W godzinach wieczornych strażacy dwukrotnie interweniowali na terenie nieczynnej stacji paliw przy ul. Trakcyjnej w Bielsku-Białej.

Pierwsze zgłoszenie pożaru oficer dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania otrzymał o godz. 18.06. Zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z JRG1. Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się że płoną śmieci i ścinki kabli w jednym z baraków, znajdującym się tuż obok zbiorników na gaz (przyp. red. opróżnionych podczas wczorajszej akcji służb mundurowych). Działania strażaków zostały zakończone o godz. 18.46.

Drugie zgłoszenie pożaru na tym samym terenie oficer dyżurny MSK otrzymał o godz. 19.34. Po dojeździe na miejsce akcji okazało się że, pali się kabina starej, nieużywanej cysterny. Po ugaszeniu pożary strażacy wraz z policjantami sprawdzili baraki znajdujące się na terenie stacji. W jednym z baraków został odnaleziony kanister, częściowo wypełniony ropą. Działania dwóch zastępów straży pożarnej z JRG1 zostały zakończone około godz. 20.20.

Przyczyną obu pożarów było najprawdopodobniej świadome podpalenie przez nieustalone osoby, czynności zmierzające do ustalenia okoliczności powstania pożarów prowadzi policja.

Tekst, film i foto: Mirosław Jamro