Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kim jest statystyczny Polak?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez slawekbr » piątek, 27 lip 2007, 10:14

Jako,że mało osób chciało czytać tekst w poprzednim wątku,zobaczymy,co będzie teraz

Chodzi w niedziele do kosciola, bo to jedyny dzien w ktorym moze robic to, co naprawde potrafi. Przez pozostale dni wystawiany byl w ciagu calej swej historii na eksperymenty socjalne w gatunku panszczyzny, kolchozow, powstan narodwych, rozbiorow, komunizmu, faszyzmu a obecnie klerykalizmu.

Zywi sie glownie bigosem w dzien powszedni i komunia w niedziele.
Najchetniej posluguje sie dwoma gatunkami cieczy - wodą swięconą i wódką. Jedna pokropuja go co niedziela, druga wlewa w siebie codziennie w ilosciach, ktore zdumiewaja caly swiat.

Przed 20 laty biegal na pochody 1-wszo Majowe rownie chetnie jak chodzi obecnie na procesje i pielgrzymki oraz sluchal przemowien I Sekretarza jak obecnie kazan ksiezy.
Do jego ulubionych rozrywek nalezy sluchanie Radia Maryja, zapijanie sie na umor, przeklinanie, oszukiwanie, chodzenie do spowiedzi, odmawianie rozanca, modlitwa na klęczkach a ostatnio polityka, czyli okradanie blizniego swego, na skale nigdzie indziej nie spotykana.

Ma w tym najwieksze osiagniecia na calym swiecie.

Z jezykow obcych zna glownie łacinę furmanską i kilka slow obcych w rodzaju Santo Subito. Dziala chetnie w Parlamencie Unii Europejskiej gdzie broni praw muzulmanek do noszenia nakryc na twarz i grzmi na gejow, ze trzeba ich sie pozbyc.

Ma przekonanie, ze przekaze Europie to, czego ona z takim trudem sie pozbywala przez stulecia - prawdziwa wiare. Europa nie wyprowadza go z błędu.

W koncu zawod błazna nie kazdy potrafi wykonywac tak wdziecznie i z takim talentem.
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez Pedros » piątek, 27 lip 2007, 14:14

Ot właśnie typowy Polak. Nie ma nic do powiedzenia ale mówi.
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez olek » piątek, 27 lip 2007, 14:46

Nie zgadzam sie z Pedrosem, charakterystyka czy charakteryzacja Slawka jest humorystyczna, czyta sie z zaciekawieniem, i jest w niej co najmniej ziarno prawdy.

No coz, ja sam juz kiedys zauwazylem, ze Polacy sa jak choragiewki, ktore zwracaja sie w kierunku wiatru (historii), ale mozliwe ze jest topodyktowane tym, ze mieszkaja na skrzyzowaniu szlakow i skrzyzowaniu kultur: wschodniej, zachodniej, lacinskiej, germanskiej, katolickiej, prawoslawnej, zydowskiej, protestanckiej... I polap sie tu czlowieku!
Jest chyba dobrze, ze Kosciol, mimo ze skostnialy i sztywny, tradycyjny i cofniety, zapewnia cos w rodzaju kostnego szkieletu, jest elementem stabilnosci i zakotwiczenia... Polacy i tak nigdy nie beda sluchac wszystkich przykazan Kosciola, ale chociaz dobrze, ze maja przystan, ciasna ale wlasna, do ktorej moga powrocic po roznych zewnetrznych zawieruchach i swoich wybrykach...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » piątek, 27 lip 2007, 15:31

Wolał bym inną kotwicę. Zaduch kruchty mi nie odpowiada.
Poza tym jesteśmy przez nią "cofnięci" o conajmniej 200 lat.
Zresztą, przypomnij sobie olku, ilu biskupów było wśród Targowiczan?
Czyli jest to nieodwzajemniona miłość Polaków.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez olek » piątek, 27 lip 2007, 15:47

Nie moge sobie przypomniec, che, ilu bylo biskupow, bo nawet nie przypominam sobie ol co chodzilo w Konfederacji Targowickiej... Targowiczanie byli dobrzy czy zli?
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » piątek, 27 lip 2007, 16:27

Coś takiego! No to poczytaj. Są też nazwiska:

http://portalwiedzy.onet.pl/43419,,,,ta ... haslo.html
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Aisu » sobota, 28 lip 2007, 07:53

Tylko Polak potrafi sam sie ośmieszac.dzieki wam za taką antypolską propagande
Aisu
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 28 lip 2007, 06:32

Postprzez slawekbr » sobota, 28 lip 2007, 12:24

Popatrz na to inaczej.Gdybym był lekarzem i stwierdził,że pacjent ma raka,to nie mogę udawać,że go nie ma.
Swoją drogą,umiejętność śmiania się z samego siebie to bardzo fajna cecha.Wielu ludzi (w Polsce) jej nie posiada.
Ostatnia uwaga:nie należy czytać wszystkiego bezrefleksyjnie.Nad każdym tekstem trzeba się zastanowić,zadać sobie pytania po jego treści.Wnioskuję,że tego nie zrobiłeś.
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez Barth » sobota, 28 lip 2007, 13:52

Gdybyś jeszcze nie pisał kłamstw to by można mówić o satyrze czy choćby humorze. A tak wypisałeś kupę stereotypów które nawet nie mają poparcia w DANYCH STATYSTYCZNYCH. Przykładowo owo pijaństwo polaków było już poruszane na forum i przytaczałem prawdziwe dane statystyczne - nie potwierdzające mitu pijanego narodu. Fakt że media podają ekstremalne przypadki rekordowego spożycia ale to jest norma w mediach. Ty zaś walnąłeś swą wizję nazywając ją "statystycznym Polakiem".
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez slawekbr » sobota, 28 lip 2007, 14:03

Tytuł,jaki nadałem mojej wypowiedzi spowodował to,że mogę poznać twoje poglądy.Więc tytuł jest prawidłowy.Dlaczego?Bo cię wciągnął w ten temat...
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez mk1212 » sobota, 28 lip 2007, 18:52

Hmm... ale coś w tym jest....... Typowy polak to katolik nienawidzący nawet swojego sąsiada, pelen nienawiści dla wszystkiego co nowe i nieznane, wiecznie narzekający na swój los, ale sam nic nie zmienia, człowiek który uważa, że kiedyś było lepiej, człowiek który w domu "śpi na materacu", ale nową furą z salonu jeździ :-))...... a i oczywiście wąsy, skarpetki (najlepiej białe) i sandały.... wiem wiem pewnie mnie zjedziecie, ale oglądnijcie się dookoła - tak niestety postrzegają nas inni
mk1212
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 22 cze 2007, 21:54

Postprzez mk1212 » sobota, 28 lip 2007, 18:53

Barth napisał(a):Przykładowo owo pijaństwo polaków było już poruszane na forum i przytaczałem prawdziwe dane statystyczne - nie potwierdzające mitu pijanego narodu.

Może i nie nie wiem nie sprawdzałem, ale niestety nam przypięto taką "gębę", która na pewno z niczego się nie bierze.
mk1212
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 22 cze 2007, 21:54

Postprzez mk1212 » sobota, 28 lip 2007, 18:55

slawekbr napisał(a):Swoją drogą,umiejętność śmiania się z samego siebie to bardzo fajna cecha.Wielu ludzi (w Polsce) jej nie posiada.

Tu też się zgadzam POlak nie potrafi się śmiać z siebie i nie cierpi krytyki, a szkoda bo byłoby z czego.
mk1212
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 22 cze 2007, 21:54

Postprzez Barth » niedziela, 29 lip 2007, 15:26

mk1212 napisał(a):Może i nie nie wiem nie sprawdzałem, ale niestety nam przypięto taką "gębę", która na pewno z niczego się nie bierze.

Odsyłam zatem do wątku o partii kobiet. Dokładnego linku ci nie wklejam pofatyguj się choć trochę. Ano może się i nie wzięło z niczego - nawet o kłamstwach mówi się że zawierają ziarno prawdy - lecz czy to jest cecha człowieka myślącego że myśli stereotypami nawet nie poddając je ni trochę w wątpliwość? Cytując jeszcze św. pamięci pana Bareję "...bo każdy pijak to złodziej..." to pewnie statystyczny polak jest jeszcze złodziejem. Nie ważne że statystyka tego też nie potwierdza.
mk1212 napisał(a):Tu też się zgadzam POlak nie potrafi się śmiać z siebie i nie cierpi krytyki, a szkoda bo byłoby z czego.

Gdyby zacząć wymieniać satyryków, kabarety (także studenckie), imprezy i festiwale (i inne formy działalności satyrycznej) wyszło by na to że mamy świetne poczucie humoru - tylko pytanie skąd ten wniosek że nie potrafimy się śmiać z samych siebie? Czy jesteście w stanie logicznie go podeprzeć argumentami czy znów trzeba wierzyć w waszą nieomylność i intuicję. Przykładowo jakoś nie widziałem żeby Koterski znalazł się na indeksie po ostatnich filmach. Box Office też nie potwierdza tego.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez slawekbr » niedziela, 29 lip 2007, 16:58

ALe się uczepiłeś...tego pijaństwa.A tytułu chyba najbardziej.Był prowokacyjny,i tyle.Ale nie wyłapałeś chyba z niego tego,o czym rzeczywiście tekst opowiada.Olek załapał od razu,mk1212 także.Więc w czym problem?W statystyce?Trzeba szukać głębiej,tam gdzie statystyka już nie sięga.
Ja będę twierdził twardo i stanowczo,że Polacy nie potrafią się śmiać z siebie.Kabarety i humor Polaków z samych siebie to inna historia.Tu chodzi o coś zupełnie innego.O sytuacje z życia codziennego,rozmowy Polaków z Polakami,jeden na jednego.A nie zbiorowe spektakle,gdzie tłum można prowadzić,wywoływać w nim każde emocje.
Proszę popatrzyć na to,na co np zwraca uwagę mk1212. Cytuję:

"Typowy polak to katolik nienawidzący nawet swojego sąsiada, pelen nienawiści dla wszystkiego co nowe i nieznane, wiecznie narzekający na swój los, ale sam nic nie zmienia,..."
Pozdrawiam
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości