Pchnięcia, uderzenia w okolice oczu, nosa, szczęki, kopnięcia w nogi i okolice krocza. Izraelski system walki wręcz tylko dla mężczyzn?

Krav Maga została opracowana już w latach 50. ub. wieku. Współcześnie instruktorzy Krav Magi uczą adeptów, jak się obronić w różnych sytuacjach realnego zagrożenia życia (np. atak ostrym narzędziem, duszenie). W Polsce Krav Maga nie jest jeszcze bardzo popularna ze względu na panujący stereotyp, że skoro walka, to na pewno brutalna, a na treningach leje się krew. Nic bardziej mylnego. Krav Maga w praktyczny i sprawdzony sposób uczy obrony. Obrony, która w znacznym stopniu opiera się na warunkowych odruchach człowieka. System walki wręcz oddziałuje na nasze ciało i umysł, który z czasem staje się silniejszy, a nasze poczucie własnej wartości wzrasta.

 - Przeciętny człowiek potrzebuje około trzech miesięcy. Po tym czasie nasz umysł jest silniejszy w sytuacji zagrożenia życia - tłumaczy Bartłomiej Dobrowolski, instruktor Krav Magi - Każdy trening zaczynamy od rozgrzewki, potem przechodzimy do pokazu oraz treningu technik uderzeń i kopnięć. W dalszej kolejności ćwiczymy te techniki w parach, potem czas na trening interwałowy i kończymy rozciąganiem. Technika Krav Magi bazuje na ataku, obronie, timingu, taktyce, obserwacji.

Kobiety do boju!

Krav Maga jest systemem walki nie tylko dla mężczyzn. Kobiety powinny poznać tajniki Krav Magi, jeżeli chcą poczuć się bardziej pewne siebie i podnieść własną samoocenę, zrzucić zbędne kilogramy, wyrzeźbić sylwetkę. - Kobiet trenujących Krav Magę jest stosunkowo niewiele. Może jest to spowodowane stereotypami. W planach mam stworzenie projektu ?Bezpieczna kobieta?. Będzie to cykl bezpłatnych treningów z samoobrony tylko dla pań - kończy Bartłomiej Dobrowolski.

O szczegółach bezpłatnego szkolenia dla pań poinformujemy już wkrótce.

Michalina Rosner

Foto: www.krav-maga.pl