Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

książka przechodnia ? kilka tygodni temu przeczytałem artykó

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez mars84 » poniedziałek, 23 lip 2007, 22:25

człowieku, który puścił w obieg po świecie aparat; w akcji brało udział kilka osób z różnych kontynentów i krajów, każdy z nich miał do dyspozycji tylko jedna klatke na filmie, tylko jedno foto; akcja ciągle trwa.

po jakims czasie przyszło mi do głowy, że jedna osoba mogła by puścic książke; jest to troche inny motyw, ale jednak równei ciekawy, wg mnie.
po przeczytaniu tej ksiazki dana osoba mogła by zostawiać na specjalnie utworzonym forum, tylko jedna informacje, jedno, pierwsze zdanie jakie przyszło by jej do głowy, takie bardzo osobiste odczucie.
nie chciałbym byc egoistą, ale mółbym być pierwszą osoba która przeczyta i wypuści dalej książke :P , następna osobą mogła by byc spotkana na ulicy istota, lub ktoś spotkany na tym forum.

prosze o krytyczne głosy :) i propozycje jaka to mogła by byc książka, wiadomo nie za długa, zeby każdy miał ochote na jej przeczytanie i mająca ciekawy klimat.

Moja, może słaba propozycja, to "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam" Paulo Coelho

no i każdy podpisał by sie w tej wędrownej książce, taki znak po sobie na lata


jeśli uważacie to za głupi pomysł to od razu mnei zgniećcie :)
mars84
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 23 lip 2007, 22:03

Postprzez olek » czwartek, 26 lip 2007, 08:38

Podoba mi sie pomysl Marsa, takiego lancuszka wrazen czy ocen, z tym tylko zastrzezeniem, ze jedno jedyne zdanie to za malo.

"Pierwsze zdanie jakie przyszło by jej do głowy, takie bardzo osobiste odczucie."
Hmm. Przypomina mi to kawal o kobietach, ktore najpierw mowia, a potem zastanawiaja sie co powiedzialy.
A tez nie lubie za bardzo kultu "jednostki", kultu mono. Zeby powiedziec cos sensownego, trzeba wyjsc poza pierwsze odczucie, poprzec jakas wtorna refleksja czy uzasadnieniem. Tak wiec proponowalbym na przyklad trzy zdania.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez mars84 » czwartek, 26 lip 2007, 15:27

dzieki Olek, jak najbardziej popieram Twój pomysł. miejsca na forum jest pod dostatkiem więc i trzy i więcej zdań się zmieści :) a masz może jakąś książke do zaproponowania?
mars84
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 23 lip 2007, 22:03

Postprzez lilithBB » wtorek, 31 lip 2007, 19:16

hi hi a może zamiast książki coś innego? Dostępnego w internecie? Wątpie czy komuś bedzie się chciało jechać specjalnie po tą książkę... :P
lilithBB
użytkownik
 
Posty: 308
Na forum od: 9 lut 2007, 11:00
Lokalizacja: RD

Postprzez Izoola » sobota, 25 sie 2007, 19:37

cos takiego z ksiazkami juz jest. nazywa sie to bodajze "podaj dalej" czy jakos tak
Izoola
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 14 maja 2007, 12:54


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron