Ponad jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał sprawca zdarzenia drogowego przy ul. Kochanowskiego w Bielsku-Białej. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Zdarzenie drogowe miało miejsce w sobotę, około godz. 23.15 ? Kierujący samochodem marki fiat, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego utracił panowanie nad pojazdem uderzając w zbiornik paliwa zaparkowanego na poboczu samochodu ciężarowego marki renault. Kierowca był nietrzeźwy, miał ponad jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu ? powiedział nam st. post. Szymon Zając z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

? Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca kolizji pojazdów, a następnie zneutralizowaniu wyciekającego paliwa z uszkodzonego zbiornika samochodu ciężarowego ? mówił mł. bryg. Piotr Pindel, dowódca zmiany PSP JRG1 w Bielsku-Białej.

Do neutralizacji paliwa strażacy zużyli około 100 kg sorbentu. Działania 3 zastępów z PSP JRG1 zostały zakończone po około godzinie.

Tekst i foto: Mirosław Jamro