Osiem zastępów straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaśniczej stuletniego budynku gospodarczego u zbiegu ul. Smolnej i ul. Cieszyńskiej. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru we wtorek, o godz. 20.45. Na miejsce akcji gaśniczej zostały zadysponowane wozy bojowe straży pożarnej. ?  Po dojeździe pierwszych zastępów okazało się że, pożarem w całości jest objęta, murowana w części dolnej, stodoła. Zostały zadysponowane dodatkowe zastępy straży pożarnej oraz ambulans pogotowia ratunkowego, ponieważ właścicielka budynków poczuła się słabo. Kobiecie się ciężko oddychało, miała bóle w klatce piersiowej, zabrano ją do szpitala. Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru, a także na obronie budynku mieszkalnego, znajdującego się w odległości około 5 metrów od płonącej stodoły  ? powiedział nam kpt. Tomasz Kokoszyński, dowódca zmiany JRG2 w Bielsku-Białej.

Na skutek pożaru spłonął przeszło stuletni budynek gospodarczy. Według relacji osoby z kręgu rodziny właścicielki spalonego budynku gospodarczego w stodole m.in. siano, słoma, elementy więźby przeznaczone do innego budynku oraz około 30 kubików drewna opałowego. Posesja nie była ubezpieczona.

Trwają prace rozbiórkowe drewnianej konstrukcji budynku oraz dogaszanie pogorzeliska (przyp. red. godz. 00.00). Przyczynę pożaru ustala policja, nieoficjalnie mówi się o podpaleniu.

W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki: JRG2(x2), WSP (x1), JRG1 (x1), oraz po jednym zastępie z jednostek OSP: Komorowice Śląskie, Stare Bielsko, Komorowice Krakowskie, Kamienica. Działania strażaków zostały zakończone po godz. 1.00.

Tekst, film i foto: Mirosław Jamro