
sebastian
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 2 lip 2007, 13:53
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez olek » sobota, 7 lip 2007, 17:47

Zgadzam sie z Sebastianem, wedlug slow znanej piosenki: "Coffee black, cigarettes..." :)
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez WiktoriaK » sobota, 7 lip 2007, 18:25

sebastian napisał(a):do kawy pasuje papieros

Jakoś nie zauważyłam, przez te wszystkie lata, które pijam już tę "niby" kawę ;)
No, ale to rzecz gustu, a o tych się nie dyskutuje. pozdrawiam :)

garnoo napisał(a):nie pijam kawy..... w wieku 22 lat jeszcze sie nie 'nauczylem'... i jakos mnie nie ciagnie.....

A ja musiałam się nauczyć pić tę kawę, w wieku 28 lat, żeby razem z dzieckiem nie przesypiać całego dnia, heh... w domu dużo rzeczy do zrobienia a ja spałam z maluszkiem popołudniami, kawusia jaka była taka pomogła :)
Ostatnio edytowano sobota, 7 lip 2007, 20:12 przez WiktoriaK, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
WiktoriaK
użytkownik
 
Posty: 20
Na forum od: 20 cze 2007, 10:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez olek » sobota, 7 lip 2007, 19:06

Moze dokoncze o moich preferencjach :)

Coffee black, cigarette
Start this day like all the rest
First thing in the morning that I do
Start missing you.

Some broken hearts never mend
Some memories never end
Some tears will never dry
My love for you will never die.

Coffee black, cigarette
Start this day like all the rest
First thing in the morning that I do
Start missing you.

Rendez-vous in the night
A willing woman to hold me tight
And in the middle of love's embrace
I see your face."
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości