Jeden zastęp straży pożarnej uczestniczył w akcji gaszenia pożaru altany na ogródkach działkowych przy ul. Sarni Stok w Bielsku-Białej.

? W czwartek, o godz. 17.28 jednostka OSP Stare Bielsko została zadysponowana do pożaru na ogródkach działkowych, przy Osiedlu Sarni Stok. Po dojeździe na miejsce stwierdziliśmy że, pożar jest oddalony o około 250m od miejsca w którym możemy ustawić samochód. Zostały rozwinięte dwie linie gaśnicze. Na tym ogródku działkowym nie było energii elektrycznej, możemy przypuszczać że przyczyną pożaru było albo zaprószenie ognia przez osoby nieustalone albo podpalenie. Nikt nie doznał obrażeń ciała. Do pożaru został zadysponowany również zastęp z JRG2, który w trakcie działań został wezwany do pożaru budynku mieszkalnego w Dankowicach ? powiedział nam Czesław Jurewicz, Naczelnik OSP Stare Bielsko.

Na skutek pożaru spłonęła doszczętnie spłonęła altana o powierzchni około 20m2, oraz wyposażenie. Działania strażaków zostały zakończone około godz. 18.30. Szczegółowe okoliczności pożaru ustala policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro