Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zamiast 2 euro, dalem tylko 1 euro na tace...

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez olek » poniedziałek, 9 lip 2007, 06:50

Che Givera,
twoj ostatni wpis jest nie na miejscu, zawiera wady logiczne, a takze wykracza daleko poza temat watku.

1) Nie na miejscu, dlatego ze podajesz na sucho link do jakiejs strony internetowej, sugerujac ze cos trzeba z gory potepic, bez dalszego procesu. Otoz nie jest to zgodne z duchem forum dyskusyjnego, gdzie wszystko podlega dyskusji, gdzie nie ma spraw oczywistych, na ktore pozostawaloby tylko albo uniesc sie podziwem albo oburzeniem.

2) Co do wady logicznej, to mylisz czesc z caloscia. Taj jak kiedys krol Ludwik XIV powiedzial "Panstwo to ja", to ty teraz sugerujesz "ojciec Rydzyk to Kosciol".

3) Tematem tego watku jest "jak ulepszyc Kosciol i jego przeslanie", a nie jak sie go pozbyc i pogrzebac. Jesli ty wziales rozwod z Kosciolem, a nawet z Bogami, bo oswiadczasz z wyrzutem "XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów", to raczej prowadz dyskusje z innymi podobnymi tobie rozwodnikami, na innym watku dyskusyjnym.

P.S. Elie Wiesel opowiedzial kiedys taka historie: trzech rabinow w Oswiecimiu postanawia pozwac Boga do sadu za to ze zezwolil na meczenstwo swoich synow. Po kilku dniach procesu, oglaszaja wyrok: Bog jest winny zbrodni przeciw ludzkosci. Po czym, jeden z nich, widzac ze zapada wieczor, mowi ze pora na wieczorna modlitwe.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pedros » poniedziałek, 9 lip 2007, 08:55

che givera / nie chcesz i nie musisz mieć nic wspólnego z tym kościołem. Ja nie wierzę w ojca dykektora tylko w Boga to po pierwsze a po drugie absolutnie nie popieram działalności jego instytucji a wręcz przeciwnie jestem przeciwko takim działaniom. Ale dopóki będzie pokolenie ludzi wierzących w księdza tak długo będzie ktoś kto zrobi na tym kase.
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » poniedziałek, 9 lip 2007, 16:26

olek. Dorobiłeś założenie do tezy. Niczego nie sugeruję, tylko podaję przykład. Jak zapewne wiesz, wnioski już wyciągnąłem.
Piszesz nieprawdę, że ojciec Rydzyk to nie Kościół.
Wszystkie zhierarchizowane "służby mundurowe", a taką służbą są też księża, nie mogą ot tak, na własną rękę, głosić czegoś, czego nie popiera "centrala".
W firmie, w której pracuję, gdybym publicznie głosił coś, co nie jest zgodne z linią zarządu, w ciągu kwadransa straciłbym pracę.
Jak ulepszyć Kościół? Zabawna propozycja. To tak, jakbyś proponował ulepszyć komunizm. Sam musi się "wypalić".
Są już pierwsze symptomy. Odchodzi coraz więcej mądrych księży.
Innego sposobu widocznie nie ma.
W przeciwieństwie do ciebie jestem przynajmniej tolerancyjny.
Mimo, że w większości wątków przytaczasz cytaty biblijne, nigdy nie wyrzucałem cię na fora religijne.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez olek » poniedziałek, 9 lip 2007, 17:50

"Centrala" niekoniecznie popiera ojca Rydzyka... Moze go po prostu tylko tolerowac, tak jak ty mnie tolerujesz. :) Prawdopodobnie dlatego go toleruje, ze ma on po czesci racje w oczach biskupow, a jego dzialalnosc jest [b]po czesci[/u] pozyteczna (nie mylic, powtarzam, czesci z caloscia). Trzeba by skonczyc z ta nasza tendencja monoteistyczna, ze albo cos sie wychwala pod niebiosa, albo potepia w czambul.
Na przyklad mam kolege, bardzo wyksztalconego, ktory lubi sluchac Radia Maryja.

Komunizm da sie polepszyc: przyklad - Chiny i Wietnam.

Jesli chodzi o moje cytaty biblijne, to wydaje mi sie to normalne: nasza polska kultura jest zakorzeniona w chrzescijanstwie, szereg cytatow z Biblii weszlo na stale do swieckiej kultury, np. "oddac cesarzowi co cesarskie, a Bogu co boskie", "nikt nie jest prorokiem w swoim kraju", "nie mozna zbudowac wiezy na piasku", "koziol ofiarny", "rzucic w kogos kamieniem", "plakac jak Magdalena", "w pocie czola", "stary jak Matuzalem", "kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie", "kto siej wiatr, zbiera burze", itd... A i ostatnio, religia jest przedmiotem nauczania szkolnego i jej ocena wlicza sie do sredniej.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » poniedziałek, 9 lip 2007, 18:01

P.S. A poza tym, Che givera, to nie wyrzucam Cie na inne forum, tylko zachecilem do umieszczenia twych ateistycznych wpisow w innym watku, bardziej sie do tego nadajacym.

Ja na przyklad zastosowalem sie do podobnej sugestii niedawno, bo kiedy w watku zatytulowanym "Pogaduchy przy kawie" WiktoriaK zarzucila mi psucie atmosfery swoim wpisem o szkodliwosci tego napoju (arytmia serca), to przyznalem jej racje i otwarlem inny watek, zatytulowany "Czy kawa ma tylko dodatnie dzialanie"...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron