Osiem zastępów straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru wędzarni przy budynku przy ul. Czechowickiej w Ligocie. Na miejsce zdarzenia został wezwany zespół ratownictwa medycznego.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru o godz. 15.30. Zgłaszający informował o pożarze poddasza. - Nasze działania polegały na ugaszeniu pomieszczenia wędzarni, które znajdowało się przy pomieszczeniach gospodarczych, przy domu, połączone w jednym ciągu z domem mieszkalnym. Ogniem objęte było pomieszczenie wędzarni. Wprowadziliśmy trzy linie gaśnicze, jedna z zewnątrz a dwie do wnętrza budynku, w tym jedna linia gaśniczą na pomieszczenie strychu które znajdowało się nad pomieszczeniem wędzarni - powiedział nam kpt. Michał Pokrzywa z JRG2 w Bielsku-Białej.

Wskutek pożaru spaleniu uległa część konstrukcji dachu nad pomieszczeniem wędzarni oraz wędzarnia. Ze względu na podejrzenie przytrucia tlenkiem węgla właściciela posesji został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przebadany, ale odmówił zabrania do szpitala.

Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia zostały oddymione, miejsca objęte pożarem sprawdzono kamerą termowizyjną. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, JRG2, JRG1, OSP Zabrzeg, OSP Ligota i OSP Bronów. Działania strażaków zostały zakończone o godz. 17.22. Przyczyna pożaru w trakcie ustaleń.

Tekst i foto: Mirosław Jamro