Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kosowo niepodległe?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez miro » czwartek, 21 lut 2008, 21:02

Nikt ze Słowian nie życzył lepiej Polsce podczas walki z komuną niż bracia Serbowie. Oprócz Serbów nikt ze Słowian nie organizował dla polskich solidarnościowców pomoc podczas stanu wojennego.
Posty Addi i Piotrka są haniebne i pełne kłamstw.
Sytuacja Kosowa nijak się ma do innych ruchów niepodległościowych obecnie nam znanych.
Serbowie nigdy nie mieli aspiracji zaborczych, jak Piotrek chciałby mam wmówić.
Chorwackiemu tyranowi i despocie Tito zachciało się wielkiej Jugosławii ze stolicą w Belgradzie, a nie Serbom.
Tito wymordował Serbów Kosowskich, uzupełniając braki Albańczykami. Tito ustanowił granice administracyjna Kosowa i Serbii dając autonomię Kosowu, aby osłabić Serbie.
Pozostali Serbowie byli zmuszeni uciekać przed mordami ze strony Albańczyków i to mam uważać za niepodległościową walkę Albańczyków o wolność?
Ja nigdy nie uznam państwa w którym idąca do porodu kobieta prowadzi osła z mężem na grzbiecie, bo takie są tam zwyczaje.
Nikt nie powinien uznać państw powstałych na krzywdzie innych narodów.
Zapalając zielone światło na taki precedens doprowadzi się resztę świata do destabilizacji. Najwyraźniej komuś na tym zależy, jak wszystkim wiadomo na wojnach zawsze ktoś zarabia.
Ostatnio edytowano piątek, 22 lut 2008, 02:05 przez miro, łącznie edytowano 1 raz
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Piotrek » piątek, 22 lut 2008, 08:17

No pozostaje mi tylko przeprosić gdyż z wypowiedzi Kolegi Miro wynika iż popełniłem haniebną pomyłkę. Kolega nostalgicznie wraca do czasów uwielbianego Tito , pomijając dyplomatycznie niedawne czasy zbrodniarza wojennego Miloszevicza i jego przyjaciół morderców ludności cywilnej niejakiego Radovana Karadżicza , Ratko Mladicza i innych . Tak to byli Marsjannie i nie realizowali polityki wielkiej Serbii. W latach dziewiędziesiątych wymordowali wspólnie dziesiątki tysięcy ludzi , za co ?po co? tak dla zabawy? W samej Srebrenicy wymordowano i zakopano prawie siedem tysięcy mężczyzn i chłopców , cywili . Może Kolega mi odpowie dlaczego ? Kolego ocknij się , w jakim świecie żyjesz? A wczoraj wystarczyło popatrzeć co się działo w Belgradzie , czy to był kraj w Europie ? czy w środku Afryki ? czy jest tam jakaś władza , jakiś porządek ? prawo? Chyba nie .pozdrawiam
Wracając jeszcze do Kosowa,masz rację- prowadząc ludobójczą wojnę Serbowie posługiwali się nazwą nie Serbii a Jugosławii, doszło do takiego absurdu ,że gdy wojska serbskie zaczęły pacyfikować Kosowo , paląc i wysiedlając wsie i miasteczka , Miloszević twierdził ,że są to wojska jugosłowiańskie mimo ,że Wielka Jugosławia składała się już tylko z Czarnogóry i Serbii. Gdyby Europa nie obudziła się wtedy i NATO nie pokazało siły bandytom to pewnie dzisiaj nie byłoby niepodległego Kosowa a jedynie różne komisje odkrywałyby masowe groby.
Ostatnio edytowano piątek, 22 lut 2008, 08:40 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez miro » piątek, 22 lut 2008, 18:13

Czyli mordy i wysiedlenia ludności Serbskiej z rdzennych ich terenów przez Chorwackiego oprawce Tito i nie tak dawne temu represje ludności Serbskiej przez Albańczyków są niczym w oczach co poniektorych. Dopiero kiedy Serbowie śmieli bronić swojego, dając w dupę atakującym ich Albańskim separatystom, podnosi się lament wielce poszkodowanych.
To jest czysty przykład niewiedzy i hipokryzji.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Piotrek » piątek, 22 lut 2008, 18:43

No cóż poraził mnie poziom intelektualny Twoich wypowiedzi ,wycofuję się , niestety nie potrafię dostosować się . A to ,że wypowiadasz się jak prostak to dlatego ,że chcesz mnie obrazić , czy poprostu już taki jesteś ? pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez miro » piątek, 22 lut 2008, 19:53

Na brak konkretnych argumentów padają inwektywy. To jest wyższy poziom z Mikuszowic pod lasem :/
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg1 » piątek, 22 lut 2008, 23:43

miro, z tobą nikt nie daje rady. Jestes zonaty?
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » sobota, 23 lut 2008, 04:08

Wracając do tematu.
“Byłem dwa lata temu w Kosowie i tam są w miasteczkach całe dzielnice wypalonych domów serbskich i nowe, złocone meczety wybudowane za wahhabickie, saudyjskie pieniądze - relacjonuje w 2007 roku Sikorski. “ http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 55365.html
Zostawiam bez komentarza.

A historycznie mówiąc, w jaki sposób Kosowo odzwierciedla tożsamość Serbii, tak Serbia jest częścią głębokich korzeni Słowiańskich Europy. Tam były pierwsze zapiski w języku słowiańskim, 500 lat przed Polskimi. Tam tez powstała najpiękniejsza literatura Słowiańska Średniowiecza.
Nie dziwie się nieukowi Bushowi za kolejna marna decyzje w tej sprawie, ale Europejczykom...?
Jak w Jałcie sprzedano Polskę sowietom za powstrzymanie Stalina z marszu na Zachód, tak obecnie oddano część osłabionego państwa Muzułmanom, za uznanie ostatnio przez Arabów Izraela.
Typowa międzynarodowa polityka mocarstw kosztem słabszego.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » piątek, 29 lut 2008, 00:44

Niestety, w Kosowie, od dluzszego czasu przewage ma ludnosc pochodzenia albanskiego, czy tez muzulmanska. Dlaczego Serbowie, na swoim drogim sercu kawalku ziemi, bardziej sie nie rozmnazali?
Albo tez, dlaczego nie starali sie, aby nawrocic rodakow muzulmanow na prawoslawie i przyjecie serbskiej mentalnosci, swej wielowiekowej slowianskiej kultury?
Albo moze starali sie, ale az za bardzo, niezbyt dozwolonymi i chwalebnymi srodkami, typu Miloszewicza?

Jesli chodzi o kolebke kultury serbskiej, Kosowo, to mozna by powiedziec, ze kolebka rodzaju ludzkiego jest Srodkowa Afryka, gdzie zamieszkiwala slynna "Lucy". No i co? punkt ciezkosci ludzkosci przesunal sie gdzie indziej.

A dawni slowianie Luzyczanie, spod Misni? Teraz musza uznac, ze mieszkaja tam Germanie i miasto nazywa sie Meissen.

No coz, o swoja ziemie i jej zaludnienie trzeba dbac, z patriotycznego natchnienia, albo odwrotnie. Odwrotnie, to znaczy wogole nie przejmowac sie, kto ja zamieszkuje, nie przywiazywac wagi do takich kryteriow, jak rasa, narodowosc, wyznanie, orientacja seksualna...

Albo tacy Indianie w Stanach? Musza sie pogodzic, ze ich odwieczna ziemie zamieszkuja Amerykancy przybyli z dawnej Europy, potomkowie i rowniez z nowej Europy, do ktorych zalicza sie sam Miro... :)
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez lokaj » piątek, 29 lut 2008, 07:16

olek napisał(a):Niestety, w Kosowie, od dluzszego czasu przewage ma ludnosc pochodzenia albanskiego, czy tez muzulmanska. Dlaczego Serbowie, na swoim drogim sercu kawalku ziemi, bardziej sie nie rozmnazali?

Tu akurat odpowiedź jest dość prosta :) muzułmanie mogą mieć po kilka żon :)
lokaj
użytkownik
 
Posty: 30
Na forum od: 7 gru 2007, 09:26

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości