Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dobra stacja benzynowa ?

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez ravalsky » piątek, 29 maja 2009, 20:45

Gdzie tankujecie swje samochody ?
Czy obsługa jest Ok?
co mozna by zmienić
Jak cena wpływa na wasze sympatie
ravalsky
użytkownik
 
Posty: 43
Na forum od: 28 kwi 2008, 19:04

Postprzez GeN » piątek, 29 maja 2009, 21:23

ravalsky napisał(a):Jak cena wpływa na wasze sympatie

Na moją "sympatię" (czytaj -> żona) ceny wpływają zdecydowanie negatywnie.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Del_Rey » piątek, 29 maja 2009, 21:54

Na moj wybór wpływa głownie cena. Preferuję stacje przyhipersupermarketowe,ale jesli do takowej mam daleko, to tankuję gdzie bądź. Generalnie z każdą stacją miałem przeboje paliwowe i to na różnych rodzajach paliw.Nawet z chwalone BP zaliczyło wpadkę.Tankując ON po świeżej wymianie filtrów(dosłownie kilka dni) zatankowałem do pełna i po kilku kilometrach kopciło jak z roztelepanego Ikarusa.Po zrobieniu dymu, straszeniu rzeczoznawcą,analizą nawet na własny koszt i rachunkami za przegląd,dano mi dwa pelne baki gratis.Więc to traktowałem jako rekompensata .Potem sie dowiedziałem,że przygotowywali się do czyszczenia zbiorników i chyba jakiś szlam pociągło.Stąd pewnie się mocno nie rzucali.Potem juz było OK.Shell mnie "wnerwia" bo Pb zawsze chca mi lać super hiper turbo 150 oktanów :) bo moc wieksza i spalanie mniejsze :)I trzeba sie odganiać od natrętów, jak od much.Raz mi z nienacka zalali takowe.Pierwsze podniecenie, to cena na paragonie. Drugie podniecenie,to podświadome wykorzystywanie "wiekszej" mocy,że auto palące 10 l na mieście , spaliło 14,bo jak sie ma "pińcet koni"pod maską, to trzeba to wykorzystac ;) Ale najważniejsze! omijać stację PKSu na Legionów,każde paliwo to masakra.Na stronie http://www.stacjebenzynowe.pl jest nawet info,że mają chrzczone paliwo (kontrola była) Zastrzeżenia mam do stacji LPG KrakGaz-od roku juz nie tankuję, moze sie zmieniło,ale generalnie przebiegi na LPG o jakies 10-15 % krótsze niż na innych i wciaz mi sie filtr jakimś grafitowym proszkiem zapychał,czego na innych stacjach nie zauwazylem.Ale mają program lojalnosciowy i bony dają,wiec to na jakiś tam plus.Taryfiarze tam leją,wiec chyba aż tak źle nie jest. Wydaje mi się,że każdy na forum ma jakies rozne doświadczenia nawet na temat tej samej stacji. Czasem tankuję na Bliskiej jakiś okropny "biodizel".Smierdzi frytkami,ale SDI klekot jedzie.Nie wiem, czy do jakiegoś TDI itp by sie odważył coś takiego nalać. chyba jedyną stacją do której nie mam wontów, to JET była.Ale jakoś nie mam okazji teraz tam lać paliwa,to nie wiem.
Ostatnio edytowano piątek, 29 maja 2009, 21:56 przez Del_Rey, łącznie edytowano 1 raz
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 29 maja 2009, 23:06

Ja tankuję na Lukoil'u (chyba to Lukoil) obok Makro. Mają w weekendy ceny weekendowe o jakieś 20-25 gr niższe niż na innych stacjach więc przejeżdżając można nalać.
Ostatnio edytowano piątek, 29 maja 2009, 23:07 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Tom » piątek, 29 maja 2009, 23:32

stacja obok makro,tankuje tam regularnie i jest ok no i te ceny weekendowe....
Tom
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 12 wrz 2006, 19:33

Postprzez GP » niedziela, 31 maja 2009, 13:57

Ja zawsze tankuję na Shellu oraz na BP na rondzie przy Cieszyńskiej. Cena nie ma większego znaczenia, natomiast jakość paliwa jest dla mnie bardzo ważna :)
Na obsługę nigdy nie narzekałem! Zwłaszcza na Shellu pracuje przesympatyczny człowiek :).

Pozdrawiam.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez thermalfake » niedziela, 31 maja 2009, 20:30

na BP przy cieszyńskiej jak GP pisał tankuję od kiedy stacja powstała czyli około 10lat, zawsze tankowałem olej napędowy (rzadkością ultimate), od 2 lat silnik na common railu bez żadnych perypetii
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez zuo » poniedziałek, 1 cze 2009, 14:00

GP napisał(a):Ja zawsze tankuję na Shellu oraz na BP na rondzie przy Cieszyńskiej. Cena nie ma większego znaczenia, natomiast jakość paliwa jest dla mnie bardzo ważna :)
Na obsługę nigdy nie narzekałem! Zwłaszcza na Shellu pracuje przesympatyczny człowiek :).

Pozdrawiam.

Znaczy sie istotne jest dla Ciebie to ze tankujesz paliwo z Orlenu ktore na Auchan jest nascie groszy tańsze? :)

Poza Shellem i ich v-power chyba w kraju nie ma paliwa zagranicznego, wszystko pochodzi z polskich rafinerii.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 1 cze 2009, 14:54

zuo napisał(a):Znaczy sie istotne jest dla Ciebie to ze tankujesz paliwo z Orlenu ktore na Auchan jest nascie groszy tańsze? :)
Poza Shellem i ich v-power chyba w kraju nie ma paliwa zagranicznego, wszystko pochodzi z polskich rafinerii.

Cii, po co sie odzywasz :), zaczną przyjezdzać na Auchana i ceny nam podniosą :) A faktycznie często widac zrzut paliwa z cystern orlenowskich w Auchanie.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez zuo » poniedziałek, 1 cze 2009, 17:48

Del_Rey napisał(a):Cii, po co sie odzywasz :), zaczną przyjezdzać na Auchana i ceny nam podniosą :) A faktycznie często widac zrzut paliwa z cystern orlenowskich w Auchanie.

:)

Kto chce moze sie sam przekonac, na kazdym dystrybutorze wisi nota techniczna dostarczonego paliwa. Najczesciej dostawca jest Orlen. Przy okazji Auchan ma duzy przerób, paliwo nie "kisi" sie w zbiornikach. Ale jak kto chce, moze efekt placebo działa i w przypadku tankowania na markowych stacjach.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez ravalsky » poniedziałek, 1 cze 2009, 19:40

na Auchan paliwa nie wozi PKN Orlen tylko firma prywatna Esppol
ravalsky
użytkownik
 
Posty: 43
Na forum od: 28 kwi 2008, 19:04

Postprzez mad_moose » poniedziałek, 1 cze 2009, 20:50

zuo napisał(a):Przy okazji Auchan ma duzy przerób, paliwo nie "kisi" sie w zbiornikach.

Sugerujesz, że gdzie indziej się kisi? :) mam 2 znajomych, z których każdy jest kierownikiem stacji sieciowych (BP, Lotos) w bb. Każdy z nich podkreślał, że dostawe paliwa ma średnio co 2 dzień.

GP napisał(a):Zwłaszcza na Shellu pracuje przesympatyczny człowiek

też tankuje na tej stacji i w rzeczy samej...człowiek ten jest rewelacyjny pod względem osobowości i podejścia :)

Co do samego wątku. Zatankowałem kiedyś z ciekawości na Auchan i udałem się do Warszawy. Samochód mam dostawczy i chciałem zrobić porównanie. Tak więc kiedy dotarłem do celu okazało się, że w paliwa pozostało ok. 1/4 baku zatem dolewać trzeba było w czasie powrotu tuż za warszawą. Po tygodniu jechałem do Warszawy ponownie dokłądnie z takim samym obciążeniem i w podobnych warunkach atmosferycznych jednak zatankowałem na stacji shell`a. Na pełnym baku przejchałem do W-wy i tankowałem dopiero w częstochowie. Dla mnie jest to diametralna różnica więc korzystam aktualnie z euroShell`a i jestem zadowolony...tyle :)
mad_moose
użytkownik
 
Posty: 351
Na forum od: 2 lis 2006, 12:34
Lokalizacja: wapienica

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 1 cze 2009, 21:45

ravalsky napisał(a):na Auchan paliwa nie wozi PKN Orlen tylko firma prywatna Esppol

Ja tam nie wiem , jaka firma to paliwo wozi,ale widziałem kilka razy logo "orła" na cyternie.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez ravalsky » wtorek, 2 cze 2009, 19:26

widziałes chyba Orła cień
Czasami rzeczy nie możliwe staja się możliwe
tylko musisz w to uwieżyć
ravalsky
użytkownik
 
Posty: 43
Na forum od: 28 kwi 2008, 19:04

Postprzez zuo » wtorek, 2 cze 2009, 21:07

mad_moose napisał(a):
zuo napisał(a):Przy okazji Auchan ma duzy przerób, paliwo nie "kisi" sie w zbiornikach.

Sugerujesz, że gdzie indziej się kisi? :) mam 2 znajomych, z których każdy jest kierownikiem stacji sieciowych (BP, Lotos) w bb. Każdy z nich podkreślał, że dostawe paliwa ma średnio co 2 dzień.

GP napisał(a):Zwłaszcza na Shellu pracuje przesympatyczny człowiek

też tankuje na tej stacji i w rzeczy samej...człowiek ten jest rewelacyjny pod względem osobowości i podejścia :)

Co do samego wątku. Zatankowałem kiedyś z ciekawości na Auchan i udałem się do Warszawy. Samochód mam dostawczy i chciałem zrobić porównanie. Tak więc kiedy dotarłem do celu okazało się, że w paliwa pozostało ok. 1/4 baku zatem dolewać trzeba było w czasie powrotu tuż za warszawą. Po tygodniu jechałem do Warszawy ponownie dokłądnie z takim samym obciążeniem i w podobnych warunkach atmosferycznych jednak zatankowałem na stacji shell`a. Na pełnym baku przejchałem do W-wy i tankowałem dopiero w częstochowie. Dla mnie jest to diametralna różnica więc korzystam aktualnie z euroShell`a i jestem zadowolony...tyle :)

Ad 1. Sa stacje gdzie sie kisi.

Ad 2. Dla mnie diametralna roznica mogą byc takie "same warunki atmosferyczne", warunki drogowe etc..

Mnie auto pali dokladnie tyle samo pb95 z auchan co pb95 z BP. Na auchan jest paliwo z Orlenu, dane dostawy sa wywieszone przy kazdym dystrybutorze.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Następna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości