Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Witam!Mam pilne pytanko dla osób znających co nieco kod

Wasze wpisy od dnia 01.01.2006 do dnia 01.09.2006 roku.

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 29 sie 2006, 12:17

Podstawowym dokumentem jest tutaj umowa o pracę, gdzie masz podaną kwotę Twojej pensji. W innym dokumencie, np. w wewnętrznym regulaminie, podany jest termin wypłaty świadczenia. Zatem te dwa dokumenty są tutaj wiążące. Natomiast do czasu wyrównania niedopłaty powinny być naliczane ustawowe odsetki. Oczywiście, najczęściej pracodawca odsetek nie naliczy; są to groszowe sprawy o które nie warto się bić w sądzie pracy. Taki sam tok postępowania obowiązuje, gdy pracodawca w ogóle zalega z wypłatą wynagrodzeń. Te dwie sprawy w swoim meritum właściwie niczym się od siebie nie różnią.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 29 sie 2006, 13:10

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pracodawca przyznał się do błędnego naliczenia wynagrodzenia powołując się na błąd systemu informatycznego. Wiem już, że wyrównanie dostanę 10 dni po terminie, ustalonym w załączniku do umowy o pracę.
Kwota niedopłaty wynosi ok.150 zł więc odsetki za 10 dni mogą stanowić poważniejszą kwotę (tak mi się przynajmniej wydaje-nie wiem jaki procent obowiązuje przy naliczaniu takich odsetek).
Posiadam obydwa wymienione dokumenty, więc z udowodnieniem swoich praw nie mam problemu. Proszę tylko o podanie konkretnego paragrafu, na podstawie którego mogę złożyć oficjalny wniosek o naliczenie odsetek (ewentualnie przybliżoną wysokość odsetek od kwoty 150 zl przy 10 dniach zwłoki). I bardzo dziękuję za pomoc.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez PutSmileOnMyFace » wtorek, 29 sie 2006, 13:40

...150zł więc odsetki za 10 dni mogą stanowić poważniejszą kwotę...Hm... Załóżmy (optymistycnzie) że oprocentowanie będzie wynosiło 10%. Oczywiście 10% w skali roku. Zatem na miesiąc będzie tego ok. 1,25 zł. A na 10 dni to wyjdzie około 42 groszy. No cóż, niech będzie to poważną kwotą. Bo wątpie, żeby panowało tu inne oprocentowanie np.: za każdy dzień 10% od kwoty długu - wtedy wyszłoby 150 złotych. I to już jest poważne. Ale naprawdę wątpię że w tym przypadku tak się nalicza tzw. "kary umowne za przekroczenie terminu"
PutSmileOnMyFace
użytkownik
 
Posty: 436
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 29 sie 2006, 14:10

Eh,myślałam,że ten procent jest większy (dotychczas pracodawca był rzetelny więc nie miałam wcześniej podobnych problemów). Jeśli to faktycznie są takie grosze to sobie dam spokój. I pomyślę nad inną formą zadośćuczynienia za moje stresy :) (a zestresowałam się porządnie). Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na mój wątek, pozdrawiam i życzę miłego dnia, pomimo deszczu :)
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez che givera » wtorek, 29 sie 2006, 14:55

Odsetki za zwłokę wynoszą 0,19% dziennie od kwoty zobowiązania. Najczęściej pracodawcy wiedząc, że błąd był po ich stronie od razu je wypłacają bez żądania pracowników, by mieć spokój.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 29 sie 2006, 14:59

sinus opowiada glupoty
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 29 sie 2006, 15:02

moja rada, jesli pracodawca wyplacil Ci wszystkie pieniadze tzn naprawil swoj blad to zapomnij o sprawie, bo jakiekolwiek upominanie sie o odszkodowanie z jednej strony sluszne, moze zakonczyc sie wypowiedzeniem. jesli masz umowe na czas okreslony dostajesz wypowiedzenie bez powiadomienia o przyczynach. czasami ambicje warto wsadzic do kieszeni:) pozdrawiam
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 29 sie 2006, 21:44

Dzięki Kadrowy za radę, tak czy tak nie będę domagać się odsetek-nie dlatego,że boję się wypowiedzenia (pracuję w dużej korporacji,a jak to z dużymi korporacjami bywa,sprawy kadrowe i płacowe obsługiwane są przez firmę zewnętrzną-zresztą jedną ze znanych firm ogólnopolskich, i to właśnie firma zewnętrzna popełniła błąd,nie pracodawca;od strony pracodawcy usłyszałam przeprosiny a i dziś dowiedziałam się, że mam przedłużoną umowę) ale dlatego, że to niewarte zachodu. Chęć zażądania odsetek wybuchła od razu gdy zobaczyłam kwotę wypłaty, myślałam, że mnie oszukano, dlatego też nie chciałam być pokrzywdzona (choruję na nerwicę i wszelkie problemy przeżywam bardzo intensywnie). Ale teraz to luzik, może kiedyś, np. przy premii świątecznej, ktoś jakąś czekoladę dorzuci w ramach rekompensaty :P A tak na marginesie, to te odsetki powinna wypłacić firma zewnętrzna a nie mój pracodawca,więc chyba nie miałby mi za złe,gdybym ich zażądała.
Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi i życzę każdemu takiego uczciwego (pod względem wynagrodzeń) pracodawcy :) Bo jak długo tam pracuję (parę lat) nigdy nikt nie został na wynagrodzeniu oszukany.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » wtorek, 29 sie 2006, 22:42

Bezimienny - dlaczego piszesz, że sinus opowiada głupoty? Uzasadnij, albo nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia, a tylko obrażasz innych. A może użyłes skrótu myslowego w stanie pomroczności jasnej?
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez PutSmileOnMyFace » środa, 30 sie 2006, 13:51

No cóż, dostałabyś 2,85 zł :) W sam raz na dwie drożdzówki na drugie śniadanie :)
PutSmileOnMyFace
użytkownik
 
Posty: 436
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 30 sie 2006, 17:13

Więc po co ta zadyma? Nigdy się nie pomyliłaś???Powinnaś nic nie dostać za te brednie a nie odsetki. Odsetek takich jak Ty rujnuje ten kraj (takim zawracaniem Wisły kijem). Gdybyś na mnie trafiła to bym cię wylał z roboty w trybie natychmiastowym. Masz myśleć o PRACY a nie głupotach. jak się domyślam wpisy robisz "po pracy". A może jednak siedzisz na necie zamiast pracować??????I za co chcesz kasę? Jak masz nerwicę to idź do psychiatry.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 30 sie 2006, 17:40

Odezwał się życzliwy pracodawca, który goni do roboty, za którą być może zapłaci. A to Polska właśnie!
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » środa, 30 sie 2006, 19:16

Tak jest. Do roboty. A jak się nie podoba to do slonecznej Italii!Tam czekają na nas z otwartymi polami i ugorami.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 2 wrz 2006, 07:25

sinus pisze glupoty bo:
po pierwsze primo:
na umowie o prace musza byc podane warunki zatrudnienia takie jak: kwota brutto /podstawa/ , czas pracy, i dzien do ktorego zostana wyplacone pieniazki.

Sinus napisal ze dzien wyplaty reguluje regulamin zakladowy a to nie jest prawda, a do tego jeszcze nie zgodne z kodeksem pracy. dlatego napisalam ze oszolom sinus pisze glupoty i wprowadza w blad nerwowa kolezanke.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Postprzez Niezarejestrowany » sobota, 2 wrz 2006, 07:29

a do tego wszystkiego, wszelkie regulaminy wewnetrzne wplywajace na tresc umowy o prace musza byc odnotowane jako zalaczniki do umowy, ale tutyaj zazwyczaj chodi o rozliczanie premi.
Niezarejestrowany
użytkownik
 
Posty: 19340
Na forum od: 31 sie 2006, 14:10

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość