Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

lokale dla palaczy, co robić po wejściu zakazu? post dla pal

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez vilgefortz » środa, 23 sty 2008, 18:02

Temat ten kieruję do osób palących.
Takich, które lubią sobie posiedzieć przy papierosku i kufelku piwa w knajpce
i obejrzeć mecz albo pogadać o głupotach. Macie jakieś pomysły co mają zrobić
właściciele lokali, w których większość klientów przychodzi właśnie po to aby
zapalić fajkę i napić sie browarka? Jak na ustawę o zakazie palenia reagują
właściciele waszych ulubionych knajpek? Tylko nie bujajcie że tak nagle
wszyscy rzucicie palenie, w to nie uwierzę.
Pozdrawiam palaczy:)
PS. post dotyczy osób dorosłych i lokali innych niż pizzerie i restauracje.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Postprzez slawekbr » środa, 23 sty 2008, 19:11

Palenie się nie zmniejszy.Wręcz przeciwnie...wzrośnie.
Intencja ustawodawcy paranoiczna.Można ją w skrócie przetłumaczyć tak: ci, którzy nie palą przestaną być w końcu dyskryminowani.
W takim razie ja pytam: To teraz będziemy dyskryminować palących???
A pytanie jest trochę bez sensu.Jeśli pytający jest zwykłym klientem knajpki to niech zostawi sprawę wejścia w życie przyszłej ustawy właścicielom tychże knajpek a martwi się więcej o siebie.
Pozdrawiam życzliwie
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez maxiqueen... » wtorek, 29 sty 2008, 22:19

Przypuszczam, że i tak zostaną wydzielone jakieś " sektory" dla palących, wiadomo przecież, że do piwa ludzie zawsze będą palic a jeśli zabroniliby palic w knajpach, to ludzie po prostu przestaliby tam przychodzic. Ja nie martwiłabym sie o to na zapas. Jakos to będzie:)
maxiqueen...
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 29 sty 2008, 22:15

Postprzez Barth » środa, 30 sty 2008, 10:44

Obawiam się że mają państwo trochę zbyt optymistyczne podejście - może dlatego że nie podano wszystkich faktów.
Projekt jest BARDZO restrykcyjny:
http://e-prawnik.pl/prawo/data.php/dHlw ... lkPTE5NzM4
http://www.niepal.pl/niepal/content/view/512/2/
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez marrek » czwartek, 31 sty 2008, 11:33

a mi się jakoś nie chce wierzyć, że taki zakaz wejdzie w Polsce w życie. Polacy są z natury przekorni i nie chcą słuchać takich zakazów. Jeżeli coś jest zakazane, to tym bardziej wszyscy się tym interesują.
marrek
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 12 gru 2007, 14:54

Postprzez ppiotr » czwartek, 31 sty 2008, 15:28

życie zweryfikuje jak to będzie do końca podwyżka cen na papieroski tez swoje robi swoje mniej ludzi pali a przynajmniej w moim otoczeniu ;).
Co do zakazu jestem jak najbardziej za, nie lubię robić za wędzonkę (ale powinny być wyznaczone specjalnie wentylowane pomieszczenia w pubach gdzie klient moze wyjęci na dymka w końcu to nałóg)
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez slawekbr » czwartek, 31 sty 2008, 16:16

Nie tylko Polacy są przekorni.Przypominam lata 20 XX wieku,Stany Zjednoczone.I wprowadzenie słynnej prohibicji.Co dał ten zakaz?Zwielkokrotnioną o kilkaset procent konsumpcję alkoholu.
Drogi czytelniku...Właśnie w tej chwili zakazuję Ci czegoś...Nie myśl o ziemniaku....
I co?Pomyślałeś o ziemniaku. Stosowność wszelkich zakazów pozostawiam bez komenatrza.
Przypominam jeszcze sławnego "Gwoździa".Ten to chciał wszystko i wszystkim zakazać.Gdyby sobie pooglądał filmy o Ameryce lat 20 XX wieku,zmądrzałby trochę i pouczyłby się jeszcze trochę prawa.
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez MlodaDama » czwartek, 31 sty 2008, 22:59

ppiotr napisał(a):życie zweryfikuje jak to będzie do końca podwyżka cen na papieroski tez swoje robi swoje mniej ludzi pali a przynajmniej w moim otoczeniu ;).
Co do zakazu jestem jak najbardziej za, nie lubię robić za wędzonkę (ale powinny być wyznaczone specjalnie wentylowane pomieszczenia w pubach gdzie klient moze wyjęci na dymka w końcu to nałóg)

Raz mi się zdarzało parę razy myc włosy żeby zszedł zapach dymu papierosowego ...
Z jednej strony zakaz jest dla mnie jak najbardziej dobry, bo nie palę, z drugiej strony - wysłuchiwanie jęczenia palaczy jaką to oni maja ochotę na papierosa będzie męczące
MlodaDama
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 21 sty 2008, 21:50

Postprzez miro » piątek, 1 lut 2008, 04:42

W Stanach jest to sprawa indywidualnych Stanów, a nawet miast, czy Gmin.
2 lata temu wprowadzono zakaz w stanie gdzie mieszkam. Skutki są widoczne. Mianowicie wiele nie sieciowych barów zbankrutowało. Po naciskach społecznych w mieście Filadelfia zniesiono zakaz palenia we wszystkich barach nieserwujących pełnych posiłków. Sądzę, że jest to dobre rozwiązanie, bo jako niepalący jestem zmęczony wychodzić na zewnątrz z palącym towarzystwem co piec minut na ich dotlenienie. Mam nadzieje, że to wprowadza w mojej okolicy.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez slawekbr » piątek, 1 lut 2008, 10:01

Mam dobrą radę: skoro jesteś zmęczony towarzystwem to je zmień.Najprostsze rozwiązania są najlepsze.Trzeb mieć tylko odwagę,by je zastosować.
Myślałem,że jesteś rozgarnięty i będziesz wiedział,że prohibicja nie objęła wtedy całego kraju.
Zauważam także,że generalnie wogóle nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.
Inna sprawa,że dyskutowanie o tym,co się dzieje w kraju,jakie zmiany tu wprowadzają,mają w przyszłości wprowadzać z osobą,która tu nie miesza,jest tysiące kilometrów stąd gdzieś za oceanem pozbawione jest jakiegokolwiek sensu.Nie rozumiesz zmian społecznych,jakie tu zachodzą,a jakie zachodziły w Stanach kiedyś a co jest teraz w Stanach i w Polsce.
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez vilgefortz » piątek, 1 lut 2008, 14:25

panowie nie odbiegajcie od tematu i nie róbcie proszę osobistych wycieczek w tym poście, prosiłem o pomysły i wypowiedzi osoby palące a nie o narzekanie jak to z nimi jest źle.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Postprzez slawekbr » piątek, 1 lut 2008, 14:56

Wycieczki lubię,ale w ciekawe miejsca.
Po drugie...nie wiem do kogo się zwracałeś w pierwszym wpisie tego tematu.Czy do palacych,czy do właścicieli lokali,gdyż:
Z jednej strony mamy: "Temat ten kieruję do osób palących"
Z drugiej strony mamy: "Macie jakieś pomysły co mają zrobić
właściciele lokali, w których większość klientów przychodzi właśnie po to aby
zapalić fajkę i napić sie browarka?"
Więc albo prosisz o poradę dla palaczy albo dla przedsiębiorcy?
Bo to tylko świadczy o rozdwojeniu jaźni.
Pozdrawiam
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez vilgefortz » piątek, 1 lut 2008, 15:38

slawekbr, jeżeli jesteś palaczem często odwiedzającym knajpki albo właścicielem takiego lokalu to chętnie poczytam o twoich pomysłach. Jeżeli nie to załóż sobie własny post o jaźniach albo o czym tam chcesz.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Postprzez miro » piątek, 1 lut 2008, 19:28

slawekbr napisał(a):Zauważam także,że generalnie wogóle nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.

Drogi slawekbr. Nie przypominam sobie mojego komentarza dotyczącego twych wypowiedzi. Ani nie sugeruje, że masz racje, ani że nie. Pomyśl zanim coś napiszesz.
A do palaczy to mam nadzieje, że będziecie w stanie się zorganizować i wywalczyć własne prawa, jak to zrobiono w mieście Filadelfia.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez slawekbr » sobota, 23 lut 2008, 07:17

vilgefortz...a moja sugestia dla ciebie jest taka:
"lokale dla palaczy, co robić po wejściu zakazu? post dla palących"
Zanim napiszesz tytuł tematu najpierw zastanów się w imię jakiego środowiska ludzi występujesz i agitujesz? Bo "post dla palących" pasuje tutaj jak rtęć do baku samochodu.

Co do samego palenia sugeruję coś co jest najprostsze: rzucić palenie,problem masz rozwiązany.Chyba,że nie masz odwagi.

"Jeżeli nie to załóż sobie własny post o jaźniach albo o czym tam chcesz."
Tematu o jaźniach raczej nie założę.Ale tobie wzorem miro poradzę jedno:"Pomyśl zanim coś napiszesz."

Filadelfia - to stąd płyną wszelkie mądrości i ważne dla na wpisy.miro - zgadzam się z toba.Palacze powinni walczyć o swoje prawa.Najłatwiej przez strajki.Ciebie tu nie ma,więc nie wiesz jakie metody są tu w Polsce wykorzystywane.
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości